POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [11.01.2021, 18:18:10] • Kamień Pomorski

Trują z dołu i góry!

Trują z dołu i góry!

fot. Czytelnik

Po latach intensywnych kampanii informacyjnych wydawałoby się, że ekologiczna świadomość rodaków powinna być większa. Jak się jednak okazuje, wciąż niedostatecznie dbamy o używane instalacje. Widać to na ulicach, a także gdy spojrzymy nad dachy naszych domów. Pocieszające jest za to, że na takie zjawiska reagują mieszkańcy, a swoje obserwacje nagłaśniają w mediach społecznościowych. Oto przykład z Kamienia Pomorskiego Być może taka, publiczna połajanka zmobilizuje trucicieli!?

W niedzielę, tuż przed 15.00, przy wylocie ulicy Pocztowej, internauta zauważył przejeżdżającą Skodę. Samochód zostawiał za sobą chmurkę dymu. Znad dachu przydrożnego domu tymczasem wiatr rozwiewał nie tylko dym ale także drażniącą woń. „Smród nie do wytrzymania”- napisał, w opublikowanym na facebook’u poście mieszkaniec.

Z dziennikarskiego obowiązku przypominamy, że truciciele muszą liczyć się już obecnie z dotkliwymi karami. A wydobywający się z komina gęsty, śmierdzący dym może świadczyć nie tylko o tym czym pali w piecu właściciel ale także np. o pożarze sadzy. I tu informacja od Straży Policji, o której warto pamiętać; „Pożar sadzy w przewodzie kominowym, może stać się bezpośrednim zagrożeniem życia dla użytkowników danego budynku. Jeżeli właściciel danego budynku nie wykonał wszystkich czynności w celu uniknięcia powstania zagrożenia może w najłagodniejszej wersji zostać pouczony przez Policję lub może zostać ukarany grzywną w drodze mandatu karnego z art. 82 kodeksu wykroczeń. Natomiast zgodnie z art. 163 § 1 kodeksu karnego jeżeli pożar zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, właściciel może podlegać karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 26, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 26

Gość • Środa [13.01.2021, 10:26:20] • [IP: 83.23.134.**]

Środowisko już jest tak zatrute, że gorzej już się nie da.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 23:09:17] • [IP: 31.0.125.***]

A może tak zdjęcia wszystkich trucicieli ?Co na to admin?Prosimy tez o artykuły o eko ogrzewaniu swoich domów.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 17:51:41] • [IP: 83.23.96.**]

Przestańcie się znęcać nad ludźmi, którzy często ledwo mają co jeść. Czy według Was mają marznąć, zapożyczać się na leki, popaść w depresję? Mieszkałam kiedyś na ostatnim piętrze w bloku w dużym mieście i nigdy nie zapomnę że, mimo gorących kaloryferów było mi tak zimno codziennie. Na noc ubierałam kolejną warstwę ubrań i gdy miałam dzień wolny to często nawet się nie myłam bo nie mogłam znieść zimna bo stojąc pod prysznicem nogi miałam dosłownie fioletowe. Tego typu nagonka, zwłaszcza w czasie pandemii i dużego bezrobocia, powinna być karana a publikowanie takich zdjęć powinno zostać zabronione. Niech ci ludzie lepiej zostawią sobie trochę więcej pieniędzy na lepsze jedzenie. Wy bandyci z nadmiarem pieniędzy!

Gość • Wtorek [12.01.2021, 17:28:41] • [IP: 46.204.49.***]

Palę węglem i też się kopci z komina.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 16:39:08] • [IP: 5.173.136.***]

Węglem można palić, !

Gość • Wtorek [12.01.2021, 11:34:26] • [IP: 83.1.109.*]

proponuję przejechać sie ulica wolińska i zobaczyć jak tam palą. Tam to dopiero śmierdzi.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 10:26:46] • [IP: 83.23.134.**]

I jeszcze jedno. Podlega karze pozbawienia od 1 do 10 lat. To nie kara a nagroda siedzieć w ciepłej celi i mieć wikt i opierunek.

John • Wtorek [12.01.2021, 10:26:36] • [IP: 31.0.181.*]

Ze zdjęcia wnioskuję, że w budynku mieszkają niezamożni ludzie. Stachu, weź się do roboty i wspólnie z ochroną środowiska pomóżcie tym ludziom. Grzegorz by tak zrobił.

Gość • Wtorek [12.01.2021, 10:24:33] • [IP: 31.149.234.***]

W naszym całym mieście tak jest czy to stare miasto Wolińska z buraków , obok PKP i wiele innych kopciuchow barbiturany w powietrzu ciezko się oddycha Polakom to już cały rok sezon grzewczy i maseczki , nie wychodzę z domu tylko do lasu sprzątać po was i oddychać świeżym..

