ikamien.pl • Wtorek [23.02.2021, 08:05:57] • Gmina Międzyzdroje

Czytelnik: Wycinają drzewa w WPN!

Czytelnik: Wycinają drzewa w WPN!

fot. Czytelnik

Czytelnik zauważył, że na terenie Wolińskiego Parku Narodowego zaczęto wycinać drzewa. Wycinka jest prowadzona m.in. na trasie do żubrów i w rejonie punktu widokowego Gosań.

- Z przerażeniem obserwuję to co się dzieje od kilku lat w naszym otoczeniu. Tym razem zaczęto wycinać drzewa na trasie do żubrów i dalej w stronę Warnowa, a także przy punkcie widokowym na Gosaniu i kto wie gdzie jeszcze.

Niedawno NIK zwróciła uwagę na fakt, że od lat w Polsce nie ma krajowej strategii a przyroda jest niszczona.

Czytelnik: Wycinają drzewa w WPN!

fot. Czytelnik

Społeczeństwo stara się wspierać dyrekcje parków narodowych w działaniach pro­przyrodniczych, jednak często dowiadujemy się o polityce resortu środowiska, która budzi naj­większy niepokój.

Z Wolińskiego Parku Narodowego dochodzą niepokojące wiadomości. Niektóre fakty wskazują, że organy nadzorujące ochronę przyrody we wszystkich parkach na­rodowych w Polsce, zamierzają skorzystać z koniunktury w budownictwie i zwiększyć swój budżet przez najbliższe kilka lat, zmuszając dyrekcję Par­ku do wyrębu najcenniejszych starodrzewi. Pod pozorem „przebudowy drzewostanów, wycinki pielęgnacyjnej czy wycinki drzew chorych" mają zostać wycięte najcenniejsze starodrzewia bu­kowe i sosnowe, to już się dzieje, niech żyje "zielony ład"!- pisze zaniepokojony czytelnik.

Wciąż czekamy na odpowiedź z WPN.

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/33934/