POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [23.10.2020, 08:24:39] • Powiat Kamieński

W powiecie kamieńskim sypią się mandaty za brak maseczek. Ile osób ukarano?

W powiecie kamieńskim sypią się mandaty za brak maseczek. Ile osób ukarano?

fot. ikamien.pl

Jak wiemy na ulicach, a także w wielu innych miejscach musimy zasłaniać usta oraz nos. Taki obowiązek nakłada na nas rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Nie wszyscy jednak go respektują. Tym, którym noszenie maseczki na twarzy wyraźnie nie pasuje policjanci wystawiają mandaty. W powiecie kamieńskim od 10 do 20 października funkcjonariusze wlepili 88 mandatów, 50 pouczeń i 4 wnioski do sądu.

Informacje potwierdza rzecznik kamieńskiej policji, sierż. Katarzyna Jasion.

- Od 10 października do dnia wczorajszego tj. 20.10.2020 w związku z nowymi obostrzeniami dot. Covid-19 funkcjonariusze Policji wystawili: mandaty karne: 88, pouczenia:50, wnioski do sądu: 4

Pandemia w Polsce wciąż się rozwija. 21 października padł kolejny niechlubny rekord ilości zakażeń, było ich ponad 10 tysięcy. W województwie zachodniopomorskim 285.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

pierwszy kat IV RP • Sobota [24.10.2020, 09:36:49] • [IP: 37.47.171.**]

Ja noszę maseczkę z tym że od maja to raczej już nie powinna działać w należyty sposób. Zakładam też kominiarkę, w tym momencie nie wiem czy to legalne.

Doda • Piątek [23.10.2020, 23:10:52] • [IP: 77.253.27.***]

IP: 5.60.99.***] dwutlenek to wdychała Twoja stara jak cie zrobiła bo mocno sapala imbecylu ludzie pracujący w różnych profesjach zasuwaja w maskach i nie narzekają jestes debil badz debilka tyle w temacie dla przykładu lakiernik ale co ty tam możesz wiedzieć jak mozg wypraly ci media społecznościowe a ta wiedzę ze szkoły podstawowej której pewnie nie skończyłeś czy skończyłaś zachowaj dla siebie bo smrodzisz

Gość • Piątek [23.10.2020, 20:43:51] • [IP: 194.49.107.**]

Ludzie, taki mandat to można sobie w. ... wsadzić, przecież to jest rozporządzenie. Czytajcie, uczcie się, interesujcie, a nie słuchać tvpis i heja na bliźniego. Jak można przejść chorobę bezobjawowo ?? W głowie się nie mieści.

Gość • Piątek [23.10.2020, 19:34:31] • [IP: 95.90.227.**]

Policja to organizacja w ktorej jest hierarchia jest wodz najwyzszy i kundle najnizej musza te mandaty wlepiac co nie ma zadnej podstawy prawnej zal jak mozna tak nisko upasc...ale coz myslenie nie jest ich mocna strona a takich tam potrzebuja

Gość • Piątek [23.10.2020, 18:29:52] • [IP: 83.23.191.***]

Pisiory muszą czymś uzupełniać dziurę budżetową

Gość • Piątek [23.10.2020, 16:14:47] • [IP: 31.0.71.***]

KARAĆ

Gość • Piątek [23.10.2020, 13:09:22] • [IP: 5.60.99.***]

Wdychacie dwutlenek węgla. Wiedza ze szkoły podstawowej o której warto poczytać i ją sobie przypomnieć co wydychamy z naszego organizmu.

Drugi sort • Piątek [23.10.2020, 10:22:01] • [IP: 37.248.213.***]

Dostałem mandat całe 20 złoty i chyba dlatego go przyjąłem. Zgadzam się co do tego że maseczki powinniśmy nosić ale rozporządzeniem to Pinokio mi że sobie dupkę podejrzeć. Prawo jest prawem i stanowić je trzeba owniez zgodnie z prawem. Ubawilo mbie wreczenie tego mandatu bo byłem sam na całej ulicy uprawiając marszobieg na obrzeżach Kamienia. Nagle radiowóz włączył sygnały i wjechał na chodnik zajezdzajac mi drogę. Wyskoczył z niego policjant owszem z maseczka ale tylko na ustach i po chwili zrefleksowal się wciągająca ja również na nos. Taka historia.

Gość • Piątek [23.10.2020, 10:10:34] • [IP: 37.248.162.***]

Niech sami zaczną nosić maski przede wszystkim na posterunkach!!

