POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [15.01.2020, 14:26:40] • Golczewo

Wystawa wędrująca pt. „Portret natury” Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach

Wystawa wędrująca pt. „Portret natury” Seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Muzeum i Galerii „Brama” w Gryficach

fot. Organizator

Po wernisażu w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim, kolejny przystanek w Gryficach (09 - 31.01.2020).

Kolekcja składająca się z 38 prac malarskich, powstała podczas pleneru malarskiego w V Letniej Szkole Seniora w Dziwnówku ( 25.08. – 01.09. 2019). Uczestnicy z 13 UTW z Województwa Zachodniopomorskiego i Wielkopolskiego przedstawiają swoje prace na rocznej – wędrującej wystawie.

UTW w Golczewie reprezentowali: HELENA I MARIAN WŁODARCZYKOWIE, MARIA KLOCH, MARIANNA MICHALAK, MARIA SADŁOCHA, HALINA CHUDZICKA, JANINA KOŁODZIŃSKA.
UTW w Gryficach – Monika Artiuch, Janina Chudy, Kamień Pomorski – Grażyna Stodulska, Wałcz – Danuta Hofman, Elżbieta Śliwińska, Borne Sulinowo – Mirosława Szurlej, Anna Kasperek, Anna Nowak, Koszalin – Anna Dąbska, Wanda Zabrocka, Renata Jasiul, Maria Boczkowska, Henryka Adamczyk, Kazimiera Orlikowska, Pyrzyce – Lilia Boczkowska, Wiktoria Wiszniowska – Kijana, Gryfino - Bogusława Kryczka, Izabela Bigielmajer, Bożena Czerwonka, Teofila Laska, Jan Wysoczański, Szczecin – Alina Mikołajewska, Gabriela Bojańska, Zofia Szyszka, Dominika Odrowąż, Police – Wanda Orda, Jolanta Gwardecka, Barlinek- Maria Jastrzębska, Jadwiga Wesołowska, Szczecinek – Zenona Baniewicz, Bożena Pawłowska, Miedzichowo – Eugeniusz Napierała. Była też okazja do promocji „Kalendarza na 2020r.” z pracami poplenerowymi, fotografiami, opisem i wierszami jako pamiątkowy dokument spotkania i tworzenia w gronie ludzi z pasją i wigorem.

W imieniu autorów prac, kuratora artystycznego pleneru - Jana Michała Szewczyka ze Szczecina - Składamy serdeczne podziękowanie Pani Dyrektor Róży Szuster z Gryfickiego Domu Kultury oraz współpracownikom za organizację wystawy, poczęstunek, kwiaty i promocję wydarzenia, za liczne przybycie i zainteresowanie twórczością seniorów. Wystawa dostępna jest do 31.01.2020 w godzinach pracy.

Kolejny przystanek i wernisaż w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nowogardzie w dniu 04.02.2020 o godzinie 17.00 – Zapraszamy!

Janina Kołodzińska – kurator pleneru, organizator autorskiego projektu „V Letnia Szkoła Seniora”.

źródło: www.golczewo.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Dzienny raport o koronawirusie w woj. zachodniopomorskim stan na dzień: 31.03.2020 67 liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2(COVID-19) ■ Powiat Kamieński: Zestawienie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 stan na dzień 31.03.2020, godz. 18:00 liczba potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w powiecie kamieńskim: 0 liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kamieńskim: 67 liczba osób pod nadzorem epidemiologicznym w powiecie kamieńskim: 1 ■