ikamien.pl • Poniedziałek [25.12.2017, 19:17:06] • Kamień Pomorski

X Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Kamieńskiego

X Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

We wtorek, 19 grudnia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbył się X Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Kamieńskiego o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim pod patronatem Starosty Kamieńskiego.

W tegorocznym turnieju udział wzięło sześć drużyn: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Zespół Szkół Publicznych w Golczewie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Zespół łączony z kilku placówek (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim) oraz Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim.
Punktualnie o godzinie 10:00 odbyła się odprawa techniczna z kapitanami poszczególnych zespołów, na której to odbyło się losowanie zespołów do dwóch grup. Do grupy A trafiły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, Zespół Szkół Publicznych w Golczewie oraz Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie. Natomiast w grupie B znalazły się następujące drużyny: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Zespół łączony z kilku placówek (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim) oraz Reprezentacja Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim w składzie: Waldemar Dubrawski – Radny Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Marek Szymański (Trener, Kapitan okrętu) Piotr Kiełpiński, Kamil Heimrot, Konrad Piwowarczyk, Sylwester Rzepecki, Ewelina Kostur oraz Paweł Stelmach.
Po rozegraniu sześciu spotkań w grupach poznaliśmy pary walczące o poszczególne miejsca. Jako pierwsze na parkiet zameldowali się Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie oraz Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, które walczyły o V miejsce, a także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie i Zespół łączony z kilku placówek (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim), które walczyły o miejsce III.

X Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

Po rozegraniu emocjonujących spotkań przyszedł czas na tegorocznych finalisów. Na parkiet stawili się Zespół Szkół Publicznych w Golczewie (Zwycięzca poprzedniego turnieju) oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim. Po trzech emocjonujących setach poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę, a zostali nimi nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie.

Wyniki spotkań:
Grupa A
Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie 0:2
Zespół Szkół Publicznych w Golczewie – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 2:0
Zespół Szkół Publicznych w Golczewie – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie 2:0
Grupa B
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorski – Zespół łączony z kilku placówek 2:0
Zespół łączony z kilku placówek – Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim 2:0
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 0:2
Mecz o V miejsce
Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 2:1
Mecz o III miejsce
Zespół łączony z kilku placówek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie 2:0
Finał
Zespół Szkół Publicznych w Golczewie – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 2:1
Wszystkie drużyny z rąk Pana Andrzeja Swatowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim oraz Pana Marka Matysa, Wicestarosty Kamieńskiego otrzymały dyplomy oraz puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

X Turniej Piłki Siatkowej Nauczycieli Powiatu Kamieńskiego

fot. kam

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Zespół Szkół Publicznych w Golczewie
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
III miejsce – Zespół łączony z kilku placówek (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim)
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie
V miejsce – Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie

Starostwo Powiatowe
W Kamieniu Pomorskim

Źródło: http://ikamien.pl/artykuly/23696/