ikamien.pl • Poniedziałek [29.04.2019, 10:53:11] • zachodniopomorskie

15 lat w UE! Pomorze Zachodnie świętuje

Dokładnie 1 maja 2004 roku Polska przystąpiła do struktur Unii Europejskiej. Z tej okazji w wielu miastach i gminach Pomorza Zachodniego odbędą się imprezy i wydarzenia, podczas których mieszkańcy będą mogli świętować tę rocznicę.

Uroczyste obchody mają podkreślić, że przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było tożsame
z wyborem zachodnioeuropejskiej drogi rozwoju nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale przede wszystkim wartości demokratycznego państwa prawa i wolności jednostki.

Współpraca polityczna, gospodarcza i kulturalna w ramach UE czy modernizacja infrastruktury to przykłady tego, że ostatnie lata były dobrym czasem dla Polski. Od tego momentu rozwój naszego regionu nabrał tempa. Fundusze europejskie pozwoliły na realizację ciekawych projektów, które służą i cieszą mieszkańców województwa, ale także i turystów. 15 lat to dobry moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu, dlatego Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego włącza się w organizację imprez na terenie naszego województwa. Od maja do lipca odbędą się m.in. Kołobrzeski Piknik Europejski, Festiwal Balonowy w Szczecinku, Unia Europejska – nasz wspólny dom w Pyrzycach, Piknik Europejski w Choszcznie czy Athletics Park 2019.

Wykaz imprez, które odbędą się w regionie z okazji 15-lecia w UE wraz z datami dostępny w załączniku. Pierwsza z listy to pierwszomajowy Kołobrzeski Piknik Europejski w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/28050/