POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [31.07.2020, 01:39:59] • Dziwnów

Akcja na dzikiej plaży w Dziwnowie

Akcja na dzikiej plaży w Dziwnowie

fot. ikamien.pl

Policja, strażacy, jednostka SAR i ratownicy WOPR brali udział w akcji na niestrzeżonej plaży w Dziwnowie.

W środę po godzinie 13.00 na odcinku niestrzeżonej plaży przy falochronach zjawiły się wszystkie służby. Przyczyną było zgłoszenie o kilku osobach w wodzie. Ostatecznie okazało się, że pomocy potrzebuje mężczyzna.

Akcja na dzikiej plaży w Dziwnowie

fot. ikamien.pl

Informuję, że do zdarzenia doszło w dniu 22.07.2020 r. w Dziwnowie, na plaży niestrzeżonej. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim ok. godziny 13:05 przyjął zgłoszenie, wg którego w wodzie przy falochronach miały się znajdować 3 lub 4 osoby. Zadysponowani na miejsce policjanci ustalili, że dwie osoby wyciągnęły z wody mężczyznę, który kąpał się nieopodal falochronów. Na miejscu zdarzenia obecne były również: Straż Pożarna, SAR, ratownicy WOPR. Mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy- poinformował Rzecznik KPP Kamień Pomorski.

Akcja na dzikiej plaży w Dziwnowie

fot. ikamien.pl

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 10, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-10 z 10

Gość • Sobota [01.08.2020, 23:23:36] • [IP: 5.184.102.**]

PSP musi w kkkaskach pływać

Gość • Sobota [01.08.2020, 22:29:09] • [IP: 194.49.107.**]

Czy w końcu ktoś zdejmie ten pręgierz że strażaków? Czy komendant nie widzi co się wyprawia i nie może oficjalnie wydać polecenia że do takich akcji strażacy mają mieć ubiór który zapewni im komfort i jeśli zajdzie potrzeba to jeden z drugim dadzą z siebie wszystko podczas resuscytacji. A w tych ubraniach specjalnych ile oni dadzą radę pompować 5-10 min??

Cień • Sobota [01.08.2020, 19:48:46] • [IP: 37.47.182.***]

Strażacy i Pogotowie ze sprzętem medycznym.. A ratownicy pozwole zapytać gdzie niosą swój sprzęt? Fotka rodem z filmu Baywatch ale to nie wszystko... A może...

Gość • Piątek [31.07.2020, 23:31:45] • [IP: 37.248.215.***]

Niestety przepisy dla straży czy to PSP czy OSP są jednakowe i nie ma przepisu regulującego o zwolnieniu ratownika z ubioru specjalnego.Mówiło o tym się głośno rok temu lecz do tej pory nic w tym kierunku nie wyszło co mogło by poprawić komfort pracy strażaków i dlatego żaden dowódca takiej decyzji nie podejmie o zdjęciu ubrania specjalnej o, ponieważ w razie nieszczęścia prokurator nie będzie się pytał, tylko dowódcy postawi zarzut narażenia ludzi na utratę zdrowia.Takie przepisy i taki kraj absurdów.

Gość • Piątek [31.07.2020, 15:40:55] • [IP: 167.114.118.*]

Dokładnie. Do takich akcji powinni mieć możliwość ściągnąć ubiór, w samej koszulce i spodniach.

Gość • Piątek [31.07.2020, 11:54:21] • [IP: 83.20.108.*]

Wszyscy mundurowi posiadają letnie ubrania to proszę mi napisać dlaczego Straż jej nie ma.

Gość • Piątek [31.07.2020, 11:20:04] • [IP: 83.8.202.***]

na zdjeciach widac ratownika medycznego iratowniczke

Gość • Piątek [31.07.2020, 11:01:45] • [IP: 31.0.42.***]

Brawa dla dowódcy za brak jaj do podjęcia decyzji o ściągnięciu góry ubrania strażaków. 30minut po. Ocy i będziesz miał kilku w szoku cieplnym.

Gość • Piątek [31.07.2020, 07:42:48] • [IP: 83.13.54.***]

I ZGUBIŁ ZEGAREK ZA ZNALEZIENIE KTÓREGO WYZNACZYŁ NAGRODĘ. ...

Gość • Piątek [31.07.2020, 06:20:16] • [IP: 31.0.87.***]

A strażacy w tych ubraniach, boże kto im to robi?

Oglądasz 1-10 z 10
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Sektor stoczniowy cierpi na brak wykwalifikowanych kadr ■ Akcja „Bezdomni”- nie bądźmy obojętni na ich los. Jeżeli zauważymy osobę narażoną na wychłodzenie, podejdźmy i zapytajmy, czy potrzebuje ona pomocy, a następnie, jeżeli osoba wymaga pomocy, zadzwońmy na telefon alarmowy 112. Telefon odbierze operator Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który po krótkim wywiadzie zadysponuje na miejsce odpowiednie służby. Czasami zaledwie jeden telefon może uratować ludzkie życie. Apelujemy do mieszkańców o pomoc, jeśli widzą Państwo osobę bezdomną lub śpiącą na dworze, a z różnych powodów nie chcą Państwo podejść i sprawdzić czy osoba ta potrzebuje pomocy należy jak najszybciej zawiadomić Policję. Każda taka informacja zostanie sprawdzona. Natychmiast na miejsce skierowany zostanie patrol i jeżeli będzie taka potrzeba funkcjonariusze odwiozą osobę do szpitala, ogrzewalni lub w miejsce dla niej bezpieczne ■ Szczepienia przeciw COVID-19 Od 15 stycznia br. ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19  dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia 2021 roku rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Na terenie Gminy Międzyzdroje funkcjonuje jeden punkt szczepień, który mieści się w przychodni PARTNERMED przy ul. Gryfa Pomorskiego 21-23 w Międzyzdrojach. Rejestracji można dokonywać telefonicznie od godz. 8:00 do 18:00 pod wskazanymi poniżej numerami telefonów: - telefony stacjonarne: 91 32 80 178 oraz 91 32 80 179, - telefon komórkowy: 609 479 898. ■