POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [22.01.2021, 10:48:02] • Szczecin

Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe wydarzenia online

 	Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie - najbliższe wydarzenia online

fot. Organizator

Szczeciński Salon Poezji z Adamem Opatowiczem, specjalny program dla dzieci i dorosłych z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz Zamkowy Wieczór Książęcy upamiętniający 150 rocznicę urodzin Leona Jessela, to wirtualne propozycje Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie na najbliższy tydzień. Materiały będzie można znaleźć na stronie zamek.szczecin.pl i zamkowym kanale (www.youtube.com/user/zkpszczecin).

Łągiewki w akcji, czyli program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka to propozycja teatralna przygotowana przez znanych szczecińskich aktorów Wiesława Łągiewkę i Martę Łągiewkę. Specjalny program familijny dla dzieci i dorosłych przeniesie widzów do krainy poezji, śpiewu i dobrej zabawy. Wydarzenie będzie dostępne na zamkowych kanałach w czwartek i piątek, 21 stycznia od godziny 8:00 do 22 stycznia do godz. 22:00.

Wojciech Kral i Andrzej Wątorski w pierwszej tegorocznej odsłonie Zamkowego Wieczoru Książęcego przy Muzyce, w programie „Szczecińskie stronice dziejów muzyki operetkowej" przybliżą sylwetkę Leona Jessela. To najbardziej znany kompozytor operetek, który urodził się w Szczecinie. Właśnie mija 150 rocznica urodzin twórcy.

Prowadzący opowiedzą o muzycznym życiu Szczecina z przełomu stuleci. Przybliżą również muzyczne trendy panujące wówczas w Europie. Gościem wieczoru będzie Agnieszka Roguska, która wykona słynną miniaturę fortepianową Leona Jessela - „Parada drewnianych żołnierzyków". Powstały w 1911 roku utwór jest dzisiaj popularnym motywem wykorzystywanym w różnych opracowaniach czy ścieżkach dźwiękowych. Premiera Zamkowego Wieczoru Książęcego przy Muzyce w niedzielę 24 stycznia o godz. 16:00.

Tylko do 24 stycznia można podziwiać zamkowe iluminacje świąteczne. Wszyscy, którzy jeszcze nie widzieli unikatowej dekoracji, powinni się pośpieszyć. Na elewacjach Zamku mienią się jeszcze świetlne płatki śniegu, na Wieży Dzwonów Mikołaj z zaprzęgiem reniferów rusza już w kurs powrotny w swoje strony. To ostatnie momenty na sfotografowanie się z iluminacjami 3D - reniferem i wielką świąteczną bombką czy blisko 12 - metrową choinką. Już wkrótce magiczna atmosfera będzie ustępować z zamkowych dziedzińców

Do końca stycznia można także oglądać wystawę online Jan Bociąga. Kolor i Geometria. Prace świnoujskiego artysty malarza prezentowane były w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie od września ubiegłego roku. Wystawa zorganizowana została z okazji 60-lecia pracy twórczej malarza. Na wystawę składało się 49 prac powstałych od lat 70. XX wieku do 2019 roku. Niestety sytuacja epidemiczna nie pozwoliła dokończyć prezentacji ekspozycji w zamkowych przestrzeniach. Obecnie w wirtualnej galerii na stronie zamek.szczecin.pl prezentujemy wybrane obrazy J. Bociągi.

Maria Witkowska
Specjalista. ds. Promocji i Marketingu
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dzisiaj w południe 4 marca 2021 r. w wieku 75 lat, w 50 roku kapłaństwa, zmarł Ksiądz Prałat Kanonik doktor podporucznik Marian Jan Wittlieb, od 23 lat proboszcz parafii pw. św. Piotra Apostoła w Międzyzdrojach ■ Samochód osobowy wpadł do cieśniny Dziwnej w Dziwnowie. W środku były 4 osoby. Dzieci miały 3 i 7 lat. Kobieta 37 lat, a mężczyzna 41 lat ■ W województwach północnych oraz lokalnie na obszarze kraju w godzinach porannych prognozowane są mgły ograniczające widzialność poniżej 200-400 m, lolanie osadzajądze szadź ■ Czy WPN wprowadzi opłaty za wstęp na plaże? Mieszkańcy zaniepokojeni. Poseł Artur Łącki interweniował. Jest odpowiedź Ministerstwa ■ W centrum Międzyzdrojów przy ulicy Zwycięstwa zapalił się hotel. Pożar wybuchł w środowy poranek, około godziny 7:00. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na 3 piętrze. Konieczna była ewakuacja 14 osób, głównie pracowników, którzy mieli się zająć planowaną rozbiórką obiektu. Na ulicę Zwycięstwa szybko przyjechała straż i opanowała pożar i na szczęście nie doszło do rozprzestrzenia się ognia. ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■