POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [27.02.2020, 01:46:07] • zachodniopomorskie

Zagrożenie koronawirusem. Decyzja Kolegium Rektorskiego ZUT

Kolegium Rektorskie ZUT podjęło decyzję o wstrzymaniu wszelkich wyjazdów i przyjazdów studentów, doktorantów oraz pracowników do/z Chin i Hong Kongu, Korei Południowej, północnych Włoch (w szczególności rejonu Lombardii, Wenecji Euganejskiej, Piemontu, Emilii Romanii) i Lacjum, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu i Singapuru. Decyzja obowiązuje od 26 lutego 2020 roku aż do odwołania.

Decyzja podjęta została w związku z wydanym 24 lutego 2020 roku komunikatem Ministerstwa Spraw Zagranicznych (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wlochy) oraz komunikatem Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dotyczącym ogłoszenia stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym (gis.gov.pl/aktualnosci/who-oglasza-stan-zagrozenia-zdrowia-publicznego-o-znaczeniu-miedzynarodowym-pheic), które odnoszą się do zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem 2019-nCoV.

Jeśli pracownicy, doktoranci i studenci ZUT przebywający w ww. państwach zdecydują się skrócić pobyt i wyrażą chęć powrotu do ZUT, proszeni są o kontakt z Działem Mobilności Międzynarodowej ZUT (international@zut.edu.pl).

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją, Kolegium Rektorskie ZUT apeluje o śledzenie bieżących doniesień nt. wirusa 2019-nCoV przed podjęciem decyzji o wyjazdach zagranicznych. Światowe służby sanitarne podkreślają, że trudno przewidzieć kierunki rozprzestrzeniania się wirusa.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu wystąpi silny wiatr w porywach osiągający do 70-80 km/h. ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 02.04.2020, godz. 20:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 66 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 12 ■