POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [21.11.2020, 17:40:07] • Golczewo

Konkurs na zdjęcie przedstawiające pracę w czasach PRL-U

Konkurs na zdjęcie przedstawiające pracę w czasach PRL-U

fot. Organizator

Czasy PRL-u z jednej strony uważane są za okres pełen absurdów, a z drugiej wspomina się wielką obrotność oraz spryt Polaków. Każdy pamięta ten okres nieco inaczej. Dziś pojawia się jedyna w swoim rodzaju szansa na wspomnienie dawnego życia i wygrania przy tym wspaniałych nagród!

Jeśli zdarza się Wam wyruszać w sentymentalną podróż do czasów Polski Ludowej to może to idealny czas by wziąć udział w naszej zabawie, której organizatorem jest serwis Aplikuj.pl? Portal umożliwia stworzenie niesamowitej galerii zdjęć obrazujących pracę w tym charakterystycznym okresie w polskiej historii. Jest to możliwość nie tylko na świetną zabawę, ale i na zdobycie wspaniałych nagród.

Osoby chcące dołączyć do konkursu powinny mieć powyżej 50 lat oraz zamieszkiwać województwo pomorskie/ zachodniopomorskie. Termin nadsyłania fotografii mija 12 stycznia 2021 roku. Należy wybrać maksymalnie 3 fotografie i przesłać je za pomocą internetowego formularza zgłoszeniowego www.aplikuj.pl/konkurs-prl-pomorze-zgloszenie. Jest to szybkie, proste w obsłudze oraz w pełni bezpieczne rozwiązanie. Cały konkurs odbywa się przez Internet. Znasz kogoś kto bardzo chciałby wziąć udział w konkursie, ale z jakiegoś powodu nie może zrobić tego osobiście? Poproś taką osobę o zgodę i wyślij zgłoszenie w jej imieniu.

Na finalistów czekają świetne nagrody w postaci: telefonów komórkowych, książek, kursów komputerowych (strefakursow.pl), wycieczek do Skandynawii (fregata.pl) i przydatnych gadżetów! Więcej informacji na temat konkursu: www.aplikuj.pl/konkurs-prl-pomorze.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Środa [25.11.2020, 23:40:10] • [IP: 31.11.128.**]

Jakie to bylo wspaniale.W kazdym sklepie, malym czy duzym obowiazywala taka sama cena za dany produkt.Nie tak jak dzisiaj.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 14:25:05] • [IP: 83.23.196.**]

A dancingi w Kołczewie Pod Kasztanem. Panowie oficerowie oj nie jedna dziewczyna was miłowała a później płakała jak żony przyjechały.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 10:22:40] • [IP: 83.8.196.***]

To były czasy młodości, dlatego tak je wspominamy. Nie było na bogato, ale rzeczywiście bawić to się bawiliśmy.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 22:15:33] • [IP: 31.0.36.**]

Fajnie bylo. Moze i biednie ale jakos inaczej. Co z tego ze wszystko jest ale jest to takie nijakie.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 13:58:37] • [IP: 83.23.227.***]

A słynnym KAMYKU to zapomnieliście i świetlice zakładowe PBRol, PKS gdzie młodzież zakładowa w soboty" bawiła się" - Każde pokolenie ma własny czas i dziwi się obecnym.

Edek • Niedziela [22.11.2020, 12:40:09] • [IP: 37.225.52.***]

Fajne były czasy...Marzanna, Bursztynowa, Piekiełko, czasem Syrena, w późniejszych czasach Mała Scena...Teraz zostały cienkie Dechy...W latach 70-tych Reda pod molo...W samie na Światowida z pod lady miękkie Marlboro, W PHS obok dworca piwo po znajomości dzięki uprzejmości Pana Kierownika...A teraz? Maska na twarz i morda w kubeł!

Gość • Niedziela [22.11.2020, 11:53:26] • [IP: 37.248.100.***]

My roczniki powojenne mimo siermiężnych czasów i komuny jednak zakosztowaliśmy życia. Była praca dla każdego, każdy byle jakie, ale miał pieniądze.Nie było problemu gdzie je wydać-Zefirek, Polonia, Steńka, Ratuszowa, Kleć, Bar Pomorskia, Bar Turysty(okrąglak)było kino Fregata, a dla bardziej trunkowych Bar Przystań, czasami chodziliśmy z kolegą aby zakosztować tej atmosfery, a działo się tam, oj działo.W piątki i soboty ciężko było dostać się do Stenki, ale można było jechać na wiejską zabawę, do Jarszewa, Wysokiej, a w sezonie do Wrzosu, lub Bajki w Pobierowie.Chłopaki, długie włosy, eleganckie garniturki szyte na miarę u Koniusza dziewczyny mini spódniczki, szpileczki, elegancko uczesane, wszyscy weseli, uśmiechnięcii.Czasami można było dostać kolgium, zarobić gumą od Paz??ka, ale była dyscyplina.Na mecze Gryfa przychodziły tłumy.W sali widowiskowej(dzis kościól WNMP)występowały zespoły big-beatowe i mimo że miasto miało wiele mankamentów to jednak ludzie byli inni.Wspomnień nikt nam nie odbierze.

