ikamien.pl • Środa [13.01.2021, 16:32:43] • Międzyzdroje

Ferie zimowe w SP1 w Międzyzdrojach

Ferie zimowe w SP1 w Międzyzdrojach

fot. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Międzyzdrojach

W tym tygodniu rozpoczął się drugi tydzień ferii zimowych. Dwie grupy uczestniczą w zajęciach przygotowanych w szkole we współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury i Biblioteką Miejską.

Staramy się, by dzieci codziennie przez minimum dwie godziny spacerowały. Jest to zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz władz kuratoryjnych. Na świeżym powietrzu dzieci są najbezpieczniejsze, a ruch w lesie i na plaży – spacery i zabawy, korzystnie wpływają na samopoczucie, dotlenienie i powodują „zdrowe zmęczenie”.

Uczestnicy pracują także w ramach prowadzonych zajęć w hali i w świetlicach oraz w salach lekcyjnych.

Odbywają się zajęcie sportowe, rozwijające sprawność manualną i kreatywność, czytelnicze, rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne, taneczne i inne.

Dzieci poznają polskie przysłowia, rozmawiają o zasadach kultury bycia, odgrywają scenki dramowe zachęcające do tego, by byś wobec siebie serdecznymi, nie wstydzić się mówić miłych słów, być wrażliwym na cierpienie i smutek drugiej osoby.

W trakcie zajęć jedzą przygotowane przez szkolną kuchnię posiłki, a także kulinarne niespodzianki.

Mimo braku możliwości organizowania wielu spektakularnych aktywności związanych z wyjazdami, staramy się, by dzieci miło i radośnie spędziły czas.

Iwona Banachowicz
Dyrektor Szkoły Podstawowa nr 1

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/33775/