POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [20.11.2020, 17:44:12] • Polska

Rekordowa ilość załóg w Polskiej Lidze Żeglarskiej

Rekordowa ilość załóg w Polskiej Lidze Żeglarskiej

fot. Organizator

Rekordowe43 załogi zgłosiły się do Polskiej Ligi Żeglarskiej 2021.Wszystkie z 24 klubów biorących udział w zeszłorocznych rozgrywkach potwierdziły zaangażowanie na kolejny sezon, a chce dołączyć do nich aż 19 nowych załóg.

W tegorocznej edycji Polskiej Ligi Żeglarskiej wzięły udział 24 załogi, po 12 na każdym poziomie rozgrywkowym. W Ekstraklasie zwyciężył YKP Gdynia, a w 1 Lidze Yacht Club Gdańsk.4 załogi z dolnej części tabeli Ekstraklasy spadły do 1 Ligi, a w ich miejsce awansowały 4 załogi z czołówki 1 Ligi.Cztery ostatnie załogi 1 Ligi zostały relegowane do„poczekalni”i wraz z nowymi zgłoszonymi klubami wezmą udział w przyszłorocznych kwalifikacjach do 1 Ligi planowanych na 16-18 kwietnia 2021.

Regaty w formacie ligowym zyskują na popularności na całym świecie dzięki dostępności dla kibiców, łatwemu do zrozumienia formatowi oraz niskim kosztom udziału. Pomimo tego, organizatorzy nie spodziewali się takiego zainteresowania. Aż 19 nowych klubów wyraziło chęć dołączenia do Ligi i wysłało zgłoszenia.Do 15 stycznia wszyscy mają czas na opłacenie wpisowego i tym samym potwierdzenie swojego udziału.

Wśród nowych zgłoszonych klubów można zauważyć w planowanych składach utytułowane nazwiska. Po trzech sezonach przerwy do ligowego ścigania powraca Patryk Zbroja zgłoszony w barwach YKP Szczecin, natomiast Wojciech Myśliwiec przenosi się z ekstraklasowej KS AMW Iskra Gdynia i wystartuje w nowej załodze w barwach Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy. Jednymi z faworytów kwalifikacji będą na pewno załogi YKP Bydgoszcz (Marcin Rymer), KS Marina Niesulice (Paweł Tarnowski), NCŻ AWFiS Gdańsk (Damian Pietruszewski)czy Arka Gdynia (Paweł Suchocki). Cieszyteż fakt zgłoszenia się kolejnej w pełni kobiecej załogi pod wodzą zawodniczki Kadry Narodowej Katarzyny Goralskiej w barwach Ocean Challenge Yacht Club.Dla załóg, które nie awansują do 1 Ligi, a będą zainteresowane rywalizacją w 2 Lidze, organizatorzy planują zorganizować rozgrywki na tym nowym trzecim poziomie rozgrywkowym.

Pełna lista zgłoszeń:
Ekstraklasa:
1.YKPGdynia
2.Yacht Club Gdańsk
3.Giżycka Grupa Regatowa
4.KS AMW Iskra Gdynia
5.Sztorm Grupa Warszawa
6.Pogoń Szczecin
7.Olsztyński Klub Żeglarski
8.Legia Warszawa
9.SportVita Ski&Sail Gliwice
10.Puchar Polski Jachtów Kabinowych
11.JK Między Żaglami Warszawa
12.KW Garland Gliwice

1 Liga:
1.Albatros Wolin
2.77 Racing Gdańsk
3.Yacht Club Sopot
4.PŻKS Dżygit Białystok
5.Yacht Club Gdańsk 2
6.PG Racing Gdańsk
7.Odyssey Sailing Club
8.JK Stoczni Gdańskiej

Zgłoszone zespoły do kwalifikacji do 1 Ligi:
1.UKS Navigo Sopot
2.Lasery Zegrze
3.Legia Warszawa 2
4.SKŻ Powidz
5.YKP Bydgoszcz6.Grupa Regatowa Powidz
7.Arka Gdynia
8.KŻ Szanty Powidz
9.Ocean Challenge Yacht Club Women Team
10.UKS Żeglarz Wrocław
11.Kościański Klub Żeglarski
12.Etisoft Sailing Club Gliwice
13.YC Regatta Business Poland Gliwice
14.KS Marina Niesulice
15.AZS WAT Warszawa
16.NCŻ AWFiS Gdańsk
17.JK Między Żaglami 2
18.YKP Szczecin
19.YKP Gdynia 2 Youth Team
20.Fajni Żeglarze Kraków
21.Doktorancki KŻ AGH Kraków
22.Klub Żeglarski Łódź
23.Odyssey Sailing Club 2

Wszystkie informacje i linki można znaleźć na oficjalnej stronie Ligi:www.ligazeglarska.pl

Organizatorami Polskiej Ligi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour) przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego i GSC Yachting w Sopocie.

Maciej Cylupa


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W ciągu dnia na zachodzie kraju prognozowane są upały - temperatura maksymalna wzrośnie do około 31°C/33°C. ■ Informujemy, że od 15 czerwca 2021 (wtorek) zaczynają obowiązywać w miejscowościach Gminy Dziwnów opłaty za parkowanie. Tzw. Strefa Płatnego Parkowania oraz Opłaty Parkingowe na Parkingach Miejskich, będą obowiązkowe w okresie sezonu letniego, tj. od 15 czerwca do 15 września 2021 roku. ■ Straż pożarna i policja na Piastowej w Kamieniu Pomorskim. W mieszkaniu były zwłoki Policja, a następnie straż pożarna przyjechały na ulicę Piastową w Kamieniu Pomorskim. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki mężczyzny. Służby na miejsce przyjechały po zgłoszeniu dotyczącym braku kontaktu z mężczyzną. Nie odbierał telefonu i nie otwierał drzwi. Zaniepokojony znajomy wezwał policję. Niestety policjantom także nie udało się nawiązać kontaktu z mężczyzną. Funkcjonariusze na miejsce wezwali strażaków. Ci dostali się do mieszkania, w środku okazało się, że na pomoc było już za późno. W środku ujawniono zwłoki 57 - letniego mężczyzny. Jak udało nam się ustalić przyczyną zgonu było zatrzymanie krążenia. Do zdarzenia doszło w piątek, 4 czerwca po godzinie 20:00. ■