POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [13.01.2020, 08:12:53] • Kamień Pomorski

14-sta rocznica zaginięcia Justyny Kanickiej

14-sta rocznica zaginięcia Justyny Kanickiej

fot. Policja

Do tej pory nie odnaleziono Justyny Kanickiej. Dziewczyna zaginęła 14 lat temu, tj. 13 stycznia 2006 roku. Do dziś nie wiadomo co się stało z Justyną podczas drogi z domu na uczelnię w Szczecinie.

W momencie zaginięcia, Justyna miała zaledwie 24 lata. Młoda dziewczyna o spokojnej naturze. Mieszkała jeszcze z rodzicami w Kamieniu. Pracowała w punkcie SKOK i zaocznie studiowała w Szczecinie. Miała wiele planów. Po studiach chciała zacząć „prawdziwe" życie. Jak każda dwudziestolatka, miała głowę pełną marzeń i pomysłów na siebie. Ale wszystko potoczyło się zupełnie inaczej...

Skomplikowane uczucia, trudny związek.

Justyna spotykała się z Rafałem S. Choć był miłością Justyny, to już niekoniecznie jej mamy. Mama wiele o nim słyszała, a opinie nie były dobre. Próbowała rozmawiać z córką, tłumaczyła – córciu, jeszcze znajdziesz swoją miłość, dlaczego akurat on? Ale serce, nie sługa. A młodość jest butna i odważna. Justyna w wybranku nie widziała tego, o czym mówili i co wiedzieli o nim inni. Uczucia zasłaniały prawdziwy obraz i umiała jakoś wszystko sobie wytłumaczyć.

13 stycznia 2006 roku to dzień, który zmienił wszystko – Nic nigdy nie będzie już takie samo – mówi z goryczą mama Justyny. Łzy płyną jej po policzkach.

Do zobaczenia. Ale już się więcej nie zobaczą.

Jest piątek, jak co rano w domu Justyny trwa krzątanina. Wszyscy szykują się do pracy. Jedzą pospieszne śniadanie, piją kawę, wymieniają krótkie zdania. Ale Justyna jest jakaś inna. Może niewyspana? Może coś ją trapi? Sprawiała wrażenie głęboko zamyślonej, jakby chciała o czymś powiedzieć, ale brakowało jej odwagi...

W piątki Justyna jeździła do Szczecina na zjazd na uczelnię – studiowała zaocznie. Tego dnia miała nocować u koleżanki. Wróciła z pracy do domu. Właściwie nie działo się nic nadzwyczajnego. O 19:20 Justyna wychodzi z domu, rzuca mamie gorzkie – tylko nie patrz ciągle w to okno - gdzie idę, wszystko byś chciała wiedzieć. Pa, do zobaczenia córeczko. Ale więcej się już nie zobaczą. To był ostatni raz, kiedy widziała córkę. Nie spojrzała przez okno.

Z relacji sąsiadki śledczy usłyszą później, że poszła w kierunku ul. Szczecińskiej. Szła sama.

Dziwne SMSy dają do myślenia.

W nocy brat Justyny otrzymał krótkiego smsa – Pokłóciłam się z mamą, wyjeżdżam daleko stąd – sms był napisany bez spacji, Justyna tak nigdy nie pisała. Przecież nawyki są drugą naturą człowieka, każdy z nas ma swoje, nie zmieniamy ich ot tak. Dalsze rozważania powiodą w kierunku teorii, że osoba, która pisała smsa, nie wiedziała jak użyć spacji w telefonie Justyny. Koleżanka Justyny – znała ją bardzo dobrze – twierdzi, że Justyna nie miała telefonu już dzień przed zaginięciem – Rafał S. jej go zabrał! – to potwierdzałoby przypuszczenia, że to nie Justyna wysłała dziwnego smsa w nocy. Drugi sms przychodzi w niedzielę do koleżanki, tej u której miała nocować. A sms jest napisany tak samo nietypowo, jak ten do brata. Sms mówi o tym, że wyjeżdża i chce zerwać kontakty z rodziną.

O smsie do koleżanki rodzice wiedzą już w niedzielę – koleżanka zatroskana dzwoni do rodziców, 30 min po nim w domu rodzinnym zjawia się Rafał S jak gdyby nigdy nic. Koleżanka zdezorientowana, nie jest pewna, co powinna zrobić. Być lojalną w stosunku do Justyny? Nic nie mówić? Ale to zbyt dziwne, martwi się o koleżankę, więc dzwoni do rodziców zapytać, czy Justyna jest może w domu? W trakcie rozmowy - od słowa, do słowa - mówi, że Justyna do niej nie dotarła, chociaż miała tam spać, opowiada o smsie. Są zdziwieni i zmartwieni, dzwonią do córki. Telefon jest wyłączony. Brat na początku o smsie nie powiedział – miał nadzieję, że Justyna jest po prostu zła, przejdzie jej i wróci do domu.

