POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [14.01.2020, 09:53:22] • Kamień Pomorski

Klub Radnych Nasza Gmina rozwiązany!!! W tle prywatyzacja Spółki PGK Eksploatacja

Klub Radnych Nasza Gmina rozwiązany!!! W tle prywatyzacja Spółki PGK Eksploatacja

fot. Materiał Wyborczy

Nasza Redakcja została poinformowana o rozwiązaniu Klubu Radnych Nasza Gmina. Klub rozwiązał się 13 stycznia 2020 na mocy uchwały nr 1/1/2020.

Jak czytamy w uzasadnieniu powodem takiej decyzji jest nieuwzględnienie przez Burmistrza stanowiska Klubu dotyczącego prywatyzacji Spółki PGK Eksploatacja.

Klub Nasza Gmina skupiał radnych koalicji rządzącej w Gminie Kamień Pomorski. Stanisław Kuryłło z tego klubu był kandydatem na burmistrza Kamienia Pomorskiego.

Klub Radnych Nasza Gmina rozwiązany!!! W tle prywatyzacja Spółki PGK Eksploatacja

fot. Organizator

W skład Klubu wchodzili radni:
Jadwiga Cuber
Jacek Golusda
Bogdan Klamborowski
Anna Kowalska
Barbara Majcher
Bożena Mundziakiewicz
Michał Sadowski
Jacek Socha
Mateusz Stodulski
Piotr Beczak
Monika Kchanowicz
Michał Sadowski

Klub Radnych Nasza Gmina rozwiązany!!! W tle prywatyzacja Spółki PGK Eksploatacja

fot. Organizator

Co to oznacza dla Stanisława Kuryłło? Czy straci większość w Radzie Miejskiej? Jakie było stanowisko Klubu w sprawie PGK, które odrzucił Kuryłło?

Do tematu wrócimy.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Sobota [18.01.2020, 20:36:19] • [IP: 83.23.185.***]

Przypomnijcie sobie z jakim entuzjazmem podchodziliście do wyboru Kuryłły na burmistrza. Tylko on i tylko on. Mądry, dobry, kompetentny, zaufany. No i swój, bo po zawodówce, i piłkę lubi. Nie jakiś wykształciuch, ekonomista, albo nie daj Boże prawnik. Zrobiliście Kurylle dużą krzywdę. To miły facet, na pewno legitymujący się jakąś wiedzą, dużo zrobił dla dzieciaków lubiących piłkę i tak powinno zostać. Nie wylewajcie na niego pomyj!! Przerosło Go to wszystko, ale to Wy mieszkańcy Go wybraliście na burmistrza. To stanowisko nie dla miłych samorodków, tylko dla ludzi, którzy mają duże doświadczenie we władzach samorządowych, wykształconych, dobrze i pewnie poruszających się w obecnej rzeczywistości, nie tylko tej naszej, prowincjonalnej. Teraz musicie Państwo wypić to, co nawarzyliście wybierając pana Kuryłłe na burmistrza!!

Gość • Czwartek [16.01.2020, 23:28:26] • [IP: 188.146.184.***]

Mataczy ten nasz burmistrz i tyle. Jak zawsze.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 14:21:13] • [IP: 178.37.111.***]

Czytam wypowiedzi Kuryłłło na drugim portalu i zastanawiam się jak można utracić dofinansowanie, którego się jeszcze nie dostało? Takie rzeczy tylko w Kamieniu :)

Sąsiedzi z wysockiego • Czwartek [16.01.2020, 08:45:36] • [IP: 37.47.177.***]

Potajemne spotkania na Wysockiego-u suchej z tbs, to tam opijali przyszłą kase.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 08:37:54] • [IP: 37.47.177.***]

Co ma niby Ania do tej całej sytuacji, nie odwracajcie kota ogonem.To był cichy geszeft tamtych cwaniaczkow.Im mniej ludzi wiedziało tym więcej do podziału.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 02:27:59] • [IP: 37.47.184.**]

A czy na tym zdjęciu jest ten co pracowal w pgk, były radny z zarzutami, co go aresztowali? Chyba jest.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 00:20:50] • [IP: 83.23.236.***]

wybierzcie sobie Anie na burmistrza

Gość • Środa [15.01.2020, 23:44:39] • [IP: 77.112.42.***]

Proponuję zobaczyć zdjęcie na molo... kto był...a kto uciekł dużo wcześniej... bo widział. Miłego dnia.