Gość • Piątek [23.10.2020, 10:08:17] • [IP: 95.160.157.***]

Bardzo dobrze, powinni karac idiotów którzy nie noszą maseczek. Polak to często taki dziwny człowiek, który wszystko robi na przekór...no jak ktoś może mu coś nakazać. Teraz jak wchodzi nowa ustawa i mandaty będą po 1000 zł to odechce im się rumakowania, a jak nie przyjmie mandatu to w Sądzie kara powinna być na maksa 5000.

Gość • Piątek [23.10.2020, 09:54:20] • [IP: 37.30.21.**]

Sypać to się może śnieg z nieba redaktoreczku

Gość • Piątek [23.10.2020, 09:52:19] • [IP: 31.0.71.***]

To cgyba zdjecie z innego miasta. Ja Kamieniu nie widzę zadnych Policjantów

Gość • Piątek [23.10.2020, 08:55:33] • [IP: 37.47.106.**]

Wystarczy wejść do Lidla czy Biedronki obsługa z nochalami na wierzchu! To samo co poniektórzy klienci.

Gość • Piątek [23.10.2020, 08:36:28] • [IP: 83.20.226.**]

Niech Policja stanie sobie na promenadzie w M-jach.Przez pół dnia zarobią na cały miesiąc...

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nowy sposób raportowania zakażeń SARS – CoV – 2. O sytuacji w powiatach dowiemy się z wizualizacji na rządowej stronie Nowy model raprotowania nowych przypadków zakażeń na SARS – CoV – 2 oparty jest na systemie informatycznym. Wojewódzkie oraz powiatowe Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne nie będą już zatem codziennie przedstawiać danych o liczbie chorych na koronawirusa w poszczególnych regionach. We wtorek, 24 listopada pojawiły się pierwsze obawy, że nie dowiemy się, ile odnotowano zakażeń w powiatach. Jednak, już we wtorkowy wieczór minister zdrowia, Adam Niedzielski poinformował, że powstała właśnie rządowa strona, dzięki której za pomocą specjalnej wizualizacji dowiemy się o nowych przypadkach zachorowań na SARS – CoV – 2, również na poziomie powiatów. Pojawiły się już pierwsze głosy specjalistów, że dane są powierzchowne, mogą wprowadzać w błąd, a raport nie zawiera danych historycznych. Przypomnijmy, że decyzja o nowym sposobie raportowania zakażeń związana była z rozbieżnościami, jakie pojawiły się ostatnio w liczbie zakażeń ■ Wolin: Zadymienie w kotłowni postawiło na nogi 5 zastępów straży pożarnej W domu jednorodzinnym w miejscowości Laska w gminie Wolin pojawił się dym. Duże ilości dymu wydobywały się z kotłowni. Na miejsce zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. - Do działań ruszyli strażacy z PSP Międzyzdroje 2 zastępy, OSP Wolin 2 zastępy oraz 1 zastęp z OSP Troszyn- poinformował nas rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim, Michał Wiaderski. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 22 listopada około godziny 10:00. ■ 20 – 27 listopada 2020 - Europejski Tydzień Testowania ■ Dramat na drodze koło Miłachowa. W wypadku zginęła 18 - letnia dziewczyna! Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na drodze koło miejscowości Miłachowo w gminie Kamień Pomorski. Kierowca z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn uderzył w drzewo. Auto stanęło w płomieniach. Na miejscu zginęła pasażerka nissana, 18 - letnia dziewczyna, której zwęglone ciało znalazły służby. Poszkodowany został także kierujący pojazdem 20 - latek. - W ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Gryficach - informuje Katarzyna Jasion z KPP w Kamieniu Pomorskim. Z informacji przekazanych przez policję wynika także, że kierowca osobówki pochodził z powiatu kamieńskiego, a jego pasażerka była spoza naszego powiatu ■ 350 balotów siana spłonęło w Laskach W czwartkowy poranek strażaków z powiatu kamieńskiego postawiła na nogi informacja o palących się balotach siana w miejscowości Laska w gminie Wolin. Na miejsce natychmiast zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej. Niestety, w momencie przybycia na miejsce pierwszych zastępów strażaków pożar był już rozwinięty. W sumie spłonęło 350 balotów siana. W akcji gaśniczej wzięły udział 2 zastępy straży pożarnej z PSP Międzyzdroj, i po jednym z OSP Rozwarowo, OSP Troszyn i OSP Wolin. Do pożaru doszło w czwartek, 12 listopada, po godzinie 9:00. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■ Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolinie zatrudni osobę na stanowisku Terapeuta Zajęciowy do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzyzdrojach. Praca od grudnia. Tel. 695175579 ■