POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [09.01.2020, 18:56:00] • zachodniopomorskie

Studenci z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

Studenci z Wydziału Budownictwa i Architektury ZUT wyróżnieni w międzynarodowym konkursie

fot. Organizator

Kinga Gawlik, Stanisław Czujkowski, Piotr Rajewski oraz Korneliusz Wielechowski zostali docenieni w konkursie architektonicznym #FLORENCECALL. Na podium znalazły się również zespoły z Francji, Włoch, Argentyny, Rosji, Kanady oraz Finlandii.

Konkurs skierowany był do studentów i profesjonalistów z całego świata. Jury oceniło 174 prace i przyznało trzy nagrody główne oraz trzy wyróżnienia. Zadaniem konkursowym było opracowanie koncepcji Muzeum Sztuki i Rzemiosła - MAMe, które w przyszłości stanie się nowym centrum kultury Florencji. Nadesłane projekty miały realizować społeczno - kulturową ofertę miasta.

„Propozycja szczecińskich studentów jest współczesnym symbolem miasta. Budynek znajduje się w centrum obszaru opracowania i dzieli sie na dwie części. Pierwsza z nich to kwadrat, w którym zlokalizowano ciągi piesze na różnych poziomach, umożliwiając obserwację historycznego kościoła z różnych poziomów. Tereny zielone uzupełniają przestrzeń publiczną, zapewniając miejsca do odpoczynku na wolnym powietrzu. Projektowany budynek Muzeum zawieszono nad drugim z kwadratów, osłaniając go metalową powłoką fasady, która służyć ma swobodnemu rozmieszczeniu pomieszczeń oraz zapewnieniu kontrolowanego dostępu światła. W nocy światło wychodzące z budynku staje się natomiast atrakcją dla ludzi, którzy gromadzą się wokół placu" – czytamy w uzasadnieniu jury.

Studenci z WBiA ZUT swój projekt wykonali w ramach zajęć z „Projektowania budynków użyteczności publicznej" pod okiem prof. Krzysztofa Bizio. Organizatorem konkursu była międzynarodowa organizacja Archicontest, której głównym celem jest debata nad architekturą współczesną w kontekście historycznego środowiska przestrzennego.

Mateusz Lipka
Rzecznik prasowy ZUT


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 20 808 głosów - 61,28% DUDA Andrzej Sebastian 13 147 głosów - 38,72% ■ Samochód potrącił 9-letnią dziewczynkę. o nieszczęśliwego wypadku doszło w Dziwnowie. Dziewczynka doznała urazów, w wyniku których wymagała przewiezienia do szpitala. 07.07.br. przed 21:00 przy Porcie Jachtowym okolice Willi nad Dziwną została potrącona dziewczynka. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowaną, następnie została przetransportowana do szpitala ■