POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [05.07.2021, 18:27:29] • Kamień Pomorski

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator

Postępy prac na nowo budowanej kwaterze składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne w ramach rozbudowy Regionalnego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Słajsinie, gm. Nowogard.

W ramach prowadzonej przez Celowy Związek Gmin R-XXI inwestycji polegającej na budowie kwatery składowania odpadów w Słajsinie przewidziano urządzenie pasa zielni ochronnej.

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator

Mając na uwadze zarówno ochronę środowiska jak i walory przyrodnicze związek dokona nasadzeń 423 drzew z gatunku OXYTREE oraz wybuduje niezbędną infrastrukturę towarzyszącą na powierzchni 1,2 ha w północnej części działki nr 68/ 7 w Słajsinie. Planuje się wykonanie trzech rzędów nasadzeń.

Rośliny pochodzić będą od certyfikowanego dystrybutora sadzonek Oxytree. Prace rozpoczęto od karczowania chwastów. Na terenie plantacji rozplantowano humus oraz przeprowadzane są zabiegi agrotechniczne na całym obszarze przeznaczonym pod plantacje, mające na celu zapewnić roślinom prawidłowy wzrost i rozwój. W następnym etapie wykonany zostanie system nawadniania przyłącze wodociągowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą stanowiące kompletny system nawadniania kropelkowego. Plantacja zostanie ponadto ogrodzona siatką leśną.

R-XXI. Budowa nowej kwatery na odpady

fot. Organizator


Monika Krakowska
Główny Specjalista ds. edukacji i promocji

www.czg.nowogard.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Poniedziałek [05.07.2021, 22:21:05] • [IP: 83.23.225.***]

Mamy suszę w Polsce i sadzimy Oxytree, które wypijają wszystką wodę gruntową w okolicy, pod pretekstem produkcji tlenu i budulca (drewno). Tutaj akurat bardzo dobrze, bo nie chciałbym, żeby ta woda przedostała się dalej do ujęć. Chodzi mi o plantacje oxytree, które powinny być w Polsce zakazane i tylko w takich miejscach dozwolone.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Piątek: Od godz. 9 w Świnoujściu funkcjonują obie przeprawy promowe. O godz. 9 pierwszy prom Karsibór skierowany został na przeprawę Centrum. Na przeprawie Warszów wciąż kursują cztery promy, by jak najszybciej rozładować kolejki. Już o godz. 9.20 sytuacja po stronie zachodniej przeprawy Warszów jest opanowana, kolejki zostały rozładowane. Samochody ciężarowe przekierowane zostały na przeprawę Centrum. Normuje się również sytuacja na wyspie Wolin. Kierowcy przez CB Radio nadają komunikaty, by kierować auta na przeprawę Centrum, do działań włączyła się również Straż Miejska. ■ Ze względu na trudne warunki atmosferyczne, od czwartku (20 stycznia) od godz. 21.30 nie pływają promy Karsibór w Świnoujściu. Woda w kanale portowym przekroczyła stan alarmowy. Taki stan może utrzymać się nawet do godzin popołudniowych. Na przeprawie Warszów pływają obecnie trzy promy Bielik i jeden Karsibór. Ruch jest spory, wciąż ustawiają się kolejki, przede wszystkim dlatego, że na miejską przeprawę kierowane są wszystkie samochody ciężarowe. Według informacji od dyrektora Żeglugi Świnoujskiej Pawła Szynkaruka, taka sytuacja może utrzymać się nawet do godz. 14 w piątek. ■ 11 stycznia 2022 roku, pomiędzy Zarządem Portu Morskiego Dziwnów a Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, została podpisana umowa, na mocy której do Dziwnowa trafi 11.822.334,49pln na przebudowę tzw. nabrzeża skarpowego na odcinku Stacja Paliw – teren dawnej Spółdzielni Przetwórstwa Rybackiego „Bellona” (w osi ulicy Słowackiego). Szczególnie godnym podkreślenia jest fakt, że w/w kwota stanowi 100% wartości inwestycji. Całość prac odbywa się w ramach działania „Porty rybackie, miejsca wyładunku, giełdy rybne i przystanie - inwestycje w zakresie poprawy infrastruktury portów rybackich.” ■ Nowy Rok 2022 witamy w domach, wśród najbliższych, z nadzieją na lepsze 365 dni! ■ Dwa tysiące dwadzieścia jeden lat mija od cudu Betlejemskiej Stajenki. Boże Narodzenie upływa nam w cieniu obostrzeń i informacji o kolejnych ofiarach koronawirusa. Mimo wszystko to najcieplejsze święta w roku. Świętujmy radośnie i… rozważnie! ■