Gosc • Środa [15.01.2020, 21:12:00] • [IP: 104.216.60.***]

Podobno rozmowy zapadaly na Wysockiego a miski w kapturach wchodzily. Tylko przez balkon bylo slychac glosno i wyraznie.

Gość • Środa [15.01.2020, 20:46:54] • [IP: 83.16.227.**]

Ciekawe jaki jest efekt dzisiejszej narady burmistrza z prezesem w znanej smażalni?

Gość • Środa [15.01.2020, 17:01:02] • [IP: 89.10.249.**]

Ludziska!! Pogońcie tego burmistrza, ten człowiek nie ma zielonego pojęcia na czym polegać powinna jego praca. Równie dobrze proponuję posadzić w ratuszu manekina, któremu nie trzeba będzie płacić, a wszystko co się dzieje będzie miało podobne wyniki. Ocknijcie się!! Kamieniowi potrzebny jest manager z prawdziwego zdarzenia, nie marionetka.

Go�� • Środa [15.01.2020, 13:57:39] • [IP: 104.216.60.***]

Oto caly kuryllo. Klamac krecic odwlekac w czasie i zganiac na innych. Najpierw oklamal wszystkich ze o niczym nie wiedzial, ze to prezes pgk wszystkiemu winien. Radni podjeli decyzje o odwolaniu prezesa. Kuryllo sie zgodzil tylko poprosil o troche czasu bo umowa na smieci do podpisania. W miedzy czasie wyszlo ze o wszystkim burmistrz wiedzial, wyrazil zgode, sa nawet na to dokumenty. Zatem zwolnienie prezesa PGK stalo sie niemozliwe. Kiedy radni zrozumieli jak ich burmistrz oszukal po raz kolejny, rozwiazali klub. A Kuryllo wyskoczyl z oswiadczeniem ze radni winni bo podjeli nierracjonalna decyzje. Podjeli ja razem z toba. O wszystkim wszystko wiedziales. Oszukales radnych, mieszkancow i najblizszych wspolpracownikow. Jestes skonczonym zerem. Klub rozwiazany koniec zakazow rozmawiania mediami i ludzmi na ulicy. Powodzenia.

Gość • Środa [15.01.2020, 12:26:33] • [IP: 80.53.77.**]

Cd blokowania wpisów na ukr info to chyba nikogo nie dziwi zaskakująco niska" frekwencja" wpisów. Aż 47 komentarzy pod wywiadem roku kuryłły. Pewnie nikogo to nie interesuje :) a może prawdziwe wypowiedzi mieszkańców płyną zbyt szerokim strumieniem?

Gość • Środa [15.01.2020, 11:28:13] • [IP: 37.248.214.***]

Stachu ugotowales się tym oświadczeniem. Naplules radnym w twarz. Dobrze wiesz że tak nie było. Przyjdzie czas odpowiedzieć za ten paszkwil.

Gość • Środa [15.01.2020, 11:04:59] • [IP: 5.172.255.***]

kurrylo nigdy nie byl dobrym GOSPODARZEM

Wiebac • Środa [15.01.2020, 10:55:26] • [IP: 84.241.149.***]

Zostałem jak zwykle zbanowany na ukraińskim portalu więc tu muszę udzielić odpowiedzi dla Gość z godz 10:21 z pomarańczowego portalu. Dziwne pytania zadajesz, dla kogo? Wszyscy wiedzą kto a nie wiadomo kto!! Zebrała się grupa kombinatorów która chce przekręcić gminę czyli nas. Wszystko ustalone i zaplanowane, prezesem czy burmistrzem się bywa a później też żyć trzeba.

Gość • Środa [15.01.2020, 10:16:58] • [IP: 83.14.209.**]

Lepiej późno niż wcale-dobrze, że choć niektórzy maja trochę honoru.

Gość • Środa [15.01.2020, 07:13:43] • [IP: 37.248.214.***]

Kuryllo wspiera nowa spółkę PGK Eksploatacja po pierwsze bo tam będzie kasa do podziału z zysków, sam projekt recyklingu 19 mln zł, po drugie ma teraz ochronę pomarańczowego po trzecie Kuryllo tylko administruje, w gminie w 2019r jedna inwestycja chodnik przy Neptunie, reszta wszystko leży jeśli na wiosnę nie odbędzie się referendum za odwołaniem duetu Kuryllo - Szeflinski to w 2023r stolica gminy będzie Dziwnów lub Wolin

Gość • Wtorek [14.01.2020, 23:12:01] • [IP: 83.23.185.**]

szkoda że w tym roku nie ma wyborów...

Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:58:43] • [IP: 81.4.110.**]

jej spod Świerzna ma swoje lata max do 10 lat aktywnego życia pozostało a później pewnie DPS i UTW u Grażyny. i na co się tak puszyć... taka prawda

Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:47:46] • [IP: 5.173.128.***]

Ale zaraz zostało chyba 3 członków klubu, klub może istnieć już z 3 członkami, wie. Nie rozwiązał tylko wystąpili chyba.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 22:14:43] • [IP: 46.215.10.**]

Klub Radnych Nasza Gmina rozwiązany, no i co z tego. Przypominam że to oni wymienili burmistrza z wizją i konkretnymi planami na Gminę na piłkarza którym można manipulować. Teraz by zachować twarz powinni złożyć mandaty oraz powiedzieć wszystko co wiedzą na temat dotychczasowych działań i zaniechań burmistrza oraz jego najbliższego otoczenia. Wtedy część win zostanie im odpuszczona.

Obserwator • Wtorek [14.01.2020, 21:49:16] • [IP: 68.235.60.***]

zeby nie bylo to samo w kamieniu co zrobila z mandziakiem

Gość • Wtorek [14.01.2020, 17:42:05] • [IP: 139.28.219.**]

Na dezinfo udziałowiec PGK Eksploatacja Paweł prowadzi rzetelny wywiad z Kuryłło. Kuryłło mówi, że Adrian G prezes PGK Eksploatacja rzetelnie mu wszystko wytłumaczyłi bez niego wszystko się zawali. Pewnie jeszcze mają opinię prawną że prawo nie zostało złamane przygotowaną przez rzetelną kancelarnię prawną PGK Solution, kolejnego udziałowca PGK Eksploatacja. Kuryłło masz jeden problem. Niektórzy ludzie potrafią myśleć i mnie na przykład ogarnia pusty śmiech jak czytam te wyjaśnienia.

Gość • Wtorek [14.01.2020, 16:50:40] • [IP: 83.20.254.***]

Mam nadzieję, że radni nie odpuścicie!

