ikamien.pl • Piątek [16.10.2020, 18:38:26] • Kamień Pomorski

Nowy budynek Zakładu Aktywności Zawodowej oficjalnie otwarty

Nowy budynek Zakładu Aktywności Zawodowej oficjalnie otwarty

fot. kam

W Kamieniu Pomorskim dokonano oficjalnego otwarcia nowego budynku Zakładu Aktywności Zawodowej Polskiego Stowarzyszenia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim.

Całkowita wartość projektu 4.700.295,71 zł. Uzyskane dofinansowanie: 2.815.796,25 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Wykonawcą inwestycji był Zakład Budowlany Stanisława Jankowskiego oraz Marka Kamińskiego z Kamienia Pomorskiego.

Nowy budynek Zakładu Aktywności Zawodowej oficjalnie otwarty

fot. kam

Zadanie projektu to Przebudowa z rozbudową obiektu byłego WTZ przy ul. Kopernika 12 w Kamieniu Pomorskim do czterokondygnacyjnego budynku usługowego, w tym na wykonywanie usług rehabilitacji osób niepełnosprawnych. W budynku mieści się Zakład Aktywności Zawodowej. Działalność usługowa będzie prowadzona w trzech wydziałach: kuchnia centralna, restauracja / kawiarnia z kręgielnią, wydział usług hotelarskich i rehabilitacja.

Nowy budynek Zakładu Aktywności Zawodowej oficjalnie otwarty

fot. kam

- Celem Projektu pn.: „Rozbudowa działalności Zakładu Aktywności Zawodowej w Kamieniu Pomorskim poprzez wprowadzenie dodatkowych funkcji produkcyjno-handlowo-usługowej oraz powiązanej działalności rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych” to umożliwienie pełnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym grupie osób niepełnosprawnych w stopniu znacznym i umiarkowanym, i ich pełna integracja przez rozwój infrastruktury służącej trwałej i kompleksowej rehabilitacji zawodowej i społecznej w ZAZ oraz przekonanie społeczności lokalnej powiatu kamieńskiego do postrzegania osób niepełnosprawnych jako pełnowartościowych członków tej społeczności – powiedziała podczas otwarcia nowego budynku ZAZ Jolanta Janik przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koła w Kamieniu Pomorskim.

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/33018/