POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [25.08.2011, 12:05:30] • Kamień Pomorski

Region: Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

Region: Ceny paliw na Orlenie poniżej 5 złotych

fot. Wojtek Basałygo

Od dziś kierowcy tankujący EU-95 oraz ON na stacjach sieci PKN ORLEN zapłacą 4,99 zł za litr tych paliw. Jest to już trzecia tak znacząca obniżka cen detalicznych na stacjach Koncernu w ostatnich tygodniach.

Dzięki tym działaniom od początku sierpnia maksymalna cena najpopularniejszej benzyny EU-95 na stacjach własnych ORLENU spadła o 40 gr/ltr, a oleju napędowego o 20 gr/ltr. Ustalenie maksymalnej ceny benzyny a poziomie 4,99 zł za litr oznacza powrót do cen z początku marca tego roku, gdy została przełamana bariera 5 zł/ltr .
 
Konsekwentne utrzymywanie cen paliw na optymalnym poziomie i promocyjna akcja wakacyjna pozwoliły Koncernowi pozyskać nowych, lojalnych klientów. W okresie 44 dni akcji „Zacznij lato z Orlenem” Koncern wydał prawie 120 tys. nowych kart lojalnościowych VITAY.
 
- Jest to dwa razy więcej niż w podobnych okresach przed promocją - podkreśla Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. sprzedaży detalicznej w PKN ORLEN. - Obniżenie cen paliw to także doskonała okazja do zmniejszenia wysokiego poziomu zapasów - dodaje i zaznacza, że obniżki o takiej skali nie byłyby możliwe, gdyby nie spadkowy trend notowań ropy. Od szczytowego okresu z połowy lipca cena tego surowca spadła o około 7%.

Obniżki cen paliw na stacjach sieci PKN ORLEN podyktowane są też chęcią pobudzenia słabnącej konsumpcji benzyn, jaka miała miejsce w pierwszym półroczu tego roku. W okresie od stycznia do czerwca konsumpcja detaliczna benzyn spadła o ok. 3,5% w porównaniu do roku poprzedniego.


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Przed zamieszczeniem komentarza zapoznaj się z regulaminem.

 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 19:47:21] • [IP: 83.21.191.***]

Na orlenie w ikamieniu jadą na patencie, cały sezon tablica z cenami paliw przy drodze jest wyłączona. Szoku można doznać jak sie tankuje, paliwo jest chyba najdroższe w calym zachodniopomorskim.

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:19:25] • [IP: 172.16.100.**]

Piątek [26.08.2011, 07:34] • [IP: 83.7.23.**] a gdzie jest napisane że 98 jest za 5zł?? bo raczej chodzi tutaj o 95, czytanie ze zrozumieniem u Ciebie (nie tylko) jest jak jakość paliwa na tej stacji...

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 10:14:04] • [IP: 172.16.100.**]

w tym orlenie to chyba nie potrafią zrobić tablicy gdzie są napisane ceny za paliwa, jest tak chyba z 2 miechy

Gość • Poniedziałek [29.08.2011, 06:33:15] • [IP: 83.7.90.***]

Jakość i ceny paliwa na tym Orlenie jest okropna.Czy w Kamieniu nie można otworzyć stacji innego koncernu np.na drodze nad morze.To od razu inaczej ustawiło by ceny i jakość w Orlenie

Gość • Niedziela [28.08.2011, 12:47:19] • [IP: 83.25.120.***]

ja mam ropke po 3 zł.sa chetni??

Gość • Sobota [27.08.2011, 11:22:54] • [IP: 31.60.245.***]

4.99 za paliwo EU-95 - rozumiesz ten zapis? po 5, 24 jest paliwo EU-98 i nie licz ze zejdzie ponizej 5 zł, nikt tego nie obiecywał

Gość • Sobota [27.08.2011, 00:58:34] • [IP: 31.61.59.**]

CIEKAWE DLACZEGO W KAMIENIU POMORSKIM DALEJ PALIWO JEST PO 5.24 ZA LITR.NIECH SIE KTOS TYM ZAJMIE, PODANO W MEDIACH ZE MA BYC W STACJACH ORLEN PO 4.99, PEWNIE NIE MIESZKAMY W POLSCE.

