POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [10.09.2021, 08:22:53] • zachodniopomorskie

Kongres Morski już za kilka dni! Wielkie przygotowania do wielkiego wydarzenia!

Międzynarodowy Kongres Morski organizowany w Szczecinie to jedno z najważniejszych wydarzeń ze świata gospodarki morskiej w Polsce. Co roku w naszym mieście spotykają się najważniejsze osoby zajmujące się na co dzień sprawami dotyczącymi stoczni, portów, branży offshore, ekologią, transportem, logistyką i innymi elementami tego wielkiego ekosystemu gospodarczego. Jaka będzie nowa odsłona Kongresu Morskiego?

– Kongres charakteryzuje się merytorycznymi dyskusjami, w których udział biorą wspaniali paneliści, najwybitniejsi eksperci w swoich dziedzinach. Rozmowy o gospodarce morskiej to naturalna sprawa w mieście portowym jakim jest Szczecin. W interesie wszystkich jest, by stocznia, porty, logistyka rozwijały się tu dynamicznie. Widzimy, że w tych obszarach wiele się dzieje, warto o tym porozmawiać – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes fundacji Kongres Morski.

8. edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego odbędzie się w Szczecinie 14 i 15 września. Nasze miasto kolejny raz stanie się ogólnopolskim centrum dyskusji o najważniejszych aspektach rozwoju oraz perspektyw gospodarki morskiej w Polsce, Europie i na świecie. W trakcie dwudniowego Kongresu planowane są panele w blokach tematycznych: Porty i żegluga; Edukacja, Rozwój i innowacje; Ekologia; Bezpieczeństwo, prawo i finanse. Istotnym tematem międzynarodowej debaty będą: przemysł offshore jako impuls rozwoju portów, ale też transport wodny jako alians biznesu i ekologii, czy działania w gospodarce morskiej na rzecz klimatu.

- Wszyscy chcemy żeby gospodarka morska i szeroko rozumiany sektor TSL rósł w siłę. To leży w interesie Szczecina, Pomorza Zachodniego, ale i całej Polski i Europy. Międzynarodowy Kongres Morski to wydarzenie o długiej tradycji, to podczas Kongresu podpisywano najważniejsze deklaracje dotyczące branży stoczniowej, rozwoju portów czy inwestycji, które mają obecnie miejsce. Jestem pewna, że po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wrócimy do rozmowy o gospodarce morskiej z nową energią, nowymi pomysłami i nowymi wiadomościami o tym, jak ten sektor się wzmacnia i jakie ma perspektywy rozwoju – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Fundacji Kongres Morski.

Międzynarodowy Kongres Morski zainauguruje debata plenarna „Rozwój portów odpowiedzią na wyzwania transportowe przyszłości” z udziałem Ministra Marka Gróbarczyka. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Następnie paneliści dyskutować będą na temat transportu intermodalnego oraz Zielonego Ładu i gospodarki morskiej na rzecz klimatu. Drugiego dnia dyskusje przeniosą się na Akademię Morską, gdzie toczyć się będą w trzech blokach: „Porty i żegluga”, „Digitalizacja i innowacje” oraz „Ekologia”. – Każdy z tych bloków jest bardzo ważny dla przyszłości przemysłu morskiego i TSL. Jesteśmy wciąż w czasie pandemii, logistyka i sektor TSL musiał swego czasu bardzo dynamicznie przejść na tryb zdalny, co okazało się dla niego motorem rozwoju. Eksperci będą dyskutować o tym, jak to tempo utrzymać.
Kolejne tematy dotyczyć będą ekologii. Nie da się mówić o rozwoju przemysłu bez dyskusji o Zielonym Ładzie i tym, by gospodarka morska była jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego też spodziewam się ciekawej debaty o sektorze offshore czy regulacjach, które na poziomie europejskim i światowym są coraz bardziej wyśrubowane dla portów oraz armatorów – mówi Prezes Hanna Mojsiuk.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajdziecie Państwo na stronie www.kongres-morski.pl.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Butik MJW, @ButikMJW, Wolin ul. Mickiewicza 1B. Zaprasza na jesienne nowości. ■ Śmiertelnie niebezpieczna bakteria vibrio vulnificus wykryta w Międzyzdrojach ■ Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Warto dbać o przyrodę każdego dnia. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że większość z nas lubi wycieczki na łono natury, jednocześnie nie przepadając za dzikimi wysypiskami, które często spotykane są na niegdyś pięknych terenach zielonych. Obchodzony 19 września Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk to doskonała okazja, by przyjrzeć się czystości miejsc, które służą nie tyko do odpoczynku, ale przede wszystkim są domami zwierząt i roślin . ■ 17 - letni mieszkaniec Kamienia Pomorskiego wybrał się na wieczorną przejażdżkę ulicami Kamienia Pomorskiego. Nie miał uprawnień do kierowania i nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Swoją podróż zakończył na latarni ulicznej. Wszystko rozpoczęło się w nocy z wtorku na środę, po północy osobowe audi nie zatrzymało się do policyjnej kontroli. Kierowca auta z nadmierną prędkością wjechał na rondo i chcąc wjechać w ulicę Dziwnowską uderzył w słupki, wjechał w pas zieleni, a następnie uderzył w latarnie uliczną. ■ Tegoroczna kwalifikacja wojskowa na terenie województwa zachodniopomorskiego odbędzie się w okresie do dnia 19 listopada 2021 r., każdego tygodnia od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni świątecznych. Kwalifikacja wojskowa na terenie Powiatu Kamieńskiego 27 września do 8 października br. ■ Kuryłło bez wotum zaufania od Rady Miejskiej. Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło jako jedyny włodarz w powiecie kamieńskim nie otrzymał od radnych wotum zaufania. Za udzieleniem poparcia Stanisławowi Kuryłło głosowało jedynie 6 radnych. Aż 8 było przeciw. Jedna osoba była nieobecna ■ Obywatel Czech skoczył z międzyzdrojskiego molo do wody, a potem wołał o pomoc ■ Tegoroczny Dzień Grecki w Dziwnowie odbywał się tylko pod obeliskiem poświęconym rannym partyzantom greckim i macedońskim - pacjentom przebywającym w szpitalu zarganizowanym na ternie koszar byłej niemieckiej bazy lotnictwa morskiego, stojącym w Parku Miejskim przy ulicy Sienkiewicza. Był nieco skromniejszy od poprzednich z uwagi na pandemię ■ Siedem lat temu, w czerwcu 2014 dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowę na dofinansowanie ważnej inwestycji. Same tylko prace przygotowawacze do modernizacji toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m prawie dwa miliardy złotych. Dopiero po ich wykonaniu ruszyły zasadnicze roboty. Na Zalewie Szczecińskim postały sztuczne wyspy, tor wodny pogłębiono do planowanej głębokości, umocnione zostały nabrzeża, powstały nowe obrotnice dla statków, połączono i udrożniono stare kanały. Wtorek, 6 lipca na wzgórzu górującym nad Zalewem Szczecińskim oficjalnie podsumowano dotychczas wykonane prace. ■