POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [26.02.2020, 08:30:41] • Międzyzdroje

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

W sobotę 22 lutego w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się kolejny konkurs artystyczny "Music Islands Open" w ramach XVI Międzynarodowej "Karawany Kultury".

W roku 2019 "Karawana Kultury" miała jubileusz 15-lecia. To były 15 wspaniałych lat wypenionych koncertami, spotkaniami, konkursami i warsztatami. 15 lat niesamowitych wrażeń dla miłośników muzyki, śpiewu, tańca i teatru, prawdziwy kalejdoskop talentów. Oczywiście, "Karawana Kultury" idzie dalej, rozwija się, nabiera nowych barw wspierając twórczość zespołów dorosłych i dziecięcych.

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

Każde wydarzenie "Karawany Kultury" promuje Pomorze Zachodnie, jego kulturę, historię i atrakcje turystyczne na szczeblu międzynarodowym a jednocześnie daje możliwość gościom i mieszkańcom miast i miejscowości województwa zachodniopomorskiego poznać kulturę innych krajów, z których przyjeżdżają uczestnicy.

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

Wszystko to stało się możliwym dzięki wieloletniej współpracy i wsparciu władzy lokalnej, placówek kultury i oświaty, chęci udziału w "Karawanie Kultury" lokalnych zespołów i zmotywowanych instruktorów. Są też bardzo aktywne zagraniczne szkoły sztuki, które od wielu lat biorą udział w różnych edycjach festiwalu-konkursu. Zaangażowanym osobom i instytucjom organizatorzy wręczyli specjalne podziękowania i pamiątkowe medale.

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

W tym konkursie "Music Islands Open" wzięli udział utalentowani młodzi artyści z Malty, Ukrainy, Kazachstanu, Niemiec oraz różnych miast i miejscowości Polski (Stypułów, Nowe Miasteczko, Borów Wielki, Chojna, Świdwin, Międzyrzecz, Skwierzyna, Świebodzin, Deszczno, Wolin, Żory, Częstochowa). Dzieci i młodzież (14 grup tanecznych, 36 solistów i duety) wystąpili w nominacjach: muzyka instrumentalna, show muzyczne, wokal, taniec. Najmłodsi uczestnicy mieli po 4 lata, ale poziom wykonawców był bardzo wysoki.

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

Międzynarodowe jury przyznało wiele nagród i wyróżnień. Grand Prix - nagrodę główną festiwalu, otrzymał zespół Studio Tańca Nowoczesnego BE FREE z Ukrainy (miasto Irszawa, kierownik artystyczny Zwienisława Czornak).

15 lat z Karawaną Kultury, jedziemy dalej

fot. Robert Tomasz Zięba

Już w marcu do Międzyzdrojów przyjeżdżają zespoły z Niderlandów, Malty, Białorusi, Łotwy, Indonezji i Polski. Zapraszamy na koncert 21.03 do Międzynarodowego Domu Kultury, wstęp wolny.


Fundacja Benefis, Wolin


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

bywalec • Środa [26.02.2020, 08:58:27] • [IP: 83.21.92.**]

Pięknie zorganizowana impreza, wspaniali młodzi Artyści! Brawo dla zespołu Studio Tańca Nowoczesnego BE FREE pochodzącego z Ukrainy -miasta Irszawy i ukłony dla Organizatorów.

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■