POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [22.02.2021, 20:54:41] • zachodniopomorskie

Przedsiębiorcy z ulgą o decyzji w sprawie częściowego odmrożenia gospodarki. „Nasz głos został wysłuchany”

Odmrażanie gospodarki staje się faktem i następuje w szerszym stopniu niż spekulowano – dla przedsiębiorców to doskonała wiadomość i na pewno duża ulga. Od 12 lutego czynne będą hotele, kina, baseny oraz miejsca wypoczynku plenerowego. – Kamień przedsiębiorcom spadł z serca i odebrałam już kilka telefonów od przedstawicieli np. branży hotelarskiej, którzy powiedzieli: „Ulga! Wracamy do życia”. Oczywiście nie możemy popadać w jakiś szaleńczy entuzjazm. Sytuacja nadal jest trudna, ale dzisiejsze wypowiedzi Premiera Morawieckiego i Wicepremiera Gowina dają nadzieje, że głos biznesu będzie wysłuchiwany i dotychczasowe obostrzenia przestaną zatrzymywać gospodarkę wbrew statystykom zakażeń i wbrew woli przedsiębiorców i konsumentów – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Odmrożenie gospodarki w reżimie sanitarnym to krok w dobrą stronę. Będziemy interweniować w sprawie gastronomii i branży fitness

Dzisiejszy dzień to na pewno czas wielkiej satysfakcji dla przedsiębiorców, którzy od miesięcy apelowali o to, by pozwolić im pracować. Obostrzenia nadal są utrzymane, ale dopuszczono wiele branż do pracy w reżimie sanitarnym, co spowoduje, że turystyka i kultura będzie w stanie złapać lekki oddech. Otwarte będą hotele przy obłożeniu 50%, w podobnym reżimie funkcjonować mają również kina, filharmonie czy instytucje kultury. Otwarte będą baseny oraz miejsca rekreacji plenerowej w tym stoki narciarskie.

- Północna Izba Gospodarcza po ubiegłotygodniowym opublikowaniu statystyk związanych z polskim PKB i rosnącą recesją opublikowała apel, w którym sformułowaliśmy wprost oczekiwanie, by lockdown został zniesiony, a gospodarka odmrożona. Takich apeli do Rządu od grudnia 2020 było wiele. Mamy wrażenie, że nasz głos został posłuchany. Dzisiejsza decyzja o tym, by dopuścić hotele i kulturę do funkcjonowania jest zgodna z naszym apelem, by w reżimie sanitarnym wracać do normalności. 50% to nie jest 100%, nie popadamy więc w szaleńczy entuzjazm, ale to daje nadzieję, a ona jest przedsiębiorcom bardzo potrzebna – mówi Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk.

– Cieszymy się także, że otwarcie gospodarki nastąpiło 12 lutego, a nie 15. Weekend będzie więc czasem, gdzie przedsiębiorcy już zaczną pracować, a weekend walentynkowy może być czasem dużego obłożenia w hotelach, teatrach i kinach. To więc dobra strategiczna decyzja – mówi Hanna Mojsiuk.

Północna Izba Gospodarcza pozytywnie ocenia decyzje Rządu, ale nie zapomina także o sytuacji innych przedsiębiorstw: - Będziemy upominać się o gastronomię i branże fitness oraz eventy. Te branże potrzebują otwarcia w takim samym trybie, jak te , które dzisiaj świętują powrót do relatywnej normalności. Będziemy przygotowywać apel w tej sprawie – dodaje Hanna Mojsiuk.

Michał Kaczmarek
Rzecznik Prasowy Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dzisiaj w południe 4 marca 2021 r. w wieku 75 lat, w 50 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Kanonik doktor podporucznik Marian Jan Wittlieb, od 23 lat proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach ■ Samochód osobowy wpadł do cieśniny Dziwnej w Dziwnowie. W środku były 4 osoby. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Czy WPN wprowadzi opłaty za wstęp na plaże? Mieszkańcy zaniepokojeni. Poseł Artur Łącki interweniował. Jest odpowiedź Ministerstwa ■ W centrum Międzyzdrojów przy ulicy Zwycięstwa zapalił się hotel. Pożar wybuchł w środowy poranek, około godziny 7:00. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na 3 piętrze. Konieczna była ewakuacja 14 osób, głównie pracowników, którzy mieli się zająć planowaną rozbiórką obiektu. Na ulicę Zwycięstwa szybko przyjechała straż i opanowała pożar i na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■