ikamien.pl • Czwartek [16.01.2020, 14:10:47] • Międzyzdroje

AL Międzyzdroje z dofinansowaniem z Społecznika

AL Międzyzdroje z dofinansowaniem z Społecznika

fot. Organizator

Znane są już wyniki jesiennego naboru w Programie Społecznik na inicjatywy, które będą realizowane na terenie województwa zachodniopomorskiego w terminie 1 lutego - 31 lipca 2020 r. Łącznie w jesiennym naborze złożono 1175 wniosków, wśród których jest także projekt złożony przez międzyzdrojskich społeczników.

W ramach programu Regionalnych Inicjatyw Obywatelskich Akademia Lekkoatletyczna Międzyzdroje zorganizuje na stadionie miejskim im. Ireny Szewińskiej Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej.

Zawody lekkoatletyczne odbędą się 13 czerwca 2020 r. i będą skierowane do dzieci i młodzieży z terenu województwa zachodniopomorskiego. Podczas memoriału zostaną rozegrane konkurencje lekkoatletyczne kojarzące się z Ireną Szewińską czyli biegi sprinterskie oraz skoki w dal i wzwyż. Mały Memoriał będzie prawdziwym świętem sportowych emocji wśród najmłodszych lekkoatletów naszego województwa, którzy będą mogli poznać sylwetkę naszej byłej Mistrzyni.

Projekt otrzyma dotację w wysokości 10 tys. zł, która pochodzić będzie z budżetu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Społecznicy z AL Międzyzdroje gorąco dziękują wszystkim za oddane głosy internetowe, które pomogły otrzymać dofinansowanie.

Rafał Błocian
AL Międzyzdroje

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/30511/