Co myślą wtedy rodzice? Justyna jest przecież dorosła. Pojechała na uczelnię. Jest zła na rodziców. Poirytowana tym, że mama się wtrąca, źle mówi o Rafale S. Nie wszczynają jeszcze alarmu. Martwią się, ale są przekonani, że złość minie, a Justyna po zajęciach wróci do domu. Wtedy będą mogli spokojnie porozmawiać.

Mija weekend, mija poniedziałek. Justyny nie ma. Telefon pozostaje wyłączony. Rodzice martwią się coraz bardziej. Podejrzewają, że jest z Rafałem S.

Zniknęła bez śladu.

We wtorek sprawa nabiera rozpędu. Dzwonią z pracy Justyny – Dlaczego nie otworzyła punktu? – okazuje się, że w piątek Justyna wzięła wolny poniedziałek, ale we wtorek nie zjawiła się w pracy. Rodzice nie mają już wątpliwości, że trzeba działać. Zgłaszają zaginięcie na policję. Brat mówi o smsie. Wszystko wydaje się takie dziwne. Gdyby chciała urwać kontakty z rodziną – co jest już wystarczająco absurdalne, dlaczego równocześnie miałaby palić za sobą mosty w pracy? To zupełnie nie pasowało do jej natury.

Matka zaginionej nalega, prosi śledczych, żeby przesłuchali Rafała S. Mówi, że on musi mieć związek z jej zniknięciem. A ona sama, nawet gdyby była zła o mieszanie się w jej życie, nie zniknęłaby tak nagle bez śladu.

Ja jej nie znam! – seria irracjonalnych zaprzeczeń.

Rafał S. zostaje przesłuchany przez policję. Na stawiane zarzuty odpowiada negacją – twierdzi, że nie zna Justyny, że się z nią nie spotykał. Jak w to wierzyć, skoro wielokrotnie bywał w domu zaginionej? Był widywany przez wielu świadków.

Kłamstwa i wypieranie się znajomości wydają się potwierdzać teorię, że Rafał S. może mieć coś wspólnego z nagłym zaginięciem dziewczyny. Czy ktoś, kto nie ma nic na sumieniu wypiera się znajomości z kimś, komu deklarował miłość?

To skomplikowane...

Sprawdzamy, jak wyglądał związek Justyny z Rafałem S. Okazuje się, że Justyna w różnych momentach burzliwego związku zwierzała się – czasem rodzinie, czasem znajomym, opowiadając sekrety tej dziwnej relacji. Mówiła zawsze, że to skomplikowane... Rafał z nią był, deklarował uczucia, przekonywał o chęci wspólnego życia i przyszłości, ale mieszkał z inną. Z tego powodu proponował spotkania i randki w najdziwniejszych miejscach, w których nie zobaczy ich jego kobieta – wliczając w to również lokalny cmentarz. Justyna wydaje się być omotana i skutecznie daje się zwodzić deklaracjom Rafała S. Wierzy, że przyjdzie dzień, w którym zamieszkają razem, wyjdą na spacer, trzymając się bez sekretów za ręce, zjedzą kolację w restauracji. Justyna czeka, aż przestanie być tajemnicą. Jednak kiedy nią wciąż pozostaje, równocześnie staje się źródłem dochodu Rafała S., oddaje mu swoje pieniądze.

Z jakiej przyczyny policja pomija najistotniejsze przesłanki?

Patrząc z boku – Rafał S. wydaje się poważnie uwikłany, zaś policja, w niewiarygodny sposób bagatelizuje ten wątek, pomijając w śledztwie wiele istotnych aspektów, które należało sprawdzić, a które nigdy nie zostały poddane analizie.

Mimo zgłoszenia przez rodziców oficjalnego zaginięcia, policja nie wszczyna poszukiwań, nie zabezpiecza nagrań z monitoringu, na których Justyna mogła być widoczna feralnego dnia – wiadomym było, że Justyna bardzo często umawia się z Rafałem S. na pobliskiej stacji paliw, tam widywana była wielokrotnie, kiedy wsiadała do jego samochodu, kiedy nie chciała, żeby rodzice widzieli ją z domowych okien.

Tymczasem, co słyszy mama Justyny od policji? Proszę wrócić do domu, znajdzie się sama, skończą jej się pieniądze, to wróci, mieliśmy podobną sprawę, dziewczyna wróciła po pół roku do domu, córka też się znajdzie... Czy tak powinna wyglądać rozmowa policji z matką szukającą zaginionej córki? Ocenę pozostawiamy czytelnikowi.

Zabezpieczenie bilingów, które powinno nastąpić niezwłocznie, zajęło policji 3 (!) miesiące. Rodzice Justyny słyszą od śledczych, że trop z bilingów prowadzi do Anglii. Na tym sprawa staje, wątek nie zostaje w żaden sposób pociągnięty dalej. Kolejnym tropem, który wspominają śledczy ma być Szwecja. Podstawą teorii są wykonane wcześniej z telefonu Justyny połączenia do tego kraju. Ale i ten wątek bardzo pospiesznie ucicha.

Konfrontacja z Rafałem S.

