POGODA

Reklama

Urzędy i instytucje

nazwaulica, numertelefon

Dziwnów

Urząd MiejskiSzosowa 53275163
PolicjaMickiewicza 193813097
Straż MiejskaMickiewicza 193814107
Posterunek EnergetycznySłowackiego 173813471
Ośrodek ZdrowiaMała 33813703
Urząd PocztowySłowackiego 183813737
Kapitanat PortuPrzymorze 43813340
Urząd Morski, Bosmanat Portu DziwnówPrzymorze 43813340
Zakład Wodociągów i KanalizacjiMickiewicza 193813088
Biblioteka PublicznaReymonta 103813547
Opieka społecznaMickiewicza 193813786

Golczewo

Urząd MiejskiZwycięstwa 233860127, 3860593, fax 3860123
urzad@golczewo.pl
Posterunek PolicjiZwycięstwa 2538 25 571
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna3860578
biblioteka-golczewo@wp.pl

Kamień Pomorski

Urząd MiejskiStary Rynek 138 21 142
fax 38 25 028
um@kamienpomorski.pl
www.kamienpomorski.pl
Starostwo Powiatoweul. Wolińska 7b38 23 120
fax 38 23 121
www.powiatkamienski.pl
Komenda Powiatowa PolicjiŻwirki i Wigury 2Dyżurka: 38 25 500, 38 25 511
Sekretariat Komendanta: 38 25 514
Komenda Powiatowa Państwowej Straży PożarnejWolińska 732 75 610
fax 38 20 132
Sąd RejonowyKościuszki 13III Wydział Ksiąg Wieczystych: 38 25 632
I Wydział Cywilny: 38 25 626
II Wydział Karny: 38 25 622
Oddział Administracyjny: 38 25 623
fax 38 25 621
Prokuratura Rejonowa:Moniuszki 138 23 060
fax 38 23 062
Powiatowy Urząd PracyTopolowa 538 20 285
Powiatowe Centrum Pomocy RodzinieKopernika 2638 23 386
Ośrodek Pomocy SpołecznejWąska 138 22 779
Johannicka Stacja Ambulatoryjno-DomowaWąska 138 22 495
Powiatowa Stacja Sanitarno-EpidemiologicznaWolińska 7b38 20 144
Powiatowy Inspektorat WeterynariiTopolowa 538 22 456, 38 25 070
Powiatowy Lekarz Weterynarii38 25 071
Urząd SkarbowyMieszka I-go 5b38 20 054, 38 22 554
fax 38 21 946
Kamieńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Mieszka I 6a 32 11 388
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Sp. z o.o.
Szczecińska 2Godzina 7:00-15:00
38 20 888 (wew. 22)
38 20 021
Godzina 15:00-7:00
38 20 550
38 20 888
POGOTOWIE WODOCIĄGOWE
0604 20 84 97 - Kierownik Zakładu
38 20 550 - dyżurka firmy
38 20 888 - dyżurka firmy
Gminny Zespół Obsługi OświatyWąska 138 20 982
Miejski Ośrodek Kultury i SportuWolińska 938 24 227

Międzyzdroje

Urząd MiejskiKsiążąt Pomorskich 5327 56 31, 327 56 38
Sołtys WapnicyWapnica, Turkusowa 23a328 41 10
Sołtys LubiniaLubin, Główna 19328 42 38
Sołtys WickaWicko, Nadbrzeżna 9328 42 65
Zakład Ubezpieczeń SpołecznychZwycięstwa 48 Lipowa 9328 08 72
PolicjaMickiewicza 14997, 91 38 25 335
Straż MiejskaKsiążąt Pomorskich 5986, 327 56 40
Straż PożarnaKolejowa 25998, 328 06 80, 328 05 69
Straż GranicznaKopernika328 03 63
Urząd MorskiSkłodowskiej-Curie 18328 25 65, 328 01 19
Związek Gmin Wyspy WolinCicha 2328 04 22
Poczta PolskaGryfa Pomorskiego 7328 01 40, 328 02 02
Telekomunikacja Polska S.A.9393
Woliński Park NarodowyNiepodległości 3328 07 27, 328 07 37
Nadleśnictwo MiędzyzdrojeNiepodległości 35328 06 37