Gość • Piątek [26.08.2011, 22:14:07] • [IP: 87.205.61.***]

w cenie zwykłego ON na DROGIM orlenie w ikamieniu tankuje v-powera lub diesel gold w Szczecinie. Na orlen kamieński jadę jedynie wycieraczką przemyć przednią szybę z robactwa...

Gość • Piątek [26.08.2011, 18:36:53] • [IP: 83.10.252.***]

Kochani - do 9-go października.A później powyżej 6 PLN.

Gość • Piątek [26.08.2011, 09:52:52] • [IP: 188.47.162.***]

co za reklama!! przesada...i tak paliwo oszukane jak zawsze...chyba ze w koncu zaczeli dbac o klijenta po kilku glosnych WPADKACH ktore byly!!

Gość • Piątek [26.08.2011, 09:42:19] • [IP: 83.21.101.***]

dla uspokojenia troche w dół a pozniej dowala podwójnie

Gość • Piątek [26.08.2011, 08:56:19] • [IP: 83.16.234.**]

no to jest reklama za darmo gratulacje!!

Gość • Piątek [26.08.2011, 07:34:42] • [IP: 83.7.23.**]

bzdura !! wczoraj tankowałam 98 i była po 5, 24...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 23:03:33] • [IP: 83.21.82.***]

Jak obniżka, to głośno, jak ceny idą w górę, to nikt nic nie mówi. Polityka...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 22:55:02] • [IP: 77.253.146.***]

NA ORLENIE W MIĘDZYZDROJACH MAJĄ NOWEGO PLACOWEGO SUPER FACET A JAKI MIŁY TAK TRZYMAĆ

Gość • Czwartek [25.08.2011, 22:51:51] • [IP: 83.21.237.**]

powinny byc wybory co rok

Gość • Czwartek [25.08.2011, 21:56:24] • [IP: 83.21.232.*]

a po wyborach do 6zł dojdzie, niema co się podniecać

Gość • Czwartek [25.08.2011, 19:13:40] • [IP: 31.60.197.**]

może i jeździ poprawnie po tankowaniu na Ad-Remie ale ja wolę czuć się jak człowiek, mamy XXI wiek, wchodzę jak człowiek - drzwi automatyczne, toalety, klimatyzacja, kawa, jedzenie, prasa codzienna... a różnica między obiema stacjami wynosi 0, 10 zł na litrze. Wydając miesięcznie 500 zł kupujemy dzisiaj 100 litrów benzyny. Jeżdżąc do Ad-Remu oszczędzasz 10 zł miesięcznie. Matematyki nie oszukasz :)

Gość • Czwartek [25.08.2011, 18:34:55] • [IP: 83.11.140.***]

no wreszcie po sezonie to paliwo w dół a nie jak wczesniej benzyna 5, 39

Gość • Czwartek [25.08.2011, 18:19:42] • [IP: 87.205.54.***]

Przez cały sezon paliwo w Orlenie w Kamieniu Było tak drogie w porównaniu z innymi Orlenami (pojechałem przypadkowo do Poznania i byłem w szoku jak tam tanio w Orlenie) że zacząłem tankować w Ad-Rem i samochód nadal jeździ poprawnie

Gość • Czwartek [25.08.2011, 14:31:22] • [IP: 80.52.151.**]

ja mam Wartburga :-)

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:34:18] • [IP: 178.56.49.***]

koniec sezonu to i ceny w dół normalka muszą na kimś zarobić paranoja

NicoOne • Czwartek [25.08.2011, 13:32:17] • [IP: 83.7.10.***]

I czym tu się cieszyć? Wyborcza zagrywka!! Zobaczycie po wyborach ile będzie kosztowało tankowanie.

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:29:53] • [IP: 83.16.227.***]

ciekawe na jak dlugo...