Rodzice odchodzą od zmysłów. Przestają jeść, spać. Ich życie staje w miejscu. Czas zatrzymuje się w dniu zniknięcia córki, a cała rodzina nieprzytomnie angażuje się w poszukiwania. Przepytują znajomych, sąsiadów, myślą, analizują, szukają śladów, przesłanek – jakiegokolwiek punktu zaczepienia, który mógłby ich poprowadzić w kierunku miejsca przebywania Justyny.

10 miesięcy po zniknięciu Justyny, jej matka spotyka Rafała S. Pyta wprost: Dlaczego wyparłeś się znajomości z Justyną? W odpowiedzi nie usłyszy wyjaśnienia. Usłyszy groźby, że jeśli nie da mu spokoju, założy w sądzie sprawę o nękanie. To utwierdza rodzinę w przekonaniu, że Rafał S. jest ściśle powiązany ze zniknięciem córki. To nie jest normalne, żeby wypierać się związku, znajomości z kimś, komu obiecywało się wspólną przyszłość! – mówi mama Justyny – Gdyby mieli razem uciec, nie kręciłby się przecież po okolicy, kiedy Justyny nie ma już prawie rok!

Wszyscy wiedzą, ale nikt nie ma odwagi oficjalnie tego powiedzieć.

W Kamieniu panuje typowa, małomiasteczkowa atmosfera. Tu wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą. Wiadomości szybko przechodzą „z ust do ust". Do rodziny z różnych źródeł dociera wciąż ta sama informacja – ktoś widział feralnego dnia Justynę, widział do czyjego auta wsiadała, ale nie powie tego głośno, bo się boi.

Jest więc tajemnica, jest wiele pytań bez odpowiedzi, ale są również fakty. Takie, które można byłoby zweryfikować, przyjrzeć im się bliżej. Rafała S. policja jednak o nic więcej nie pyta. Świadek boi się złożyć zeznania – dlaczego się boi? Kogo się boi? Odpowiedzi zdają się nasuwać same.

Na własną rękę.

Choć policja wydaje się siedzieć bezczynnie, rodzina nie potrafi czekać z założonymi rękoma. Szukają niestrudzenie sami. Wynajmują detektywa Rutkowskiego. Mają nadzieję, że medialna opinia o nim potwierdzi się w skuteczności działania i w tej sprawie, że uda mu się znaleźć Justynę. Niestety, nie ma przełomu w sprawie.

Rodzice wysyłają szereg oficjalnych pism z prośbą o interwencję w lokalnych oddziałach policji, błagają o to, żeby ktoś przyjrzał się podejrzanej sprawie, zbadał przesłanki, które aż się proszą o analizę. Piszą do Posła Ziobry, Nitrasa, do Prokuratora Generalnego, Rzecznika Praw Obywatelskich – pukają do każdych drzwi. Wszystkie jednak pozostają dla nich zamknięte. Kolejne instytucje odbijają piłeczkę, odpisując, że nie są w stanie w żaden sposób pomóc.

Z pierwszą reakcją działania spotyka się dopiero list do ówczesnego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Jego Kancelaria przesyła komplet nadesłanych przez matkę dokumentów sprawy Justyny do Prokuratury Generalnej. Sprawę przejmuje jednostka „Archiwum X" ze Szczecina. Jednostka ma za zadanie rozwiązywanie nierozwikłanych dotąd spraw.

Śledztwo Archiwum trwa 5 lat. Pojawia się wiele nowych wątków. Śladów, które gdyby zostały odnalezione od razu, mogły przynieść rozwikłanie strasznej zagadki.

Wiele nowych przesłanek, brak postępu w śledztwie.

Zabezpieczone zostaje auto Rafała S. Śledczy znajdują w nim ślady krwi po praniu chemicznym. Odnaleziony zostaje telefon Justyny – przechodził z rąk do rąk kolejnych kupców. Mimo fatalnego stanu aparatu, udaje się odzyskać z niego wiele danych.

Znalezione ślady nie prowadzą jednak do uzyskania jakichkolwiek odpowiedzi. Policjanci szczecińskiego Archiwum X informują rodziców Justyny, że ślady krwi uda się zbadać, to na pewno da jakieś nowe informacje. Niedługo później rodzina słyszy jednak, że nie da się stwierdzić, czyje to DNA, czy to w ogóle była krew należąca do człowieka.

W ten sposób dochodzi o umorzenia sprawy. Przesłanką ma być brak nowych informacji. Decyzję o umorzeniu podejmuje Prokuratura – mimo, że śledczy Archiwum X oficjalnie deklarują, że w sprawie jest co robić i nie powinna być zamykana. Działania Prokuratury szokują rodziców Justyny.Prokurator od dnia zaginięcia nie chciał ze mną rozmawiać, zbywał mnie. Twierdził, że prokuratura nie powinna zajmować się poszukiwaniami mojej córki, a od Rafała S. powinniśmy się odczepić, bo on sobie ułożył życie – opowiada mama Justyny. Nie udało nam się uzyskać oficjalnego stanowiska Prokuratury w tej sprawie. Faktem jednak pozostaje umorzenie sprawy i doprowadzenie do jej zamknięcia. Mimo przesłanek, świadczących o uwikłaniu podejrzanego przez rodzinę Rafała S., mimo dowodów, relacji świadków. Wszystkie konkretne przesłanki są kolejno ignorowane. Nasuwa to dość oczywiste skojarzenie, że komuś bardzo zależało na tym, żeby uciszyć niewygodną sprawę.

