POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [12.01.2020, 18:31:28] • Wolin

IX Woliński Orszak Trzech Króli

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

6 stycznia 2020 roku ulicami 872 miejscowości w Polsce przeszedł dwunasty Orszak Trzech Króli. Pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi podążało 1,3 mln uczestników! Woliński Orszak zorganizowała parafia pw. św. Mikołaja Biskupa wraz z Publiczną Szkołą Podstawową w Wolinie.

Pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy poświęcili wiele czasu i serca w przygotowanie Orszaku: uczniom, rodzicom, nauczycielom i przyjaciołom szkoły. Szczególne podziękowania kieruję na ręce Dziekana ks. kan. Leszka Koniecznego, wikariuszy ks. Piotra Sobczyńskiego, Marcina Miczkuły, oraz p. katechetki - Alicji Grochowczak.

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

Dziękuję partnerom:
p. Burmistrz Wolina Ewie Grzybowskiej oraz Gminnemu Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji, p. Dyrektor PSP w Wolinie - Urszuli Wołowicz. Dziękuję p. Wandzie Peplińskiej za gorący poczęstunek, panom, którzy wcielili się w postacie trzech mędrców: Andrzejowi Kozłowskiemu, Michałowi Kurianowiczowi, Andrzejowi Ożyńskiemu, Policji za dbanie o bezpieczeństwo podczas Orszaku, p. Kazimierzowi Penderowi, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu oraz p. Jerzemu Akinowi za fotorelację. Nie byłoby takiego splendoru, gdyby nie obecność Orkiestry Dętej im. br. Edmunda Sobisia ze Szczecina pod dyrekcją Marka Jastrzembskiego.

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

Wyrażam wdzięczność parafianom, mieszkańcom Wolina oraz gościom za tak liczne przybycie. Chwała Tobie Panie! Do zobaczenia za rok na X Wolińskim Orszaku Trzech Króli!

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

IX Woliński Orszak Trzech Króli

fot. Organizator

Koordynator OTK w Wolinie – Iwona Wojda


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 07:04:09] • [IP: 37.47.134.***]

nie bylo szczuplejszych 3 kroli?

Gość • Niedziela [12.01.2020, 23:01:24] • [IP: 83.20.247.***]

Ale miśki a szczególnie ten w kolorowym wdzianku.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■