POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Już 26 stycznia odbędą się warsztaty i spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską! Kochani 26 stycznia 2017r. w czwartek w MBP w Dziwnowie o 13.30 odbędą się Warsztaty dla Gimnazjum a o 17.00 Spotkanie Autorskie z pisarką - Sylwią Trojanowską, oraz promocja najnowszej książki o miłości: „Szepty wiatru”■ 62 miliony złotych, 120 tys. wolontariuszy, 1700 sztabów oraz olbrzymie wsparcie mediów. W ciągu ostatnich trzech dni o WOŚP pojawiło się ponad 10 tysięcy wzmianek o wartości 28,5 mln złotych. Tegoroczny brak wsparcia TVP najwyraźniej nie przeszkodził Orkiestrze w zyskaniu medialnego rozgłosu – wynika z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów ■ W Golczewie rozdano „Golczewskie Żabki”. Jorgo Apostolu, Bogdan Wierchanowski, Stadnina Kucy Szetlanckich, Miody Golczewskie, Andrej Vedmuk to osoby oraz podmioty gospodarcze, laureaci „Golczewskich Żabek” za osiągnięcia w 2016 roku. ■ Złe warunki jazdy na zasypanych drogach. Walka o cenne sekundy by uratować życie. 13 grudnia i to w piątek wiele dróg w naszym powiecie były zasypane i trudne do jazdy samochodem. Właśnie około 13-tej w Lubinie jeden mieszkaniec dostał zawału serca. Jednostki ratownicze miały problem z dojazdem. Całe szczęście że znalazł się na miejscu strażak ratownik z OSP Lubin który był przeszkolony w ratowaniu życia. Do pomocy Centrum 112 wysłało karetkę, OSP Lubin i PSP Międzyzdroje ■ Ostatnie dzieło Andrzeja Wajdy do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! Znamy najnowszy repertuar kina Eva w Międzyzdrojach. Na widzów czekają takie filmy jak: Kubo i dwie struny, Po prostu przyjaźń oraz ostatni film Andrzeja Wajdy- Powidoki ■ Pod okiem kamery dwukrotnie włamali się do domu w Dziwnowie! Zobacz złodziei w akcji! ■ Sukces uczniów szkoły podstawowej z Kamienia Pomorskiego. Zdobyli 3 miejsce na konkursie plastycznym! Dzieci z kółka plastycznego klas 4-6 wzięły udział w ogólnopolskim konkursie, na wykonanie z materiałów recyklingowych ,modelu przestrzennego kosmicznego pojazdu. Konkurs ogłosiła firma G. EN. Gaz Energia z siedzibą w Tarnowie Podgórnym ,której filia jest również w Kamieniu Pomorskim. 21- go listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i miło nam powiadomić, że kółko plastyczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim zdobyło trzecie miejsce, a tym samym wygrało dla szkoły tablicę interaktywną z całym potrzebnym oprzyrządowaniem, również z projektorem ,a dzieci dostały upominki od firmy. Dzieciom życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy. Na zdjęciach dzieci z kółka wraz z przedstawicielką firmy G. EN Gaz Energia Magdaleną Wodnicką, Pani Dyrektor szkoły Elżbieta Słowik i opiekunka koła plastycznego Dorota Jędrzejewska - Motyka oraz dzieci podczas tworzenia i gotowy statek kosmiczny. ■ Dzięki współpracy Policjantów ze Świnoujścia i Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Głównej Policji poszukiwany do sprawy zabójstwa 19 -latka na terenie Świnoujścia, 26 - letni mężczyzna został dzisiaj zatrzymany na terenie innego państwa. Zespól Prasowy KWP w Szczecinie ■ Na północy kraju, południowym-zachodzie i lokalnie w centrum wystąpią silne porywy prędkości wiatru do 80 km/h. Nad morzem sztorm ■ Ostatni film Andrzeja Wajdy do objerzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! Od 13 stycznia kino Eva w Międzyzdrojach zaprasza swoich widzów na takie produkcje filmowe jak: Kubo i dwie struny, Po prostu przyjaźń, oraz ostatni film Andrzeja Wajdy, Powidoki ■ Mieszkaniec powiatu kamieńskiego pomalował farbą drzwi wejściowe do Sądu Rejonowego, ściany kościoła oraz Prokuratury Rejonowej. Mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który w dniu 3 stycznia 2017 roku dopuścił się aktów wandalizmu polegających na niszczeniu mienia, w wyniku działań przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem ■ Salon fryzjerski z Wolina dla WOŚP. - Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zachęca Jurek Owsiak. W ogólnopolskiej akcji bierze udział salon fryzjerski Danuty Łużnej z Wolina (ul. Słowiańska 1E) ■ Może to Twój psiak błąka się po Kamieniu Pomorskim? Jeden z naszych Czytelników zwrócił się do nas z prośbą o opublikowanie zdjęcia psa, który błąka się po ulicy Bałtyckiej w Kamieniu Pomorskim. - Pojawił się tam już jakiś czas temu. Jest lekko zaniedbany, ma obrożę. Na pierwszy rzut oka widać, że nie boi się ludzi. Najczęściej można go spotkać pod blokiem przy ulicy Bałtyckiej 3a ■ Garstka pozbawionych człowieczeństwa ludzi z bloku nr 22 przy ulicy Szczecińskiej w Kamieniu Pomorskim wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Zdrój zabiła deską okienko piwniczne, skazując tym samym zimujące tam wcześniej koty na śmierć z wyziębienia. Czy nieznajomość prawa zwalnia nas od jego przestrzegania? Bo według ustawy o ochronie o wolno bytujących zwierzętach, którą przeczytałam, prawo zostało ewidentnie złamane.Osoba, która utrudnia innym osobom opiekę nad bezdomnymi lub wolno żyjącymi zwierzętami, podlega karze tak samo jakby się nad nimi znęcała ■ Uwaga, mieszkańcy Kołczewa, zabraknie prądu. Jak informuje ENEA Operator, trwają planowane wyłączenia prądu. Tym razem energii elektrycznej nie będą mieli mieszkańcy Kołczewa - 09 stycznia 2017r. od godziny 09:00 do 14:00 ul. Osadników Wojskowych i Kościelna ■