Jasnowidz – ślad czy ułuda?

Mijają lata. Rodzice wciąż stoją w miejscu i nie potrafią zaznać spokoju. Który rodzic umiałby zamknąć kartę życia własnego dziecka, które w tak dziwnych okolicznościach znika bez śladu? To pytanie retoryczne.

Rodzice kierują prośby o pomoc do jasnowidzów. W całej Polsce było wiele spraw, w których jasnowidz wnosił konkretne informacje do śledztw, które zastygały w martwym punkcie. Wiele z tych informacji okazywało się trafnych.

Jeden z jasnowidzów twierdzi, że Justyna nie żyje, a jej ciało znajduje się w grobowcu. Policja podejmuje ten trop i sprawdza w okolicy puste grobowce. Bez skutku. Pojawia się kolejna wizja, tym razem jasnowidza z Człuchowa. Jej policja w ogóle nie próbuje weryfikować. Nie biorą jej pod uwagę.

Widziana w Walii.

Mija wiele lat. Wiele lat łez, tęsknoty, nerwów i bezowocnych poszukiwań, prowadzonych przez rodzinę i bliskich Justyny. Za pośrednictwem mediów społecznościowych w 2018 roku rodzice otrzymują informację, że bardzo podobna do Justyny kobieta była widziana przez Polkę, mieszkającą w Walii. Rzecz dzieje się przy dużym, znanym sklepie, którego teren jest objęty monitoringiem. Ślady są proste do sprawdzenia. Wymaga to jednak nakazu policji i jej współpracy z lokalnymi funkcjonariuszami. Po dziś dzień rodzina nie otrzymała od policji żadnych informacji na temat efektu prowadzonych tam działań. Nie wiadomo, czy policja zabezpieczyła monitoring, czy ktokolwiek zechciał to w ogóle zweryfikować.

W tym samym czasie kolejna jasnowidz zgłasza chęć pomocy. Kobieta twierdzi, że Justyna nie żyje. Opowiada dość szczegółową wizję wersji wydarzeń, podając wiele informacji. Wliczając w to wątek motywu zbrodni i szczegóły jej popełnienia. Policja otrzymuje konkretne wskazania lokalizacyjne. Rodzice słyszą od śledczych, że wezmą te dane pod uwagę i sprawdzą teren georadarem. Ten miałby wskazać miejsce pogrzebania zwłok.

Na obietnicach i pustych słowach bez pokrycia jednak sprawa staje. Nic się nie dzieje, nie zostają podjęte żadne kroki.

Nadzieja – zawsze umiera ostatnia.

Mimo upływu lat, nadzieja rodziców Justyny jest wciąż żywa. Tak bardzo chcieliby usłyszeć, że ich dziecko żyje. Nawet gdyby nie chciała mieć z nimi kontaktu, chcieliby po prostu wiedzieć, że gdzieś daleko ułożyła sobie życie. Ale wiedzą, że nic na to nie wskazuje. Byliby wdzięczni losowi również za informację, że ich dziecko nie żyje. Choć to ostatnie, co chcieliby usłyszeć, to jeszcze gorsza jest niepewność. Nie ma dnia, żebyśmy nie myśleli o Justynie. Logika podpowiada, że musiało stać się coś strasznego. Nie wierzymy, nigdy nie wierzyliśmy w to, że córka zniknęłaby, uciekła w ten sposób, zrywając wszystkie kontakty. To niemożliwe. Serce jednak wciąż żywi nadzieję, że może jednak żyje... Ale nawet jeśli nie, chcielibyśmy móc ją pochować. Móc przeżyć żałobę. Zamknąć ten straszny rozdział naszego życia. Niewiedza nas niszczy i nie pozwala żyć dalej. – mówi mama Justyny.

Matka Justyny nie może zrozumieć, dlaczego od pierwszych dni śledztwa, aż do dziś, ignorowane są jakiekolwiek wskazania i przesłanki. Począwszy od śladów, przez dochodzące również policję słuchy na temat uwikłania podejrzanego człowieka, opieszałość w działaniu, pomijanie wątków, brak reakcji. Nie może pojąć dlaczego policja nie chce sprawdzić wskazań jasnowidzki, której praca znalazła wielokrotne potwierdzenie i została wykorzystana (z pozytywnym skutkiem) przez policjantów w całym kraju. Prowadzący śledztwo policjanci odpowiadają na zadawane przez matkę pytania – w całej mojej karierze jeszcze żaden jasnowidz mi nigdy nie pomógł.

Nie klei się u podstaw.

