ikamien.pl • Niedziela [14.04.2019, 18:20:46] • Kamień Pomorski

Czego nie wie dyrektor Muzeum?

Czego nie wie dyrektor Muzeum?

fot. Organizator

Kilka miesięcy potrzebował dyrektor Muzeum Grzegorz Kurka żeby de facto nie udzielić informacji na zapytania Ariela Juszczaka. Z pisma Muzeum wynika, że Grzegorz Kurka jako dyrektor MHZK nie posiada informacji czy Grzegorz Kurka był na urlopie.

Całą sprawa wygląda dość kuriozalnie i poziomem nawiązuje raczej do sławnej odpowiedzi o orle z Kamienia Pomorskiego, o którym mówiła i pisała cała Polska (szczecin.onet.pl/kamien-pomorski-godlo-niezgodne-z-ustawa-niecodzienna-odpowiedz/ll9b275) niż do pisma poważnej instytucji samorządowej.
Dnia 24 stycznia 2019 Ariel Juszczak zadał dyrektorowi Muzeum kilka wydaje się prostych pytań. Między innymi o to, czy to muzeum czy prywatnie Grzegorz Kurka sprawował nadzór archeologiczny przy pracach w Parku Jana Pawła II? Pytał też - jeżeli był to osobiście Grzegorz Kurka - czy był w tym okresie na urlopie?
Odpowiedź na te pytania zajęła Muzeum aż dwa miesiące. Najpierw Grzegorz Kurka stwierdził, że przygotowanie tej informacji jest „pracochłonne i czasochłonne, co uniemożliwiłoby wykonywanie bieżącej pracy przez pracownika”.
Po dwóch miesiącach czasochłonnego i pracochłonnego przygotowywania odpowiedzi Grzegorz Kurka powołał się na art. 4 ust 3 ustawy. Artykuł ten mówi, że do udzielenia odpowiedzi zobowiązane są podmioty posiadające takie informacje.
Z odpowiedzi można wywnioskować, że Grzegorz Kurka jako dyrektor muzeum nie posiada informacji na temat:
– Czy nadzór archeologiczny, który prowadził Dyrektor Muzeum p. Grzegorz Kurka prowadził, jako pracownik Muzeum czy jako osoba prywatna?
- Kto otrzymał i w jakiej wysokości wynagrodzenie za nadzór – Muzeum czy p. Grzegorz Kurka jako osoba prywatna?
- Czy jeśli p. Grzegorz Kurka prowadził nadzór archeologiczny jako osoba prywatna, czy to nie kolidowało jemu z pracą w Muzeum?
- Czy był w tym okresie na urlopie?
Z odpowiedzi można wywnioskować, że Grzegorz Kurka nie posiada informacji czy to on sam prywatnie czy jako pracownik Muzeum pracował w Parku Jana Pawła II, jako dyrektor muzeum nie posiada informacji czy Muzeum dostało za to jakieś pieniądze a co najśmieszniejsze jako dyrektor placówki nie posiada informacji czy Grzegorz Kurka był wówczas na urlopie.

Mówiąc wprost. Grzegorz Kurka dyrektor Muzeum nie wie czy Grzegorz Kurka był na urlopie w czasie prac w Parku Jana Pawła II.

O zajęcie stanowiska w sprawie takiego poziomu odpowiedzi poprosiliśmy Burmistrza gminy Stanisława Kuryłło przełożonego dyrektora Muzeum. Co Państwo sądzicie o takiej odpowiedzi dyrektora?

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/27917/