POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [25.07.2020, 23:47:04] • Międzyzdroje

Dziki przychodzą na wydmy

 Dziki przychodzą na wydmy

fot. Czytelnik

Plażowicze mieli dziś nieoczekiwane towarzystwo.

W sobotę około godziny 16.00 na wydmach w Międzyzdrojach pojawiły się dziki. Wprawdzie od plaży oddzielała je siatka, jednak co wrażliwsi plażowicze mogli się przestraszyć. Nie każdy jest przyzwyczajony do spędzania czasu w towarzystwie stada dzików. Tymczasem takie widoki powtarzają się, problem powinien zostać rozwiązany jak najszybciej, dopóki sezon trwa.

- Sobota godzina 16:00. Pełna plaża ludzi. Dziki skutecznie odstraszają nam turystów. Kiedy miasto w końcu coś z tym zrobi ? - pyta mieszkaniec Międzyzdrojów.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Piątek [31.07.2020, 12:31:48] • [IP: 5.173.147.**]

Polecam bigos na dziku. Paluszki lizać 😁

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 14:23:25] • [IP: 192.95.4.***]

Dzik podszedł do psa i zaczął go atakować. Pies nie podchodził. Dzikom już podziękuję. Nie życzę sobie tego gatunku. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 08:34:56] • [IP: 80.52.151.**]

Odkąd pamiętam dziki na wydmach bytowały (może to ich ciąg komunikacyjny na linii wschód-zachód wzdłuż wybrzeża), tylko kiedyś był większy bufor (mniejsza zabudowa w okolicach wydm), a teraz się rozbudowuje infrastrukturę turystyczną na wydmie i w jej bezpośrednim sąsiedztwie (cała zabudowa w stronę plaży Lubiewo), dziki nie maja się gdzie podziać, są też częściej i bardziej niepokojone. Stołówka na plaży idealna. Dzik jak raz znajdzie miejsce do żeru to będzie tam wracał, no chyba że znajdzie lepszą miejscówkę (w sumie jak ludzie). Co do ataków na psy/ludzi, ludzie sami się pchają po sweet focie, a pies naturalnie odbierany jest jako zagrożenie. Ostatnio sam pogoniłem" właściciela" co z pieskiem do tej właśnie lochy z młodymi z psem i telefonem się pchał. Pomimo że pies duży miałby marne szanse z broniąca młodych lochą. Szkoda psa by było, a" właściciel" pewnie by potem miał pretensje do całego świata. Dziki jak wiać żer rozpoczynają" po obiedzie" dlatego warto dopracować sprzątanie i zabezpieczenie śmieci.

Gość • Poniedziałek [27.07.2020, 08:01:55] • [IP: 83.168.84.**]

A gdzie są myśliwi ? trzeba to dziadostwo wystrzelać co do cna !!

Gość • Niedziela [26.07.2020, 20:39:47] • [IP: 83.20.225.*]

Porządek to powinno się z turystami zrobić. Najpierw karmią dziki, robią sobie fotki a później pisk bo dzik idzie. Dziki sobie leżą na wydmach a zgraja turystów skaczą jak małpy wokół nich i zdjęcia robią, rzucają jedzenie i się podniecają bo dziki karmi. Ludzie są gorsi od zwierząt a tym bardziej wrażliwym radzę z kocykiem przy wodzie. Tylko co by ich mewy nie zjadły.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 17:22:21] • [IP: 192.95.12.***]

To zamień się w dzika. Ja wolę ludzi. Weze, krokodyle to też twoi przyjaciele?

Gość • Niedziela [26.07.2020, 16:12:01] • [IP: 83.20.196.**]

Ludzie są gorsi od dzików. Mi one nie przeszkadzają.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 15:11:37] • [IP: 192.95.12.***]

Porządek ze zwierzętami a nie z ludźmi. Dla mnie ten gatunek jest niepotrzebny i nie lubię go spotykać.

Ramzes III • Niedziela [26.07.2020, 13:15:20] • [IP: 83.20.228.***]

Ja bym jedna tam ustrzelił w tych spodenkach krótkich

Mieszkaniec wyspy Uznam • Niedziela [26.07.2020, 12:27:32] • [IP: 188.146.181.**]

A to świnie. My też mamy z tymi świniami problem.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 11:19:31] • [IP: 89.174.73.**]

Jak długo wczasowicze będą wynosić na plażę chleb, to będzie jeszcze więcej dzików i padniętych mew. Dlatego radzę zrobić porządek z ludzmi a potem ze zwierzętami.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 10:13:25] • [IP: 149.202.98.***]

Kiedyś musiałem w nie szklanymi butelkami rzucać bo zaatakowały mi psa. Kiedyś musiałem dzwonić na 112 bo nie mogłem wrócić do domu gdy dzik warczał i nie dało się przejsc. Należy je wywozić lub utylizować gdyż to jest kurort i takie rzeczy nie mogą być, agresywne i niebezpieczne zwierzęta atakujące bez logicznych powodów.

Gość • Niedziela [26.07.2020, 10:03:17] • [IP: 178.37.75.***]

zamiast ich powystrzelac to chronimy je az sie stanie tragedia, strach gdziekolwiek bedzie mozna wyjsc -TAKIE MAMY GLUPIE PRAWO

Gość • Niedziela [26.07.2020, 09:13:18] • [IP: 83.20.215.***]

Sami jesteście sobie winni. Wieczny problem. Jak się karmi dzikie zwierzęta to przychodzą. Na ul. Ustronie Leśne ciągle są dokarmiane przez mieszkańców. Wywracają pojemniki i robią bałagan.

nick 2 • Niedziela [26.07.2020, 08:20:54] • [IP: 83.21.108.**]

Tylko broń na gumowe pociski jak na demonstrantów. Nie ranią a boli i płoszy.Tak się płoszy np. niedźwiedzie w parkach narodowych w USA. Dziki mają genialną pamięć i po 2 krotnym zabiegu już tu nie wrócą !! To jest problem dla pow. lekarza weterynarii w Kamieniu Pom. Ma takie obowiązki i uprawnienia.

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■