POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [03.07.2022, 09:45:55] • Kamień Pomorski

Zatrzymany za przywłaszczenie samochodu

Zatrzymany za przywłaszczenie samochodu

fot. Policja

Kamieńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył samochód osobowy. Do zdarzenia doszło pod koniec czerwca br. gdzie 28-latek wykorzystał nieobecność właściciela pojazdu pozostawionego na parkingu i odjechał w nieznanym kierunku. Pojazd został odzyskany, a mężczyzna podejrzany o przestępstwo odpowie za to przed sądem.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego kamieńskiej komendy otrzymali komunikat, że na terenie miasta Szczecin doszło do przywłaszczenia pojazdu marki Seat o wartości ponad 80 tysięcy zł. Sprawca odjechał poruszając się drogą S3 w kierunku Świnoujścia. Został zatrzymany przez patrol w miejscowości Parłówko.

W chwili kontroli kierujący przeskoczył przez fotel w pojeździe, otwierając drzwi pasażera, jednak policjanci uniemożliwili mu ucieczkę. Okazało się, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i nigdy takich nie posiadał. Ponadto przeprowadzone badania i testy potwierdziły, że mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, a także środków odurzających. Mężczyzna podróżował z kobietą, po jej wylegitymowaniu okazało się, że 27-latka widnieje w systemach policyjnych jako osoba poszukiwana. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych celi.

Pojazd został zwrócony właścicielowi. Teraz 28-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Katarzyna Jasion


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Czwartek [07.07.2022, 09:30:58] • [IP: 46.215.37.***]

Po pierwsze błędny wiek oni tyle nie mają

Gość • Niedziela [03.07.2022, 16:37:23] • [IP: 94.254.170.***]

Moze dostał szansę.

Gość • Niedziela [03.07.2022, 10:17:20] • [IP: 5.173.152.**]

Czyli UKRADŁ

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Zachodniopomorskie: ponad 48 tys. cudzoziemców Na koniec maja tego roku w województwie zachodniopomorskim było 48,1 tys. cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń w ZUS. To nieznacznie mniej niż na koniec listopada 2022 roku. W listopadzie 2022 r. pracowników spoza Polski zgłoszonych do ubezpieczenia emerytalnego i rentowych w naszym województwie było 48,9 tys. Na koniec maja natomiast zarejestrowano przeszło 48,1 tys. obcokrajowców. Na terenie szczecińskiego ZUS było ponad 37,5 tys. cudzoziemców. Według danych z koszalińskiej placówki zgłoszono do ubezpieczeń przeszło 10,5 tys. W naszym regionie najliczniejszą grupą cudzoziemców zgłoszonych w ZUS do ubezpieczeń emerytalno-rentowych dalej są Ukraińcy. Na koniec maja było ich 37,1 tys. (w szczecińskim ZUS 29,2 tys. i 7,9 tys. w koszalińskim oddziale). ■ Woda w Kamieniu ostro w górę! Ale czy legalnie pytają radni? Woda w Kamieniu po podwyżkach wprowadzonych przez PGK Kamień Pomorski jest obecnie droższa niż w nadmorskim Rewalu, Dziwnowie czy Międzyzdrojach. Wątpliwości budzi nie tylko wysokość nowych cen ale i tryb ich wprowadzenia. Sprawa nowych cen wody i ścieków wywołała sporo emocji zarówno wśród mieszkańców jak i radnych na sesji Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Decyzji o podwyżkach bronił burmistrz Stanisław Kuryłło, który zwracał uwagę na podwyżki cen paliw, gazu, które w jego opinii uzasadniają podwyżki wprowadzone przez PGK ■