Analizując całą tę historię, trudno oprzeć się wrażeniu, że coś tu się nie trzyma kupy. Tak bazowo, u podstaw. Gdyby chodziło o wielką miłość, która nie znalazła wsparcia bliskich, gdyby Justyna miała uciekać przed brakiem akceptacji rodziny, a Rafał S. gonić wielką miłość do Justyny, uciekając z kolei przed nierozwiązanym i niezakończonym związkiem, w którym trwał – czy nie byłaby dziś gdzieś w odległym miejscu wspólnie z Rafałem S.? On jednak nigdy nie zniknął. To ona zaginęła z dnia na dzień bez śladu. Przepadła, jak kamień w wodę. Sama.

Przytoczone tu okoliczności zdarzenia w żaden sposób nie wskazują na to, że Justyna dobrowolnie opuściła dom. Jej dziwne zachowanie, smsy pisane nie w jej stylu już pierwszej nocy, wszystko, co zdarzyło się później, relacje świadków, dowody – krew w samochodzie, jej telefon, wypieranie się znajomości – wszystko to wskazuje raczej na dużo smutniejszy przebieg zdarzeń.

Gdyby mieli wyjechać i założyć wspólnie rodzinę, byliby razem. Nawet zakładając, że Justyna byłaby gotowa dla niego rzucić wszystko, to robiłaby to z nim, ale nie sama.

Co robi Rafał S.?

Od chwili zaginięcia Justyny, Rafał S. prowadzi swoje normalne życie, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Na dźwięk jego nazwiska mieszkańcy Kamienia nabierają wody w usta. Dlaczego? Czemu się boją? Choć mimo strachu, pamiętają sprawę Justyny i wspominają, co wiedzą. Wszystko to układa się w bardzo smutną całość.

Co mogło się stać?

Ponieważ okoliczności zdarzenia jednoznacznie wskazują, że zaszło coś dziwnego, co nijak nie pasuje do wersji, jakoby Justyna miała dobrowolnie i świadomie opuścić dom, rodzinę i swoje życie, idziemy tropem logiki i podejrzeń rodziny zaginionej.

Może między kochankami doszło tamtej nocy do kłótni? Może Justyna zaszła w niechcianą przez ojca dziecka ciążę – jak twierdzi jasnowidz? Jeśli mężczyzna istotnie traktował Justynę niepoważnie, nie wiązał z nią planów, wykorzystywał do wzbogacenia się, wyciągając od niej pieniądze, które chętnie mu oddawała – ciąża stanowiłaby problem. Może doszło do czegoś, czego wcale nie planował? Może to miało być „niewinne" oszustwo matrymonialne, ale sprawy potoczyły się inaczej? Emocje wzięły górę? A może przeciwnie, zaplanował w drobnych detalach, jak pozbędzie się problemu i zrealizował skrupulatnie swój plan?

Błagam, pomóżcie! Powiedzcie, co wiecie!

Słuchamy wynurzeń zrozpaczonej, mimo upływu lat, matki. Przekazujemy jej dramatyczny apel.

Zostałam z tym sama. Boleśnie przekonałam się, że nasz świat dzieli się na lepszych i gorszych. Że szuka się tu ludzi, o ile nie zostali uwikłani w sprawę kogoś, kto ma znajomości, moc sprawczą i umie zamiatać sprawy pod dywan. Czuje tak wielki żal. Żal matki, która nie wie, co się stało z jej córką. Matki, która szuka i traci nadzieję, że kiedykolwiek znajdzie. Boję się, że nie dożyję dnia, w którym dowiem się, co się stało z moją córeczką.

Mam żal do policji. O to, że na początku, wtedy kiedy było tak wiele świeżych śladów, nic nie zrobili. Trwamy w potwornej pustce. Taka wielka, czarna dziura, pełna rozpaczy i niewiedzy. Czy nasza córka żyje? Jest gdzieś cała i zdrowa? Czy została zamordowana? Nie możemy zaznać spokoju. Bo kto by mógł? Jeśli jasnowidz ma rację, jeśli zamordowano ją i dziecko, które nosiła pod sercem – chcę wiedzieć! Chcę, żeby winny za to odpowiedział!

Błagam, zwracam się z apelem o pomoc do wszystkich ludzi! Swoje słowa kieruję w szczególności do tych, którzy wiedzą i od 14 lat milczą. Błagam, apeluję do waszego sumienia, jak matka do matki, rodzic do rodzica, pomóżcie mi znaleźć spokój. Justyna, jeśli została bestialsko zabita, też zasłużyła na swój spokój. Zasłużyła na pogrzeb. I na to, żeby w końcu ktoś mógł ją opłakać.