Gość M. L. • Niedziela [22.11.2020, 11:41:00] • [IP: 31.0.36.***]

To dobrzy i szczerzy ludzie tworzyli ciepła atmosferę nie czasy.Byl czas na pracę, rodzinę, zabawę i modlitwę.CHCIALO SIĘ ŻYC.Pieniadz nie zadzil człowiekiem. A Człowiek...Nikt nie był zmęczony . Miał satysfakcję sercem, że moql komos pomoc, był sobą. To Wartości. Jak jeden. Ząb boli wszystkich się nie wyrywa. Trzeba było zostawić co dobre tak żyć, a nie brać zły przykład z zachodu.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 09:54:40] • [IP: 5.172.235.**]

TEN OKRES BYŁ NAJLEPSZY!! Wspomnień nikt nie zabierze ani nie opluje

Gość • Niedziela [22.11.2020, 09:23:58] • [IP: 83.23.179.***]

Oj działo się. Te wspaniałe potańcówki w wiejskich świetlicach. Panie proszą panów. Walczyk czekoladowy. A do tańca przygrywali żołnierze jednostki czerwone berety lub marynarze z Dziwnowa.

Gość • Niedziela [22.11.2020, 00:14:04] • [IP: 37.47.145.***]

To były piękne czasy a nie dzisiejsza pustka i smutek.

Gość • Sobota [21.11.2020, 21:21:33] • [IP: 188.146.160.***]

Dzisiaj mamy dziwnego zawistnego Kaczyńskiego i po mimo tego, że mam teraz paszport, to tamte zniewolone czasy wydają mi się że były lepsze.

ROCZNIK 1925 • Sobota [21.11.2020, 20:17:02] • [IP: 195.191.162.***]

TO BYLY CZASY POLONIA W DZISIEJSZYM BUSZU PRZY SZCZECINSKIEJ STENKA, ZEFIREK, RATUSZOWA SOBOTA ZABAWY W KAZDEJ WSI A DZISIAJ CO DZICZ PLUGAWA

Gość • Sobota [21.11.2020, 19:52:00] • [IP: 83.168.84.**]

To były wspaniałe czasy !! Było bezpiecznie, wolność nie było pandemii. złote czasy dla Polski

Gość • Sobota [21.11.2020, 18:47:34] • [IP: 37.47.178.**]

Według niektórych osób współczesnych ten okres jest okresem wstydliwym można rzec bandyckim więc czym tu się chwalić.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W ciągu dnia na zachodzie kraju prognozowane są upały - temperatura maksymalna wzrośnie do około 31°C/33°C. ■ Informujemy, że od 15 czerwca 2021 (wtorek) zaczynają obowiązywać w miejscowościach Gminy Dziwnów opłaty za parkowanie. Tzw. Strefa Płatnego Parkowania oraz Opłaty Parkingowe na Parkingach Miejskich, będą obowiązkowe w okresie sezonu letniego, tj. od 15 czerwca do 15 września 2021 roku. ■ Straż pożarna i policja na Piastowej w Kamieniu Pomorskim. W mieszkaniu były zwłoki Policja, a następnie straż pożarna przyjechały na ulicę Piastową w Kamieniu Pomorskim. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki mężczyzny. Służby na miejsce przyjechały po zgłoszeniu dotyczącym braku kontaktu z mężczyzną. Nie odbierał telefonu i nie otwierał drzwi. Zaniepokojony znajomy wezwał policję. Niestety policjantom także nie udało się nawiązać kontaktu z mężczyzną. Funkcjonariusze na miejsce wezwali strażaków. Ci dostali się do mieszkania, w środku okazało się, że na pomoc było już za późno. W środku ujawniono zwłoki 57 - letniego mężczyzny. Jak udało nam się ustalić przyczyną zgonu było zatrzymanie krążenia. Do zdarzenia doszło w piątek, 4 czerwca po godzinie 20:00. ■