POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [11.01.2020, 18:04:47] • Międzyzdroje

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Żarówki w lampach ulicznych od dawna nie świecą. Szybko się przepalają i nikt na to nie reaguje.

Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że żarówki w Międzyzdrojach padają jak muchy. Dotyczy to tylko dzielnicy nadmorskiej w okolicach mola. W tej sprawie wcześniej zwróciliśmy się z pytaniem do gminy Międzyzdroje. Po za tym rozmawiałem z zastępcą burmistrz Beatą Kiryluk, ponieważ w Międzynarodowym Domu Kultury pracownicy bez przerwy wymieniają przepalone żarówki. Podejrzenie jest na wyższe napięcie w sieci energetycznej po sezonie letnim. Wiele energochłonnych usług teraz nie funkcjonuje i z braku poboru energii na transformatorach może powstawać wyższe napięcie.

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Nawet pofatygowałem się do firmy energetycznej z sugestią sprawdzenia tej sytuacji. Pracownik oświadczył, że nie otrzymał do tej pory z tego rejonu żadnej informacji, ale w najbliższym czasie zostanie tam wykonany pomiar napięcia.

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Problem polega na tym, że wiele osób to lekceważy, mówiąc wprost olewa. Żarówki się przepalają. Są niedoświetlone miejsca publiczne i poniesione koszty żarówek i opłaty za ich wymianę.

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Dodam tylko, że zdjęcia wykonałem specyficzną techniką nocną, która pokazuje miejsca ciemne jaśniej. Oko nie zawsze tak widzi. Takie zdjęcia pozwolą lepiej pokazać wszystkie oprawy i sposób ich zamontowania.

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Liczę na fachowe zajęcie się tym problemem i może uzyskania rekompensaty za poniesione straty z naszych publicznych pieniędzy.

W Międzyzdrojach ciągle jest fatalne oświetlenie dzielnicy nadmorskiej

fot. Andrzej Ryfczyński

Andrzej Ryfczyński


komentarzy: 9, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-9 z 9

Gość • Niedziela [12.01.2020, 21:04:26] • [IP: 31.0.45.***]

I nic się nie zmieni, bo nasi samorządowcy są nieudolni i takie przyziemne sprawy szarych mieszkańców ich nie obchodzą, cytując klasyka jest zima jest ciemno, sorry

Gość • Niedziela [12.01.2020, 14:00:04] • [IP: 83.8.38.***]

Nawet w sezonie letnim ciemności otaczają na promenadzie w jej centralnym punkcie, okolice wejścia na mole. Dobrze, że chociaż trochę światła dają lokale gastronomiczne i Aurora.

Gość • Niedziela [12.01.2020, 09:35:47] • [IP: 188.146.162.***]

A te kule przy ścieżkach w Parku Chopina to dlaczego ciągle się przepalają. Ciągle kilkanaście kul nie świeci. Może w kasie burmistrz nie ma pieniędzy, albo takich ma pracowników.

Gość • Niedziela [12.01.2020, 09:20:52] • [IP: 83.8.17.**]

Od bazy rybackiej do Amberu ciemno.W ogóle kto tak wymyślił, że latarnie stoją tylko po jednej stronie? I to są takie latarnie, które oświetlają tylko na kilka metrów w okół siebie.Chodnik od strony wydm jest na tyle nieoświetlony, że idzie się niemal po omacku.Co za kretyn to wymyślił??

Gość • Niedziela [12.01.2020, 09:19:31] • [IP: 77.253.142.**]

Nie radził sobie Dorosz z tym tematem to jak mają sobie poradzić jego wychowankowie firma od oswietlenia rządzi w Miedzyzdrojach czy Burmistrz?. O transporcie do sołectw decyduje przewoźnik nie Burmistrz co sie dzieje w tym przedszkolu zwanym UM Panie Burmistrzu i Sekretarzu?.

Gość • Sobota [11.01.2020, 23:58:01] • [IP: 79.187.141.***]

To są stare wadliwe oprawy w dodatku niepotrzebnie drogie

Gość • Sobota [11.01.2020, 23:08:26] • [IP: 5.173.136.***]

To JEST NOWA ENERGIA. I CO. ??

Gość • Sobota [11.01.2020, 22:39:51] • [IP: 178.238.251.***]

Na wakacje trzymają.

Gość • Sobota [11.01.2020, 21:17:05] • [IP: 188.146.185.***]

Wychowani w komunie. To nie jest ich własność i dlatego to olewają. Dziadostwo wkradło się do zarządzania naszą kasą. Pewnie nawet nie ma na kogo wymienić, bo większość jest taka.

Oglądasz 1-9 z 9
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■