Rodzina


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [16.01.2020, 21:13:27] • [IP: 94.254.130.***]

Gość poniżej dobrze prawi, należy zgłosić całą sprawę do uwaga tvn, nagłośnić w każdy możliwy sposób w dużych stacjach, programach, wrzucić post na yt, rozsyłać gdzie się da. Dopóki sprawa się nie przedawniła jest szansa, że dobiorą się do d*** RS. I innym, wspolwinnym. Żaden rodzic nie zasługuje na tyle cierpienia. Apel do rodziny, zróbcie cos z tym dopóki jest szansa.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 20:06:45] • [IP: 31.0.70.***]

Racja, a gdyby tak sprawę nagłośnić medialnie. Wieke spraw zostało pomyślnie rozwiązanych właśnie w ten sposób. Polecam uwaga TVN.

Gość • Czwartek [16.01.2020, 18:19:21] • [IP: 5.173.251.***]

Do telewizji z tym bym poszła. Policja zamiotla to wszystko pod dywan - w głowie mi się to nie mieści. Rafał S. widocznie musiał mieć jakieś plecy że go nie ruszyli. Albo jego partnerka. Po tylu latach kolejna zmiana powinna ich razem przycisnąć.

Gość • Środa [15.01.2020, 08:57:11] • [IP: 83.8.17.**]

Tak jak rodzice mam nadzieję, że pani Justyna się odnajdzie, oby żywa i tego Waszej rodzinie życzę.

Gość • Środa [15.01.2020, 08:14:00] • [IP: 176.221.123.**]

Ludzie którzy wiedzą o całej sprawie nigdy nie zaznają spokoju jeśli mają odrobinę człowieczeństwa, do końca życia będą mieli wyrzuty sumienia, nie rozumiem ich podstawy można się obawiać zdaję sobie sprawę, że Kamień to mała mieścina ale zgłosić się do archiwum X można to zrobić anonimowo jeśli obawa jest duża i obawiacie się. Bardzo współczuję rodzinie nie wiedzą jest jeszcze gorsza niż pożegnanie się i życie w świadomości. Nie poddawajcie się, choć pewnie już sił brakuje walczcie o to by ponownie zajelo się sprawą archiwum X

Gość • Wtorek [14.01.2020, 14:16:58] • [IP: 5.173.209.***]

Co to za Ewcia ?

BAMMBUS • Wtorek [14.01.2020, 13:11:28] • [IP: 5.173.27.*]

W tym samym czasie, kiedy zniknela Justyna, Ewcia wypakowala Rafalka od siebie z domu. Wszystkie jego rzeczy wyladowaly przed dom, walizki, graty, srobki od crx-a. Dzialania Ewci byly stanowcze. Czy na Ewci decyzje o zakonczeniu znajomosci z Rafalkiem nie mial wplywu pewien fakt? Czy nie jest to watek w sprawie? Nie wierze, ze Ewcia nic nie wie.

BAMMBUS • Wtorek [14.01.2020, 12:57:20] • [IP: 5.173.27.*]

Rafalkowi to przydaloby sie pomoc cos powiedziec w tej sprawie..

BAMMBUS • Wtorek [14.01.2020, 12:27:23] • [IP: 5.173.27.*]

Ewcia moze cos wiedziec.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 22:48:11] • [IP: 5.173.209.***]

Coś strasznego. Może brat R.S coś wie. .. Może partnerkę R.S ruszy sumienie. W tej sprawie nie ma hednego sprawcy. Tym powinni zająć się zawodowcy a nie kamieńskie mundurki. Dziewczyna nie wyparowała.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 20:59:40] • [IP: 83.23.239.**]

w końcu mamy XXI wiek i chyba żyjemy w państwie prawa, przecież tutaj ewidentnie stało się coś okropnego, nie może to nikomu ujść na sucho, ona dzisiaj miałaby dzieci, rodzinę...

Czeslaw • Poniedziałek [13.01.2020, 20:32:45] • [IP: 31.0.38.***]

Niech się weźmie za te sprawę archiwum X dojdą do wszystkiego

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 20:23:48] • [IP: 83.25.24.**]

Policja zawsze umywa ręce kiedy policjanci to dobrzy koledzy podejrzanego. Nigdy nie był święty, zawsze mataczył i kręcił. I wcale bym się nie zdziwiła gdyby Justynie odebrali życie we dwoje on i ta jego, , kobieta" . Przecież doskonale zdawała sobie sprawe że jest ta inna, ale pasowało jej to póki hajs się zgadzał. Musiało zadziać się coś co pokrzyzowało im plany dalszego wyłudzenia kasy od dziewczyny to przestała im być potrzebna.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 20:01:28] • [IP: 95.91.210.***]

Kto to Rafał S

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 19:27:01] • [IP: 83.23.239.**]

Współczuję Państwu. To straszne przez co przeszliscie przez te wszystkie lata i nadal przechodzicie. Justyna była tak uwilkana w ten chory związek, że ciężko było z nią pogadać o czymś innym. Ciągle tylko wodzila za nim wzrokiem, czy przejechał, czy przyjechał na balety, czy sam czy z konkubina. Tamta go stale pilnowala. To dziwny facet. Kto wie, może faktycznie zaczęła mu przeszkadzać. Dziś już ciężko cokolwiek udowodnić. Ale sprawa zostala zaniedbana. Wiadomo było, że to się źle skończy, takie chore podchody, schadzki potajemne. Ale skończyło się jak w najgorszym kryminalne.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 16:09:34] • [IP: 95.160.158.**]

Skandaliczne zachowanie organów ścigania i policji.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 16:00:04] • [IP: 31.0.45.***]

Policja... Śmiech na sali

Domcik • Poniedziałek [13.01.2020, 13:31:55] • [IP: 37.47.182.***]

Współczuję Pani to straszne co Pani przeszła. Zapewne miał coś z tym wspólnego. Nie mogę pomóc ale trzymam kciuki żeby sprawa została wyjaśniona.

