POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.08.2011, 12:05:30] • Kamień Pomorski

Region: Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Region: Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Wojtek Basałygo

Od dziś kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .
 
Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.
 
- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 19:47:21] • [IP: 83.21.191.***]

Na orlenie w ikamieniu jadą na patencie, cały sezon tablica z cenami paliw przy drodze jest wyłączona. Szoku można doznać jak sie tankuje, paliwo jest chyba najdroższe w calym zachodniopomorskim.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:19:25] • [IP: 172.16.100.**]

Piątek [26.08.2011, 07:34] • [IP: 83.7.23.**] a gdzie jest napisane że 98 jest za 5zł?? bo raczej chodzi tutaj o 95, czytanie ze zrozumieniem u Ciebie (nie tylko) jest jak jakość paliwa na tej stacji...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:14:04] • [IP: 172.16.100.**]

w tym orlenie to chyba nie potrafią zrobić tablicy gdzie są napisane ceny za paliwa, jest tak chyba z 2 miechy

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:33:15] • [IP: 83.7.90.***]

Jakość i ceny paliwa na tym Orlenie jest okropna.Czy w Kamieniu nie można otworzyć stacji innego koncernu np.na drodze nad morze.To od razu inaczej ustawiło by ceny i jakość w Orlenie

Gość • Niedziela [28.08.2011, 12:47:19] • [IP: 83.25.120.***]

ja mam ropke po 3 zł.sa chetni??

Gość • Sobota [27.08.2011, 11:22:54] • [IP: 31.60.245.***]

4.99 za paliwo EU-95 - rozumiesz ten zapis? po 5, 24 jest paliwo EU-98 i nie licz ze zejdzie ponizej 5 zł, nikt tego nie obiecywał

Gość • Sobota [27.08.2011, 00:58:34] • [IP: 31.61.59.**]

CIEKAWE DLACZEGO W KAMIENIU POMORSKIM DALEJ PALIWO JEST PO 5.24 ZA LITR.NIECH SIE KTOS TYM ZAJMIE, PODANO W MEDIACH ZE MA BYC W STACJACH ORLEN PO 4.99, PEWNIE NIE MIESZKAMY W POLSCE.

Gość • Piątek [26.08.2011, 22:14:07] • [IP: 87.205.61.***]

w cenie zwykłego ON na DROGIM orlenie w ikamieniu tankuje v-powera lub diesel gold w Szczecinie. Na orlen kamieński jadę jedynie wycieraczką przemyć przednią szybę z robactwa...

Gość • Piątek [26.08.2011, 18:36:53] • [IP: 83.10.252.***]

Kochani - do 9-go października.A później powyżej 6 PLN.

Gość • Piątek [26.08.2011, 09:52:52] • [IP: 188.47.162.***]

co za reklama!! przesada...i tak paliwo oszukane jak zawsze...chyba ze w koncu zaczeli dbac o klijenta po kilku glosnych WPADKACH ktore byly!!

Gość • Piątek [26.08.2011, 09:42:19] • [IP: 83.21.101.***]

dla uspokojenia troche w dół a pozniej dowala podwójnie

Gość • Piątek [26.08.2011, 08:56:19] • [IP: 83.16.234.**]

no to jest reklama za darmo gratulacje!!

Gość • Piątek [26.08.2011, 07:34:42] • [IP: 83.7.23.**]

bzdura !! wczoraj tankowałam 98 i była po 5, 24...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 23:03:33] • [IP: 83.21.82.***]

Jak obniżka, to głośno, jak ceny idą w górę, to nikt nic nie mówi. Polityka...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 22:55:02] • [IP: 77.253.146.***]

NA ORLENIE W MIĘDZYZDROJACH MAJĄ NOWEGO PLACOWEGO SUPER FACET A JAKI MIŁY TAK TRZYMAĆ

Gość • Czwartek [25.08.2011, 22:51:51] • [IP: 83.21.237.**]

powinny byc wybory co rok

Gość • Czwartek [25.08.2011, 21:56:24] • [IP: 83.21.232.*]

a po wyborach do 6zł dojdzie, niema co się podniecać

Gość • Czwartek [25.08.2011, 19:13:40] • [IP: 31.60.197.**]

może i jeździ poprawnie po tankowaniu na Ad-Remie ale ja wolę czuć się jak człowiek, mamy XXI wiek, wchodzę jak człowiek - drzwi automatyczne, toalety, klimatyzacja, kawa, jedzenie, prasa codzienna... a różnica między obiema stacjami wynosi 0, 10 zł na litrze. Wydając miesięcznie 500 zł kupujemy dzisiaj 100 litrów benzyny. Jeżdżąc do Ad-Remu oszczędzasz 10 zł miesięcznie. Matematyki nie oszukasz :)

Gość • Czwartek [25.08.2011, 18:34:55] • [IP: 83.11.140.***]

no wreszcie po sezonie to paliwo w dół a nie jak wczesniej benzyna 5, 39

Gość • Czwartek [25.08.2011, 18:19:42] • [IP: 87.205.54.***]

Przez cały sezon paliwo w Orlenie w Kamieniu Było tak drogie w porównaniu z innymi Orlenami (pojechałem przypadkowo do Poznania i byłem w szoku jak tam tanio w Orlenie) że zacząłem tankować w Ad-Rem i samochód nadal jeździ poprawnie

Gość • Czwartek [25.08.2011, 14:31:22] • [IP: 80.52.151.**]

ja mam Wartburga :-)

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:34:18] • [IP: 178.56.49.***]

koniec sezonu to i ceny w dół normalka muszą na kimś zarobić paranoja

NicoOne • Czwartek [25.08.2011, 13:32:17] • [IP: 83.7.10.***]

I czym tu się cieszyć? Wyborcza zagrywka!! Zobaczycie po wyborach ile będzie kosztowało tankowanie.