Gość • Czwartek [25.08.2011, 13:03:47] • [IP: 81.210.28.***]

4.90 ON w Wolinie

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Urząd Miasta Kamień Pomorski podejmuje kolejną próbę wyłonienia wykonawcy na budowę świetlicy w Miłachowie. To już trzeci przetarg na to zadanie. Poprzednie dwa unieważniono gdyż oferty wykonawców były wyższe niż kwota zabezpieczona w budżecie. Gmina przeznaczyła na ten cel 200.000 zł a wykonawcy oczekiwali od 239.000 zł do 320.000 zł. Oferty w drugim przetargu były wyższe niż oferty w pierwszym przetargu ■ Atak zimy w powiecie kamieńskim! Paraliż na drodze na wysokości Płocina ■ W związku z wystąpieniem awarii na sieci wodociągowej w miejscowości Wolin na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Kościelnej nastąpi przerwa w dostawie wody dla odbiorców Wolina, Płocina i Unina. Pracownicy Zakładu czynią starania w celu szybkiego usunięcia ww. awarii. Odbiorców usług za powstałe utrudnienia przepraszam. p.o. Dyrektor Bogdan Wilkowski" ■ Już od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany. W nocy, z środy na czwartek Sejm przyjął poprawki zaproponowane przez Senat. Teraz ustawa czeka tylko na podpis prezydenta Andrzeja Dudy. Co zmiany oznaczają dla klientów sklepów? ■ Do redakcji ikamien.pl zwrócił się Czytelnik, któremu skradziono dwie piły spalinowe. Wierzy, że za pośrednictwem portalu, uda się odnaleźć złodzieja i zostanie on ukarany. - W nocy z 31grudnia 2017 na 01stycznia 2018,z prywatnej posesji w Grębowie zostały skradzione dwie piły spalinowe Sztilh: MS170 i MS:211. Mój numer telefonu 513629647 - napisał okradziony Czytelnik. ■ Do redakcji portalu ikamien zwrócił się mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poruszony problemem braku miejsc postojowych. Z jego listu wypływa jednoczenie apel i prośba do wszystkich użytkowników dróg ■ Dwie ofiary śmiertelne, jedna osoba wciąż walczy o życie. Jak wynika z informacji uzyskanych przez naszą redakcję, 16- letnia pasażerka zmarła w drodze do szpitala, zaś kolejna - 17-latka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Śmierć obu pasażerek nastąpiła prawdopodobnie w wyniku obrażeń wewnętrznych. 18- letni kierowca opla calibry znajduje się w stanie ciężkim, walczy o życie ■ Dokładnie o godzinie 00:00 mieszkańcy Kamienia Pomorskiego witali Nowy Rok 2018 razem ze swoim burmistrzem Stanisławem Kuryłło w kamieńskim Amfiteatrze, przed kamieńskim Ratuszem, podczas imprezy Sylwester pod Gwiazdami ■ Dzięki zaangażowaniu samorządu lokalnego z Międzyzdrojów w poprawę bezpieczeństwa i podniesienie jakości życia mieszkańców tego regionu oraz ze środków własnych Policji, zakupiony został i w dniu 29 grudnia br. uroczyście przekazany nowy radiowóz ISUZU D-MAX. Auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach do służby patrolowo-interwencyjnej ■ Zadłużenie gminy Świerzno to zaciągnięte kredyty i wyemitowane obligacje – o czym można przeczytać w informacji o sytuacji finansowej gminy Świerzno z uwzględnieniem stanu zadłużenia ■ Podczas 21. Świątecznej Zbiórki Żywności w Szczecinie i okolicach wolontariusze zebrali 12 636 kg produktów spożywczych. Olej, zboża, cukier, przetwory i konserwy warzywne, owocowe, mięsne oraz słodycze i mleka w kartonach Bank Żywności Szczecin im. Jacka Kuronia rozdzielił pomiędzy pomocowe instytucje i organizacje w regionie ■ Gwiezdne wojny. Ostatni Jedi, Coco i Kraina lodu. Przygody Olafa w kinie Eva. Do 4 stycznia znamy już cały repertuar w kinie ■ Kilkanaście dni ciężkiej pracy,wsparcie wielu ludzi,nieprzespane noce i ponad 2 tys przejechanych kilometrów- a to wszystko aby pomoc drugiemu człowiekowi. Ponad 25 wolontariuszy którzy poświecili swój cenny czas! Efekt? Zebraliśmy artykuły spożywcze na ponad 18 tys zł. ■ To skandal, a nie dobra zmiana! W Międzyzdrojach karetka pogotowia ratunkowego będzie jeździć do pacjentów bez lekarza! ■