POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [26.02.2020, 13:56:36] • zachodniopomorskie

Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem dzięki czujności policjanta po służbie

Ukradli pojazd w Niemczech – wpadli w Zachodniopomorskiem dzięki czujności policjanta po służbie

fot. Policja

Ford został skradziony w Niemczech, a w kilka godzin później odzyskano go po interwencji polskich policjantów na drodze S-3 w powiecie myśliborskim. Sprawca kradzieży wraz z pilotującym go znajomym został zatrzymany po krótkim pościgu. Obaj na trzy miesiące trafili do aresztu.

Ford Kuga na niemieckich tablicach rejestracyjnych, o wartości ok.75 tysięcy złotych, został skradziony w nocy z 21/22 lutego br. z terenu Niemiec.

Informacja o takim zdarzeniu trafiła do będącego poza służbą policjanta z Wydziału dw. z przestępczością samochodową KWP w Szczecinie, który jechał w sobotę rano drogą S-3. Właśnie na tej trasie zobaczył opisanego jako kradziony Forda i „pilotujące” go inne auto. Po potwierdzeniu informacji o tym, że samochód pochodzi z kradzieży policjanci z Myśliborza w okolicach węzła Renice postanowili zatrzymać kierującego Fordem do kontroli. Kierowca nie zatrzymał się i pojechał wraz z pilotującym do samochodem dalej w kierunku Gorzowa.

Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali obu kierujących. Kradzionym Fordem jechał 22- letni mieszkaniec powiatu polickiego, natomiast drugim samochodem 36 - latek. Obaj byli wcześniej notowani za liczne przestępstwa.

Następnego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu mężczyźni usłyszeli zarzuty.

22 - latkowi przedstawiono dwa zarzuty: kradzieży pojazdu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Jego pomocnik także usłyszał zarzut kradzieży pojazdu oraz posiadania środków odurzających.

Policjanci z Myśliborza po zgromadzeniu materiału dowodowego całość materiałów przekazali do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie sprawców. Sąd po zapoznaniu się ze sprawą przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec mężczyzn trzy miesiące aresztu.

Za opisane przestępstwa może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Anna Gembala


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [28.02.2020, 17:45:12] • [IP: 95.160.157.***]

łał

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Na wybrzeżu i miejscami na Pomorzu wystąpi silny wiatr w porywach osiągający do 70-80 km/h. ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 02.04.2020, godz. 20:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 66 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 12 ■