POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [31.01.2020, 21:06:42] • Kamień Pomorski

Radna składa interpelacje

Jak już informowaliśmy, w dniu dzisiejszym, 31 stycznia 2020 roku odbyła się XIV Sesja Rady Miejskiej Kamienia Pomorskiego. W trakcie obrad radni podjęli kilka uchwał, w tym uchwałę w sprawie dofinansowania w kwocie 200 tysięcy złotych na zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozwarowie.

Podczas sesji radna Monika Kosińska zgłosiła pod adresem burmistrza Kamienia Pomorskiego Stanisława Kuryłły następujące interpelacje i zapytania:
1. Na jakim etapie jest sprawa dotycząca przejęcia przez Gminę Kamień Pomorski budynku Dworca PKP wraz z całą nieruchomością? Proszę o udostępnienie całej korespondencji między Gminą a właścicielem nieruchomości od 2015 roku w tej sprawie.
2. W 2017 roku wygaszono jedenaście decyzji o pozwoleniu na budowę dla Gminy Kamień Pomorski w sprawie uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej dla miejscowości: Ducino, Chrząstowo, Borucin, Rarwino, Skarchowo, Rekowo, Szumiąca, Buniewice, Żółcino, Chrząszczewo i Jarszewo. Powodem wygaszenia decyzji był brak odebrania dzienników budowy, które w Starostwie Powiatowym leżały przeszło trzy lata. Czy od 2017 roku, Gmina Kamień Pomorski, zleciła lub wykonała nową dokumentację dla tych miejscowości celem wykonania inwestycji wodno-kanalizacyjnych dla tych miejscowości?
3. Zakończyły się nabory wniosków o dotacje z programów rządowych m.in. Maluch+, z którego można pozyskać środki na tworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech oraz program „SENIOR+” na utworzenie lub wsparcie Dziennych Domów i Klubów dla seniorów. Czy Gmina Kamień Pomorski składała wnioski na wyżej wymienione nabory?
4. Jak zostanie zagospodarowana działka po byłym przedszkolu na ul. Wolińskiej? Czy zostanie wystawiona na sprzedaż? Na jakim etapie jest przygotowywanie dokumentacji dotyczącej utworzenia żłobka miejskiego w Kamieniu Pomorskim?
5. Proszę o informacje jak zostały rozdysponowane blaszane pawilony z targowiska miejskiego, gdzie trafiły i w jakiej ilości?Kamień Pomorski, 31.01.2020 r.
6. Wnoszę o udostępnienie informacji jakie wnioski na pozyskanie dofinansowania od 2015 r. do dnia dzisiejszego złożyła Gmina Kamień Pomorski. Do jakich instytucji były składane wnioski o dofinansowanie, ile z nich zostało pozytywnie rozpatrzonych i otrzymało dofinansowanie, kto przygotowywał dany wniosek? W przypadku zlecenia przygotowania wniosku firmie zewnętrznej wnoszę o informację, jaki był koszt opracowania danego wniosku. Kamień Pomorski, 31.01.2020 r.
7. Gmina dwukrotnie ogłaszała przetarg na usługi komunalne na terenach publicznych Gminy Kamień Pomorski. Przetargi zostały unieważnione ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Jaka firma wykonuje usługi komunalne na terenie gminy? W jaki sposób została wyłoniona? Za jaką kwotę wykonuje usługi? Dlaczego do dwóch przetargów w grudniu 2019 nie stanęło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim? Proszę o skany umów zawartych na podstawie przeprowadzonego postępowania. Kamień Pomorski, 31.01.2020 r.
8. Gmina ogłaszała przetarg na utrzymanie i zagospodarowanie zieleni, placów zabaw, boisk oraz siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Kamień Pomorski w grudniu 2019. Przetarg zostały unieważniony ponieważ nie wpłynęła żadna oferta. Dlaczego do przetargu nie przystąpiło Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim? W jakim trybie wyłoniono wykonawcę? Za jaką kwotę? Kto nim jest? Proszę o skany umów zawartych na podstawie przeprowadzonego postępowania.

Odpowiadając radnej Monice Kosińskiej burmistrz Stanisław Kuryłło zapewnił, że radna otrzyma odpowiedź w podnoszonych kwestiach na piśmie.

A my ze swojej strony postaramy się poinformować naszych Czytelników o tym, co Burmistrz miał do powiedzenia Radnej w podnoszonej przez nią kwestiach.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 5, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-5 z 5

Gość • Piątek [28.02.2020, 07:23:31] • [IP: 37.248.116.***]

Czy jest szansa na wcześniejsze wybory na burmistrza kamienia pomorskiego.??

Gość • Czwartek [27.02.2020, 17:21:29] • [IP: 46.169.144.**]

Czy jest szansa na wcześniejsze wybory na burmistrza kamienia pomorskiego.??

Gość • Czwartek [13.02.2020, 00:51:44] • [IP: 188.146.185.***]

Tak powinni pracować radni. Gratulacje! czekamy na odpowiedzi z ratusza.

Gość • Czwartek [06.02.2020, 19:14:29] • [IP: 83.23.236.***]

tak powinno pełnić się mandat radnego a nie podnosić zgodnie łapki bez pojęcia za czym

Gość • Wtorek [04.02.2020, 00:33:49] • [IP: 5.172.237.**]

No i mleko się rozlało - jak znamy panią radną Monikę Kosińską to nie odpuści. Zmusi Burmistrza by wyłożył" kawę na ławę". Wtedy cała prawda ujrzy światło dzienne. Pani Moniko trzymamy kciuki!

Oglądasz 1-5 z 5
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dzienny raport o koronawirusie w woj. zachodniopomorskim stan na dzień: 30.03.2020 58 liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 24.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 59 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 1 ■