POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [23.05.2020, 18:18:44] • Dziwnów

Dziwnowska Liga Biegowa w nowej formule

Dziwnowska Liga Biegowa w nowej formule

fot. Facebook

Choć aktualne obostrzenia dotyczące uprawiania sportu, zaczynają być stopniowo łagodzone, to jego „pełne otwarcie” wciąż jest bliżej nieokreśloną perspektywą. Co prawda, w niektórych dyscyplinach sportowych już od pewnego czasu są prowadzone przygotowania do wznowienia rozgrywek (w specjalnym, sanitarnym trybie, do tego bez widowni), to pomimo tego, powrót do stanu sprzed pandemii, czyli pełnych stadionów i hal sportowych, wciąż jest pod dużym znakiem zapytania.

Tymczasem, ciekawą formę podtrzymania sportowej rywalizacji zaproponowali organizatorzy Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Z uwagi na obowiązujące od wielu tygodni obostrzenia, tegoroczna, VI edycja tej coraz popularniejszej biegowej inicjatywy, musiała przejść pewną transformację. Zamiast biegów wspólnych, odbywają się tzw. „wirtualne biegi indywidualne”. Jak to wygląda w praktyce ? Otóż zespół organizacyjny, ogłasza rozegranie biegu na określonym dystansie (np. 7000 metrów), dając na jego przeprowadzenie konkretny przedział czasowy (7 dni). W tym czasie, każdy z biegaczy ma za zadanie przebiec ten dystans samodzielnie, jednorazowym biegiem. Ważne jest przy tym to, aby być zaopatrzonym w dedykowany biegaczom zegar (który obok czasu, liczy także dystans) lub specjalną, biegową aplikację w smartfonie. Po pokonaniu wymaganego dystansu, należy wykonać zdjęcie wyświetlacza zegara lub ekranu smartfona, na którym widać ilość pokonanych metrów oraz czas biegu. Następnie wysłać takie zdjęcie, uzupełnione o kilka swoich danych osobowych (dzięki czemu będzie możliwe klasyfikowanie) na wskazany przez organizatora adres email.

Dziwnowska Liga Biegowa w nowej formule

fot. Facebook

Dzięki temu – przy zachowaniu wszystkich obowiązujących zasad bezpieczeństwa (bez stwarzania zagrożenia potencjalnym zakażeniem) – można prowadzić umownie pojmowaną rywalizację, a co w tym wszystkim najważniejsze, wspomagać swoje zdrowie aktywnością fizyczną. Podkreślić należy również to, że tym razem (także mając na względzie uwarunkowania sanitarne), każdy z biegów może być rozegrany w dowolnym miejscu, choć oczywiście biegowe szlaki Gminy Dziwnów są rekomendowane najbardziej.

Każdy pokonuje określony dystans tam, gdzie jest to możliwe i gdzie nie ryzykuje swojego oraz czyjegoś bezpieczeństwa. Do tej pory, przy wspólnych startach, każda z tras wiodła określonymi zakątkami gminy. Teraz liczy się dla nas dystans, a każdy z uczestników rywalizacji może go pokonać indywidualnie, albo u nas, na dotychczasowych ligowych szlakach, albo w swoim najbliższym otoczeniu. W takiej wirtualnej formie, udział biorą nie tylko zawodnicy z gminy i powiatu, ale też z innych regionów kraju. Dodam, że wśród nas jest także mieszkanka Dziwnowa, która przybywając aktualnie w Berlinie, również bierze udział w ligowej rywalizacji, pokonując rekomendowane dystanse właśnie niedaleko miejsca swojego obecnego zamieszkania – mówi Jerzy Janawa z zespołu organizacyjnego Dziwnowskiej Ligi Biegowej, dodając na koniec - Wiadomo, że wirus mocno ogranicza nasze aktywności, ale jeśli to możliwe, zachęcam choćby do mocno uproszczonej aktywności fizycznej. Pamiętając oczywiście o wszystkich obowiązujących rygorach i zaleceniach, chodźmy na spacery, biegajmy, wykonujemy podstawowe ćwiczenia fizyczne, nawet w domu lub balkonie. Ruch to zdrowie, a dzięki zdrowiu mamy większą odporność, stając się tym samym silniejszymi, także w kontekście różnego rodzaju infekcji.

W związku z powyższym, całkowitej zmianie uległ zaproponowany na początku marca kalendarz Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Aktualne informacje o planowanych biegach plus tabele ilustrujące poszczególne wyniki (włącznie z dotychczasową klasyfikacją) można znaleźć na profilu FB/Dziwnowska Liga Biegowa. Każdorazowo w „wirtualnym biegu” udział bierze kilkudziesięciu uczestników. Powrót do wspólnych startów jest wstępnie planowany na II połowę roku (od września). Czy jednak będzie to możliwe, zadecyduje bieżąca sytuacja epidemiczna.

Dziwnowska Liga Biegowa otrzymała wsparcie finansowe z Gminy Dziwnów i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (Program Społecznik na lata 2019-2021). Organizatorem ligi jest LUKS „Bałtyk” Dziwnów, współorganizatorami: Klub Biegacza z Kamienia Pomorskiego, Ochotnicza Straż Pożarna z Dziwnowa, Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie.

Wykorzystane w tekście zdjęcia pochodzą z profilu FB/Dziwnowska Liga Biegowa

źródło: www.dziwnow.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Niedziela [24.05.2020, 17:30:06] • [IP: 83.11.87.**]

do gościa z 21;37 co ?żal dupsko ściska?! głupota to Ty i twój komentarz

Gość • Niedziela [24.05.2020, 14:54:14] • [IP: 37.47.172.***]

Kasa ze Społecznika to kombinują. ..

Gość • Sobota [23.05.2020, 21:37:10] • [IP: 176.221.122.**]

Głupota nie zna granic.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■