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 10:30:00] • [IP: 5.173.169.*]

Rafał s miał coś z tym wspólnego to pewne same dowody mówią za siebie !policja dała ciała są takie technologie że.mozna wszytsko zbadać spr przeszukać czy nawet od nowa przesłuchać policja niech się wezmnie w garść i do roboty !!

Iza • Poniedziałek [13.01.2020, 10:18:21] • [IP: 205.201.55.***]

Życzę Państwu rozwiązania sprawy i zaznania spokoju. To okropne co Państwo przeszli. W jakim my kraju żyjemy, że policja, prokuratura to taki żart. Współczuję i życzę dużo sił

Gość • Poniedziałek [13.01.2020, 10:10:06] • [IP: 37.47.173.***]

A kto to jest

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się na grafice. Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej ■ „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Potrzebujesz pomocy? Przyjdź do KPP w Kamieniu Pomorskim W dniach 21-28 lutego 2020 r., po raz kolejny obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa i potrzebujesz pomocy, przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Informujemy, że Pan Artur Kubasik złożył, z przyczyn osobistych, mandat Sołtysa Lubina. Burmistrz Międzyzdrojów, po zasięgnięciu opinii Rady Sołeckiej, zgodnie z Zarządzeniem Nr15/SEK/2020 wyznaczył Pana Roberta Osińskiego do pełnienia funkcji Sołtysa Lubina do czasu wyborów nowego Sołtysa. Wybory nowego sołtysa zostaną przeprowadzone w dniu 04 marca 2020 roku o godz.18.00 w świetlicy wiejskiej „Wiklina" przy ul. Turkusowej 26 w Wapnicy -Sekretarz Gminy Adam Szczodry ■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Kamieńscy policjanci podsumowali rok 2019. W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, odbyła się odprawa podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2019 roku. Udział w niej wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie i wójt z terenu powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele sądu, prokuratury oraz służb mundurowych współpracujących z Policją. Podczas środowej (12.02.2020 r.) odprawy Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak zaprezentował i omówił osiągnięcia jednostki w 2019 roku. Nakreślił zadania priorytetowe dla komendy na najbliższe miesiące. Pracownikom i funkcjonariuszom Policji życzył „dużo wytrwałości i sukcesów w realizacji codziennych zadań i obowiązków” ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Ośrodek Symulacji Medycznych w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach został oficjalnie otwarty 27 stycznia 2020 roku. Utworzono go w ramach projektu „Zintegrowane Transgraniczne Ratownictwo Medyczne w Pomeranii / Brandenburgii (InGRiP)” dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG V A. To pierwszy Ośrodek Symulacji Medycznych w Polsce należący do Pogotowia. Będą się w nim wspólnie szkolić ratownicy medyczni oraz lekarze z Niemiec i z Pomorza Zachodniego. Wszystko po to, aby ułatwiać współpracę pomiędzy polskimi i niemieckimi medykami w sytuacjach ratowania ludzkiego życia i zdrowia ■ Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei, który wystartował w sobotę – 18 stycznia o godzinie 9.00 w Świnoujściu przy latarni morskiej, jest za nami. Każdy woluntariusz dostał worki i rękawice. Na starcie akcji pojawiła się też grupa wolontariuszy, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wszystkich etapach akcji! W ten weekend Woliński Park Narodowy jest gospodarzem wyjątkowej akcji. Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wspólnie z wolontariuszami z całej Polski wyruszył w niezwykły marsz ■ KAMIEŃ POMORSKI: W związku z nieuwzględnieniem przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego stanowiska Klubu Radnych Nasza Gmina dotyczącego prywatyzacji spółki PGK Eksploatacja Sp. z o.o. z siedzibą w Mokrawicy 14, Klub Radnych Nasza Gmina podjął uchwałę o rozwiązaniu Klubu z dniem 13.01.2020 r. Radni: Jadwiga Cuber, Jacek Golusda, Bogdan Klamborowski, Anna Kowalska, Barbara Majcher, Bożena Mundziakiewicz, Michał Sadowski, Jacek Socha, Mateusz Stodulski ■ Sztab WOŚP Świerzno dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji. Kochani za nami Pierwszy Świerznowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy Wolontariuszom,Zespołom , Strażakom OSP Świerzno i OSP Gostyń, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu Letniej Zadymki w środku zimy. Sztab nr #5775 zebrał 19 783,89 