Wolin

Urząd Miasta Zamkowa 23326 13 22, 322 08 01
urzad@wolin.pl
www.wolin.pl
Okręgowy Inspektorat Rybołóstwa Morskiego
w Szczecinie
Niedamira 22326 24 66
Ostatni Rejs Polna 290 603 28 93 71
fundacja@ostatnirejs.pl
Polskie Stowarzyszenie na rzecz osób
z upośledzeniem umysłowym
Mickiewicza 14326 11 21
Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Mostowa 1326 12 14
Urząd Morski w SzczecinieNiedamira 21326 11 14
Urząd Stanu CywilnegoZamkowa 23322 08 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piąta edycja Orlen Warsaw Marathon za nami. Za nami piąta, jubileuszowa edycja Orlen Warsaw Marathon. Największa impreza biegowa w Polsce, która rokrocznie gromadzi nie tylko biegaczy z całego świata, ale też wspaniałych kibiców ■ Na realizację tego marzenia, czyli budowę stałego połączenia między Uznamem i Wolinem czekamy już kilkadziesiąt lat. Już za kilka dni- wydarzenie kluczowe dla inwestycji. 28 kwietnia na promie Karsibór podpisana zostanie umowa o unijne dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. Uroczystość rozpocznie się przed godziną 11 na promie Karsibór. Gościć będziemy wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka, Marka Gróbarczyka, szefa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi. Będzie wicemarszałek Sejmu RP Joachim Brudziński i wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski ■ Tydzień Bibliotek w Międzyzdrojach. W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. „Celem programu jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa”. Hasło XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”. Oczywiście, mamy nadzieję, że wybiorą Państwo naszą bibliotekę, by wspólnie z nami miło spędzić majowe dni. Serdecznie zapraszamy ■ Burmistrz Wolina chce wspólnie zbudować nowe zejście na plażę w Wisełce. Zbliża się szybkimi krokami sezon turystyczno-wczasowy, tymczasem w wielu miejscowościach nadmorskich jest utrudniony dostęp do plaż. Najgorzej sytuacja przedstawia się w Wisełce w gminie Wolin, gdzie zniszczone zostało jedyne bezpieczne zejście na plażę ■ Zniszczenia na plaży. Czy zdążą przed majówką? Zniszczone przez sztorm zejście na plażę w Świętouściu na wyspie Wolin powinno być naprawione przed majówką. Gorzej wygląda sprawa w Wisełce - mówił na naszej antenie dyrektor Wolińskiego Parku Narodowego Wojciech Zyska ■ Trwa rekrutacja do państwowej szkoły muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim. Koncert Promocyjny w Szkole Podstawowej w Dziwnowie. W ramach rekrutacji kończącej się 20 maja 2017 r. badaniem przydatności kandydatów do nauki w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kamieniu Pomorskim, w dniu 21 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Dziwnowie, został zorganizowany Koncert Promocyjny z udziałem nauczycieli i uczniów PSM I st. w Kamieniu Pomorskim wraz z audycjami muzycznymi promującymi szkołę ■ Wielka Liga Czytelników. 21 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”, organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie ■ Planowane wyłączenie energii elektrycznej nastąpi w dniach: 2017-04-25, w godzinach: 25 kwi 09:45 - 25 kwi 14:30 w miejscowości Dobropole ■ Podinsp. Leszek Nowak powołany na Komendanta KPP w Kamieniu Pomorskim. 20 kwietnia 2017 roku podinsp. Leszek Nowak, rozkazem personalnym Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Jacka Cegieły powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Powstały podstawy prawne do przekształcenia szkoły podstawowej w Dziwnowie. Powstały podstawy prawne do przekształcenia Szkoły Podstawowej im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie w ośmioklasową Szkołę Podstawową im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty klasami gimnazjalnymi w Dziwnowie Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie w ośmioklasową Szkołę Podstawową im. 5. Kołobrzeskiego Pułku Piechoty klasami gimnazjalnymi w Dziwnowie ■ Zderzenie dwóch aut osobowych VW Passata z Hyundaiem było tak silne, że wyrwany silnik z passata wyrzucony został na odległość około stu metrów. Wypadek miał miejsce około godz. 16:00 na drodze wojewódzkiej Kamień Pomorski – Golczewo. Dwie osoby poszkodowane ■ Sputnikiem dookoła Ziemi – Guna Yala. Z nadejściem kwietnia w Panamie rozpoczyna się szczytowy okres tranzytowy dla żeglarzy pragnących przedostać się na Pacyfik przez stuletni Kanał Panamski. Jachty zdążające na zachód gromadzą się od marca głównie w okolicach Colon, Potrobelo i wysp San Blas, zwanych Guna Yala przez zamieszkujących je Indian Guna. Zdając sobie sprawę z długiego czasu oczekiwania na tranzyt przybyliśmy do Portobelo w miarę wcześnie, z nadzieją na sprawne załatwienie formalności, a wygospodarowany w ten sposób czas zamierzaliśmy przeznaczyć na dwutygodniową włóczęgę po Guna Yala z naszymi wspólnikami – Heniem i Mariolką. Skorzystaliśmy nawet z usług agenta, żeby mieć gwarancję sprawnego zorganizowania przeprawy ■ W najbliższą sobotę, 22 kwietnia, punktualnie o godzinie 9.00 wystartuje półmaraton Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zapisy od godziny 8.30. Start i meta usytuowane będą w Międzywodziu przy OW Marena Wellness & Spa – ul. Turystyczna 1 ■ Ferma norek w gminie Świerzno? Postępowanie w sprawie zawieszone. Na tzw. Mokradłach - obszarze istniejącej już tylko na mapach wsi, położonej między Ugorami a Redlinami w gminie Świerzno, osoba fizyczna chce wybudować fermę hodowli norek wraz z pawilonami handlowymi, budynkiem biura, magazynem, warsztatem, parkingiem, chłodnią, wiatą na słomę oraz zbiornikiem na nieczystości płynne i płytą obornikową. Taki wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla tej inwestycji wpłynął do Urzędu Gminy w Świerznie w zeszłym roku ■ Trwa jubileuszowa X edycja konkursu - Policjant, który mi pomógł (2017). Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" Instytutu Psychologii Zdrowia PTP zaprasza do składania zgłoszeń w jubileuszowej X edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą "Policjant, który mi pomógł" służącego wyróżnieniu policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej ■Przewodnik, radny miasta Międzyzdrojów Adam Jakubowski był gospodarzem wystawy Klubu Przewodników „Na Wyspach” w Międzyzdrojach z okazji Wystawy pt. „60- letni dorobek działalności Komisji Przewodnickiej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W sali teatralnej odbyło się też spotkanie przewodników i burmistrzów z naszego regionu Pomorza, łącznie z Kołobrzegiem z dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego Wojciechem Zyską ■