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei, który wystartował w sobotę – 18 stycznia o godzinie 9.00 w Świnoujściu przy latarni morskiej, jest za nami. Każdy woluntariusz dostał worki i rękawice. Na starcie akcji pojawiła się też grupa wolontariuszy, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wszystkich etapach akcji! W ten weekend Woliński Park Narodowy jest gospodarzem wyjątkowej akcji. Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wspólnie z wolontariuszami z całej Polski wyruszył w niezwykły marsz ■ KAMIEŃ POMORSKI: W związku z nieuwzględnieniem przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego stanowiska Klubu Radnych Nasza Gmina dotyczącego prywatyzacji spółki PGK Eksploatacja Sp. z o.o. z siedzibą w Mokrawicy 14, Klub Radnych Nasza Gmina podjął uchwałę o rozwiązaniu Klubu z dniem 13.01.2020 r. Radni: Jadwiga Cuber, Jacek Golusda, Bogdan Klamborowski, Anna Kowalska, Barbara Majcher, Bożena Mundziakiewicz, Michał Sadowski, Jacek Socha, Mateusz Stodulski ■ Sztab WOŚP Świerzno dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji. Kochani za nami Pierwszy Świerznowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy Wolontariuszom,Zespołom , Strażakom OSP Świerzno i OSP Gostyń, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu Letniej Zadymki w środku zimy. Sztab nr #5775 zebrał 19 783,89 zł + 161,97 € DZIĘKUJEMY!!! ■ Wiedzieli wszyscy poza Burmistrzem? Ciekawe odpowiedzi Kuryłły na pytania radnych. Burmistrz twierdzi, że nie wiedział o powołaniu Spółki PGK Eksploatacja. Zapowiada podjęcie działań w sprawie. Tymczasem od powołania Spółki minął prawie rok, od sprzedaży udziałów ponad pół roku. O sprawie co najmniej od czerwca 2019 wiedziała Rada Nadzorcza gminnego PGK. Dlaczego nikt nie poinformował Kuryłły? Na sesji w dniu 20 grudnia 2019 roku radni pytali burmistrza o Spółkę PGK Eksploatacja. Pytania zadawała zarówno radna opozycyjna Monika Kosińska jak i członek rządzącej koalicji Jacek Golusda ■ Tragiczny wypadek w Laskach koło Wolina. W Laskach niedaleko Wolina, 7 stycznia po godzinie 10.00 doszło do tragicznego wypadku. Samochodem, w stronę Kamienia Pomorskiego, podróżowały dwie starsze osoby. Małżeństwo w wieku 69 lat. Około 400 metrów za Laskami na łagodnym łuku drogi, Nisan Micra uderzył w przydrożne grube drzewo. Reanimacja trwała około godziny, ale niestety obrażenia były na tyle duże że nie udało się uratować życia podróżujących samochodem ■ W niedzielę rano w miejscowości Żółcino doszło do wybuchu gazu w jednym z domów mieszkalnych. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni. Budynek zabezpieczono, ale prawdopodobnie nie nadaje się do użytku. Przed godziną 8.00 strażacy interweniowali w Żółcinie, gdzie miał miejsce wybuch gazu w mieszkalnym budynku. Przyjechały jednostki straży pożarnej: PSP z Kamienia Pomorskiego, OSP Jarszewo, OSP Trzebieszewo. Na miejscu jest także policja oraz ratownicy medyczni. Dwie osoby są poszkodowane, zajmują się nimi ratownicy medyczni. Dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do użytku, ma popękane ściany ■ Pierwsze urodzone dziecko w Polsce w roku 2020 to międzyzdrojanin który na świat przyszedł... w Świnoujściu ■ Niechaj spełnią się życzenia, kiedy roczek cyfry zmienia! Nawet się nie obejrzeliśmy, a już czas otworzyć nowe kalendarze! Wszystkim Wam życzymy abyście odkryli w nich jak najwięcej dat, które warto będzie zapamiętać! I, aby lista spełnionych marzeń była w nadchodzących miesiącach znacznie dłuższa od tej, którą zamknęliśmy w nieaktualnych już terminarzach.Niechaj czterdziestolatkowie poczują energię jakby mieli 2 razy po 20 bo tak przecież wita nas Nowy 2020 rok. Niechaj nadchodzące dni rozwiążą Wam wszystko co wydawało się dotąd nie do rozwiązania i spełnią życzenia, które traktowaliśmy dotychczas jak „szóstkę w Lotto - nie do trafienia. I tylko szczęście, niech nic innego Wam się nie trafia! Niechaj przyjaciele Was nie zawodzą, fortuna sprzyja, zdrowie nie opuszcza! Szczęśliwego Nowego Roku życzy Wam redakcja iswinoujscie.pl - portalu na, który możecie liczyć w kolejnym roku! źródło: www.ikamien.pl ■ Podczas świąt ratownicy medyczni interweniowali 29 razy - W Wigilię i święta w Kamieniu Pomorskim stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. W okresie świątecznym interweniowały 29 razy. Najczęściej ratowników medycznych wzywano do pacjentów z dolegliwościami żołądkowymi, do osób, które nadużyły alkoholu i do osób z drobnymi urazami. Wśród pacjentów z najpoważniejszymi dolegliwościami był dorosły mężczyzna z problemami kardiologicznymi i jedno dziecko, które z silnym bólem brzucha zostało przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ W rejonie Barnisławic zaginęła suka. Właściciele zaginionej suki proszą o pomoc w jej odnalezieniu. - Suczka rasy gończy słowacki zaginęła ok. godz 12.00 21 grudnia w okolicach wsi Barnisławice, Imno (ok. 2km od Golczewa). Prosimy o kontakt z numerem 888 360 400 ■ Zaginiony! Dariusz Trychta, 57 lat, zam. gmina Dziwnów. Ww. w dniu 5 grudnia 2019 r. (czwartek), około godziny 6:30 wyszedł z domu w miejscowości Międzywodzie i udał się na przystanek autobusowy z zamiarem wyjazdu do Szczecina. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.Jeśli posiadają Państwo informację na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Na Pomorzu Zachodnim: Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój i Dąbki. Gminy przeznaczają te środki na inwestycje, które są konieczne do utrzymania statusu uzdrowiska, inwestują w infrastrukturę turystyczną - promenady czy parki zdrojowe.- Uważam tą decyzję za przejęzyczenie i proszę rządzących aby się powstrzymali od tego typu działań – apelował Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■