ikamien.pl • Piątek [14.02.2020, 10:35:00] • Lubin

Tak było, dlaczego ten ośrodek w Lubinie nie istnieje?

Tak było, dlaczego ten ośrodek w Lubinie nie istnieje?

fot. Andrzej Ryfczyński

Idąc za ciosem i sugestiami naszych Czytelników, zaproponowałem redakcji ikamien.pl cykl zdjęciowy pod tytułem „Tak było”. Zapowiada się długi serial, bo przez ponad pół wieku utrwaliłem na kliszach naprawdę dużo obrazów. Ponieważ  nie jestem w stanie dokładnie wszystkiego opisać i zebrać z moich zasobów, pozwolę sobie na pewne skróty. Fotografie będą publikowane panoramiczne pomiędzy reklamami i wydarzeniami co dwa - trzy dni bez przerwy. Myślę, że  może to zająć dwa, a może trzy, lata. Zrobię tyle, na ile wystarczy mi sił i czasu. Podobnie będzie na portalu iswinoujscie.pl.

Totalna ruina ośrodka wczasowo-wypoczynkowego w Lubinie koło Międzyzdrojów jest znana niemal wszystkim na naszym terenie. Po prostu ten ośrodek nie istnieje. O tym już wcześniej pisaliśmy:
- Z cyklu „Jak zdobywano polski Dziki Zachód” www.iswinoujscie.pl/artykuly/47170/?v=1
oraz Co zostało z „Ośrodka Młodzieńczych Marzeń”? iswinoujscie.pl/artykuly/41886/

Tak było, dlaczego ten ośrodek w Lubinie nie istnieje?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

„Ośrodek Młodzieńczych marzeń” nad Jeziorem Wicko, tuż przy Zalewie Szczecińskim w Lubinie miał piękne położenie i wszystko co było potrzebne do wypoczynku. Brakowało tylko zaprojektowanego amfiteatru, który widzimy na projekcie. Amfiteatr miał służyć dla większej rzeszy okolicznych mieszkańców i wczasowiczów. W pełni funkcjonował od oficjalnego otwarcia 13 lipca 1969 roku.

Tak było, dlaczego ten ośrodek w Lubinie nie istnieje?

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

Jak to ocenić? Wiadomo że administracja rządowa aż do sołtysa na wsi po zmianie ustrojowej w Polsce z tym tematem wyjątkowo nie poradziła sobie. Zwłaszcza na tzw. ziemiach odzyskanych. Do władzy dostali się ludzie którzy w swoich zawodach może coś potrafili zrobić, a w zarządzaniu mieniem po socjalizmie byli całkowicie zieloni.

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/30765/