zł + 161,97 € DZIĘKUJEMY!!! ■ Wiedzieli wszyscy poza Burmistrzem? Ciekawe odpowiedzi Kuryłły na pytania radnych. Burmistrz twierdzi, że nie wiedział o powołaniu Spółki PGK Eksploatacja. Zapowiada podjęcie działań w sprawie. Tymczasem od powołania Spółki minął prawie rok, od sprzedaży udziałów ponad pół roku. O sprawie co najmniej od czerwca 2019 wiedziała Rada Nadzorcza gminnego PGK. Dlaczego nikt nie poinformował Kuryłły? Na sesji w dniu 20 grudnia 2019 roku radni pytali burmistrza o Spółkę PGK Eksploatacja. Pytania zadawała zarówno radna opozycyjna Monika Kosińska jak i członek rządzącej koalicji Jacek Golusda ■ Tragiczny wypadek w Laskach koło Wolina. W Laskach niedaleko Wolina, 7 stycznia po godzinie 10.00 doszło do tragicznego wypadku. Samochodem, w stronę Kamienia Pomorskiego, podróżowały dwie starsze osoby. Małżeństwo w wieku 69 lat. Około 400 metrów za Laskami na łagodnym łuku drogi, Nisan Micra uderzył w przydrożne grube drzewo. Reanimacja trwała około godziny, ale niestety obrażenia były na tyle duże że nie udało się uratować życia podróżujących samochodem ■ W niedzielę rano w miejscowości Żółcino doszło do wybuchu gazu w jednym z domów mieszkalnych. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni. Budynek zabezpieczono, ale prawdopodobnie nie nadaje się do użytku. Przed godziną 8.00 strażacy interweniowali w Żółcinie, gdzie miał miejsce wybuch gazu w mieszkalnym budynku. Przyjechały jednostki straży pożarnej: PSP z Kamienia Pomorskiego, OSP Jarszewo, OSP Trzebieszewo. Na miejscu jest także policja oraz ratownicy medyczni. Dwie osoby są poszkodowane, zajmują się nimi ratownicy medyczni. Dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do użytku, ma popękane ściany ■ Pierwsze urodzone dziecko w Polsce w roku 2020 to międzyzdrojanin który na świat przyszedł... w Świnoujściu ■ Niechaj spełnią się życzenia, kiedy roczek cyfry zmienia! Nawet się nie obejrzeliśmy, a już czas otworzyć nowe kalendarze! Wszystkim Wam życzymy abyście odkryli w nich jak najwięcej dat, które warto będzie zapamiętać! I, aby lista spełnionych marzeń była w nadchodzących miesiącach znacznie dłuższa od tej, którą zamknęliśmy w nieaktualnych już terminarzach.Niechaj czterdziestolatkowie poczują energię jakby mieli 2 razy po 20 bo tak przecież wita nas Nowy 2020 rok. Niechaj nadchodzące dni rozwiążą Wam wszystko co wydawało się dotąd nie do rozwiązania i spełnią życzenia, które traktowaliśmy dotychczas jak „szóstkę w Lotto - nie do trafienia. I tylko szczęście, niech nic innego Wam się nie trafia! Niechaj przyjaciele Was nie zawodzą, fortuna sprzyja, zdrowie nie opuszcza! Szczęśliwego Nowego Roku życzy Wam redakcja iswinoujscie.pl - portalu na, który możecie liczyć w kolejnym roku! źródło: www.ikamien.pl ■ Podczas świąt ratownicy medyczni interweniowali 29 razy - W Wigilię i święta w Kamieniu Pomorskim stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. W okresie świątecznym interweniowały 29 razy. Najczęściej ratowników medycznych wzywano do pacjentów z dolegliwościami żołądkowymi, do osób, które nadużyły alkoholu i do osób z drobnymi urazami. Wśród pacjentów z najpoważniejszymi dolegliwościami był dorosły mężczyzna z problemami kardiologicznymi i jedno dziecko, które z silnym bólem brzucha zostało przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ W rejonie Barnisławic zaginęła suka. Właściciele zaginionej suki proszą o pomoc w jej odnalezieniu. - Suczka rasy gończy słowacki zaginęła ok. godz 12.00 21 grudnia w okolicach wsi Barnisławice, Imno (ok. 2km od Golczewa). Prosimy o kontakt z numerem 888 360 400 ■ Zaginiony! Dariusz Trychta, 57 lat, zam. gmina Dziwnów. Ww. w dniu 5 grudnia 2019 r. (czwartek), około godziny 6:30 wyszedł z domu w miejscowości Międzywodzie i udał się na przystanek autobusowy z zamiarem wyjazdu do Szczecina. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.Jeśli posiadają Państwo informację na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Na Pomorzu Zachodnim: Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój i Dąbki. Gminy przeznaczają te środki na inwestycje, które są konieczne do utrzymania statusu uzdrowiska, inwestują w infrastrukturę turystyczną - promenady czy parki zdrojowe.- Uważam tą decyzję za przejęzyczenie i proszę rządzących aby się powstrzymali od tego typu działań – apelował Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■