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:29:53] • [IP: 83.16.227.***]

ciekawe na jak dlugo...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:03:47] • [IP: 81.210.28.***]

4.90 ON w Wolinie

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nowe znaki drogowe w Lubinie do poprawki. „Pasy, linie, zygzaczki” wzbudzają śmiech mieszkańców ■ Stop przemocy w rodzinie. O tym jak skutecznie przeciwdziałać przemocy w rodzinie dowiedzą się członkowie gminnych zespołów interdyscyplinarnych z województwa zachodniopomorskiego podczas 2-dniowych szkoleń, 26-27 października - powiat kamieński. Spotkania dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego oraz Wojewody Zachodniopomorskiego ■ Wizyta w Wolińskim Parku Narodowym pracowników z Hortobágyi Nemzeti Park ■ Ponad 13 milionów noclegów wykupili w ubiegłym roku turyści w województwie zachodniopomorskim - wynika z danych GUS-u. To przyjezdni nie tylko z Polski, ale całej Europy. Jak twierdzi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, to lepszy wynik niż osiągają takie regiony turystyczne jak Malta, Bułgaria, Belgia czy Finlandia ■ Festyn Rodzinny III Święto Pieczonego Ziemniaka w Wapnicy ■ Renault dachowało na 102. Kierująca jechała zbyt szybko!. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze wojewódzkiej numer 102. W pobliżu miejscowości Wisełka, kierująca renault megane jechała zbyt szybko, wpadła w poślizg, a następnie osobówka dachowała. W momencie wypadku, pojazdem podróżowały dwie osoby. - Kierująca i pasażerka opuściły pojazd o własnych siłach, zostały przetransportowane do najbliższego szpitala – mówi rzecznik kamieńskiej policji, Aleksandra Berenda ■ Nowy film Patryka Vegi- Botoks do obejrzenia w kinie Eva w Międzyzdrojach! ■ Kolejne spotkanie Żaków za nami. W słoneczną niedzielę w Świnoujściu na boisku syntetycznym odbył się kolejny turniej ligowy Żaków ZZPN. ■ Akt założycielski szkoły podstawowej w Dziwnowie. Dotychczasowa sześcioletnia Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27, z dniem 1 września 2017 r. staje się ośmioletnią Szkołą Podstawową im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty z siedzibą w Dziwnowie przy ul. Mickiewicza 27 ■ Awaria sieci Orange! Telefony pokazują brak zasięgu!■ American Assassin, Tulipanowa gorączka, Super Park. Gwiezda misja do obejrzenia w kinie Eva! ■ Alarm pożarowy w kamieńskiej jedynce. Po godzinie 10-tej ulicami Kamienia Pomorskiego mknął na sygnałach dźwiękowych i świetlnych samochód bojowy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Samochód zmierzał w kierunku Placu Katedralnego. ■ Trzysta jeden młodych żeglarzy startowało w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist. W Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiego Stowarzyszenia Klasy Optimist startowało 301 zawodników z siedmiu krajów. Z zaplanowanych 11 wyścigów rozegrani tylko siedem. ■ 300 złotych do każdego ula? Dopłaty do ula nie są możliwe - tak Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiada na apel zachodniopomorskich pszczelarzy. Dwa tygodnie temu hodowcy zwrócili się do resortu o zmiany w dofinansowaniu ich pasiek ■ Niedawno jeden z mieszkańców Dargoszewa zwrócił się do nas z dymiącym problemem. Mężczyzna twierdził, że mieszkańcy musieli znosić śmierdzącej funkcjonowanie fermy drobiarskiej, z której unosiły się chmury żrącego pyłu. W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Kompanią Drobiarską IKO. Mamy dobrą wiadomość! Z informacji Piotra Jarzębskiego, wynika, że firma zaprzestała już palenia w piecach na FD Dargoszewo i sytuacja, która widoczna jest na zdjęciu powyżej nie powinna się już powtórzyć ■ W dniu dzisiejszym, 31 sierpnia 2017 roku droga powiatowa 1012Z Kamień Pomorski – Recław na odcinku Skarchowo – Dusin została zamknięta ■ Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej dr inż. Haliny Rutyny zatytułowanej „Zachodniopomorskie sacrum. Architektura ryglowa”, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 sierpnia br., o godz. 17.00 w siedzibie naszego Muzeum, przy ulicy Adama Mickiewicza 34, na tzw. Kwartale Dominikańskim ■ Dzień po wizycie reporterów telewizji, ułożyli przejście i udrożnili drogę w Śniatowie. Wystarczył jeden dzień od wizyty reporterów tvn24, żeby Zarząd Dróg Powiatowych ułożył worki z piaskiem, które umożliwiają mieszkańcom Śniatowa przejście przez zalegającą od kilku miesięcy wodę na drodze prowadzącej do wioski. Jak się okazało, (może tylko tymczasowo) heroiczne zmagania służb drogowych doprowadziły do odprowadzenia wody ponownie do rowów ■ Sprawca napadu z Międzyzdrojów zatrzymany w Poznaniu. To 18-latek wcześniej notowany przez policję za posiadanie narkotyków. Do Poznania pojechał pociągiem ■ Napad na lombard w Międzyzdrojach! Mężczyzna sterroryzował właściciela bronią i nożem! ■