POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [22.11.2020, 20:03:00] • Kamień Pomorski

Jak oni to robią?!

Jak oni to robią?!

fot. Sławomir Ryfczyński

Ministerialne zalecenia dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa w pandemii Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim wprowadza… bezkosztowo?

Epidemia się rozkręca. Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim zapytaliśmy, jak dba o to by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Interesowało nas, jak często sprzątane są w nim teraz pokoje, korytarze czy klatki. Co z klamkami, włącznikami światła? Czy ktoś je myje?

Anna Stanaszek - Kaczor, sekretarz gminy Kamień Pomorski od razu odsyła na rządową stronę internetową, twierdząc przy tym, że w urzędzie stosowane są podane wytyczne i zalecenia.

Zajrzeliśmy na wskazaną stronę. Mamy tu zapis, że pracownicy mają „dołożyć wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne.”

Według zaleceń, zwiększona ma być częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji powierzchni wspólnych, takich jak: poręcze, klamki, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł, podłogi, blaty w pomieszczeniach do obsługi interesantów oraz pokojach socjalnych – czytamy w wytycznych.

Niestety, pani sekretarz nie podała nam konkretów, jak to wygląda w jej miejscu pracy.

Jeśli wszystkie te zalecenia zostały – jak przekonuje pani sekretarz – wdrożone, odpowiedź Anny Stanaszek - Kaczor może budzić zdziwienie. Otóż koszty sprzątania Urzędu od marca… pozostają bez zmian.

Jak to możliwe? Czekamy na wyjaśnienia.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Lola • Poniedziałek [23.11.2020, 23:50:21] • [IP: 31.60.16.***]

Przecież to bzdura kompletna, żeby latać i wszystko wyjaławiać.A czy ktoś te klamki, itd. liże ? Może banknoty, kasy i kasjerki w Lidlu też wyjałowić trzeba ?Znajoma doktor pediatra mówiła, że najbardziej chorują dzieci wychowywane w sterylnych warunkach, bez kontaktu z patogenami.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 14:48:55] • [IP: 80.94.24.***]

ja wiem jak oni to robią. Na żabę :)

Gość wsiok • Poniedziałek [23.11.2020, 14:18:39] • [IP: 83.23.196.**]

Wszystkich tych urzędasów wygonić na postojowe a nie siedzą zamknięci i pierdzą w stołki.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 14:06:05] • [IP: 37.249.226.**]

Człowiek ma siedzieć w domu -- zatem wszelkie informacje, ciekawostki, etc.etc. są potrzebne, żeby nie zdziczeć. Jak się nie podoba, to przełącz się na gołe baby. Internet ma szerokie możliwości, i dla każdego coś się znajdzie.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 11:54:43] • [IP: 5.60.27.***]

do Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 10:12:23] • [IP: 95.160.157.***] a ty skąd wiesz że nie zapytali w innych gminach ? uderz w stół a nożyce się odezwą

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 11:16:30] • [IP: 178.37.136.***]

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 10:12:23] • [IP: 95.160.157.***] to jest ikamien więc pisze o Kamieniu. Raczej oczywiste.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 10:33:45] • [IP: 37.30.25.***]

Z Radomia ?

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 10:12:23] • [IP: 95.160.157.***]

Czy WY w tym ikamien nie macie nic ciekawszego do pisania tylko kretyńskie artykuły ile gmina Kamień wydała na środki czystości? Czyżby to jakies śmieszne zagrywki ? Jakoś nie widzę nic na ten temat dot. gminy Miedzyzdroje, Dziwnów, Świerzno, Golczewo czy Wolin. Strasznie słabe to wszystko z Waszej strony.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 09:37:48] • [IP: 80.52.151.**]

a może osoby odpowiedzialne za sprzątanie zmniejszyły częstotliwość pozostałych obowiązków (np. odkurzanie - w końcu petentów i pracowników zapewne mniej, wiec aż tak się brudu nie nosi) celem dezynfekcji powierzchni wspólnych z klamkami i włącznikami włącznie. Ciekaw jestem czy na blokowiskach też się tymi sprawami aż tak interesujecie?? Czy spółdzielnia XY zwiększyła koszty usług sprzątających w czasach pandemii? Miłego dnia :)

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 08:24:41] • [IP: 178.37.136.***]

Może w Ratuszu zawsze stoswano dystans (szczególnie do petentów) maseczki i dezynfekcje Nawet wtedy jak jeszcze nie było pandemii. Już wtedy byliśmy liderami.

Gość • Poniedziałek [23.11.2020, 00:46:56] • [IP: 185.28.85.***]

teraz nie udzielą odpowiedzi albo rozwieją wątpliwości, że są inteligentni inaczej

Gość • Niedziela [22.11.2020, 23:50:11] • [IP: 185.28.85.***]

oni są inteligentni inaczej i nie zdają sobie sprawy, że można powiązać kilka danych ze sobą i dojść do takiego wniosku.

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■