Gość • Wtorek [12.01.2021, 09:49:15] • [IP: 83.23.134.**]

Te dyskusje to bicie piany. Bieda goni biedę, ludzie ubożeją i nigdy przenigdy ten temat nie zostanie rozwiązany a będzie coraz gorzej.Pytam się dla kogo wybudowano instalację gazową ciągnącą się przy szosie od Międzywodzia przez wioski Zastań, Łojszyno, Sierosław, Łuskowo itd. Czy ktoś się podłączył do gazu? Pytam za co? Z tego co wiem to kosztuje ponad 20 tyś jeżeli się mieszka przy szosie. a jeżeli dalej to ho, ho pewnie 2 razy tyle.A wiejskie kolonie to nawet niech nie mażą o tym Więc puki co palimy tym co mamy. Koks droższy od złota a drewno opałowe podniesiono cenę o VAT na 23%

Gość • Wtorek [12.01.2021, 07:51:54] • [IP: 31.0.45.**]

Jak można tak kablowac, ale wstyd...jak.ktoś pali śmieci to dzwoń na straż miejska a nie tu. A węglem może palić, tak samo jak Ty niedawno paliłeś.

cebuliorz • Wtorek [12.01.2021, 02:03:27] • [IP: 83.23.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 22:30:00] • [IP: 5.173.155.**]

Tam mieszka chora kobieta i z opieki przychodzą rozpalaja

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 22:23:22] • [IP: 77.114.99.**]

Koło żabki na ul.Mieszka I tez truja...kopci sie z kominów ze masakra

Prawilny • Poniedziałek [11.01.2021, 22:19:53] • [IP: 45.148.11.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 21:23:22] • [IP: 77.113.13.**]

haha kompletnie niewiarygodny artykułu

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 20:51:19] • [IP: 5.173.130.**]

Jak zabezpieczyć swój dom przed czadem?W jakich piecach i kotłach można palić od góry?. .. kocioł nawet do pełna

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 20:28:09] • [IP: 45.88.96.**]

A może ktoś się zainteresuje nasza hurtownia dom bud! Śmierdzi co dzień, a dym z komina to smrut niczym z oczyszczalni! A ponoć gmina posiada drony... - czy bogatemu wolno?

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 20:07:03] • [IP: 37.47.187.***]

Widać co raz więcej impotentow umysłowych... Myślicie że zmodernizowanie ogrzewania to tak chop siup foteczke na I kamień i właściciel się wystraszy tajemniczego don Pedro z aparatem i poleci po nowy piec na gaz... Daj mu pieniądze i zrób mu to deklu jeden z drugim

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 19:46:30] • [IP: 37.128.1.***]

Łatwo jest wprowadzać przepisy dla zwykłych obywateli. Czemu rząd nie jest tak konsekwentny w stosunku do kopalni i koksowni. Dym z komina nie koniecznie musi świadczyć o spalanych plastikach. Popularny koks czasami w swoim składzie zawiera duże ilości siarki i tego nikt nie kontroluje. Należy najpierw wprowadzić normy na składach opałów i kopalniach.

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 19:38:53] • [IP: 95.40.252.**]

A jak ten teren wyglada od strony nabrzeża. Zapadnięty dach i osuwająca się skarpa, ale właściciel chyba inny. Strach tamtędy przechodzić

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 19:10:19] • [IP: 83.23.193.***]

Wstyd mi kiedyś nie było tylu podpierdala... Polak na Polaka ludzie

Lodzia • Poniedziałek [11.01.2021, 19:03:32] • [IP: 77.253.22.**]

Wezcie się lepiej za dziadów co kopca na działkach w Międzyzdrojach to chyba jacyś kolesie radnych ze miejska nic nie robi smród jak sie wjeżdża i wyjeżdża lepszy niż z oczyszczalni

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 18:55:54] • [IP: 95.41.23.***]

realizacja likwidacji biedoty trwa, taki jest swiatowy plan, pod wszystkimi programami kryje sie jeszcze wieksze utrudnienie awansu zyciowego mniej zamoznym, wypedzone zostana wszystkie rodziny z kurortow na prowincje i beda zapleczem do obslugi bogatych w hotelach, krok po kroku sie na to godzicie, nasze miasto nasz dom to kolejny krok w tym kierunku ale jestescie zbyt krotkowzroczni zeby to dostrzec dlatego biednymi pozostaniecie i niedlugo bedziecie zmuszeni (ale zrobicie to z wlasnej woli) sprzedac mieszkanie/domy/dzialki i sie wyniesc stad

Gość • Poniedziałek [11.01.2021, 18:47:38] • [IP: 77.115.21.**]

wy z waszą udawaną ekologią!! zajmijcie się lepiej przesadnym wycinaniem drzew gdzie popadnie, hipokryci!!

Oglądasz 1-25 z 26
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■