POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [09.12.2019, 14:30:18] • Powiat Kamieński

Briefing prasowy: Rząd PiS chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców

Briefing prasowy: Rząd PiS chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców

fot. ikamien.pl

Zapraszamy we wtorek 10 grudnia (godz. 11.00) na briefing prasowy marszałka województwa Olgierda Geblewicza i samorządowców gmin uzdrowiskowych Pomorza Zachodniego. Spotkanie dotyczyć będzie protestu wobec planowanych przez rząd PiS zmian w zakresie pobierania opłat uzdrowiskowych, w wyniku których gminy naszego regionu mogą stracić nawet 50 mln zł.

W briefingu, który odbędzie się przed gabinetem marszałka (Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie) wezmą udział:

- Olgierd Geblewicz – marszałek Województwa Zachodniopomorskiego

- Anna Mieczkowska – prezydent Kołobrzegu
- Janusz Żmurkiewicz – prezydent Świnoujścia
- Sebastian Witek – burmistrz Połczyna - Zdroju
- Stanisław Kuryłło – burmistrz Kamienia Pomorskiego
- Radosław Głażewski – wójt Gminy Darłowo

Według planów rządu PiS, opłatę uzdrowiskową ma zastąpić zarządzany centralnie podatek turystyczny. Środki pozyskane w ten sposób miałyby być przeznaczony na promocję.

Briefing prasowy dot. zniesienia opłaty uzdrowiskowej
Wtorek 10 grudnia br. godz. 11.00
Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie (wejście G, I piętro) ul. Korsarzy 34

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

paranoja • Wtorek [10.12.2019, 14:02:21] • [IP: 83.11.158.**]

Dziś pieniądze z opłaty uzdrowiskowej wydają na miejscu gospodarze gmin. Są na miejscu, na miejscu widząc czego potrzeba. Żeby było lepiej powstanie fundusz w Warszawie. Fundusz będzie miał prezesa (10 tys) sekretarkę i biuro. I kilkudziesięciu ludzi do rozdzielania pieniędzy. Ci ludzie z Warszawy będą lepiej wiedzieli czego my tu na miejscu potrzebujemy i jakie kwiatki posadzić. Może nawet w podróż służbową w delegacje limuzyną tu przyjadą. I po uważaniu PIS da tym którym będzie chciał dać. Będzie taniej :) :) :) i sprawniej :) :) Z każdej wpłaconej 1 zł opłaty po odjęciu kosztów obsługi, ludzi, biura w Warszawie itp może jakieś 0.40 zł wróci na miejsce. Sukces!!

Gość • Wtorek [10.12.2019, 13:42:17] • [IP: 83.21.59.**]

To jest pisowska zemsta za to, że mieszkańcy nie głosowali na nich w wyborach.

Gość • Wtorek [10.12.2019, 09:45:55] • [IP: 188.146.186.***]

Niech opowie jak peowcy rządzą w uzdrowiskach

Gość • Wtorek [10.12.2019, 06:35:16] • [IP: 31.0.41.***]

Spadaj patalalachu, platfusy za to jak zniszczyli kraj już nigdy nie wrócą do władzy, pamiętamy i nigdy wam tego nie zapomnimy!

Czesław • Wtorek [10.12.2019, 00:19:58] • [IP: 31.0.64.**]

Pis to dał ale rydzykowi

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 23:26:07] • [IP: 188.146.185.**]

Opowiedzą o prywatyzacji uzdrowiska w kamieniu za czasów rzadu platformy obywatelskiej i skandalicznej sprzedaży majątku wartego 100 mln za 9 mln ? I to w biały dzień

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 23:10:55] • [IP: 188.146.185.**]

Polityczne zabawy.

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 23:03:49] • [IP: 188.146.185.**]

Ciekawe czy geblewicz da pieniądze na port w kamieniu ? Bo PiS dał a może teraz nie?

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 22:20:09] • [IP: 37.248.209.***]

a co nie którzy tak wymyślają że głowa odlatuje z wąsami i włosami.

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 21:53:58] • [IP: 31.0.125.**]

Niech mi ktoś powie, kiedy Kamień lepiej wyglądał. Szału nie ma, ale pięć, dziesięć czy dwadzieścia lat temu było ładniej ?

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 20:18:50] • [IP: 46.76.202.***]

Nie ma nic gorszego, jak " znawcy", czyli dupki wypowiadają się w temacie, o którym nie mają zielonego pojęcia. Mam nadzieję, że ten z PO - PSL, który okradł i wymordował rodzinę tego gościa IP:79.186.200 dostał dożywocie.

Czesław • Poniedziałek [09.12.2019, 19:48:27] • [IP: 95.40.244.***]

Pisiakom to wszystko jedno bo i tak nie zrozumieją co przeczytali a w tvpis o tym nie powiedzą oni Banasia nie znają no cóż taki mamy narazie klimat

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 18:25:48] • [IP: 37.248.109.***]

Kuryłło!!Łeb w piach. Ty nie masz prawa głosu-doprowadziłeś Kamień do takiego stanu, że wstyd mówić że to jest miejscowość uzdrowiskowa.Mogłeś mieć pieniądze na Dworcową, Jedności-zrezygnowałeś.Cały czas robisz nas w bambuko, obiecujesz i gó??no.Zobacz w jakim stanie jest miasto, wszędzie brud, smród, bałagan-słaby z ciebie gospodarz, a właściwie żaden.

MIESZKANIEC • Poniedziałek [09.12.2019, 17:25:22] • [IP: 195.191.162.***]

A CO MY MAMY MIESZKANCY KAMIENIA Z UZDROWISKA ZE MUSIMY JEZDZIC NA RECHABILYTACJE DO MIEDZYWODZIA CZY GOLCZEWA ALBO GRYFIC I BARDZO DOBRZE

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 16:58:51] • [IP: 83.11.150.***]

Dziękuje ale nie wybieram się.

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 16:04:34] • [IP: 188.146.181.**]

Czytelniku gdzieś te bajki oglądał. Kto ciebie bił i okradł? Niech twój szef lepiej zapłaci za wierze Austryjakowi, bo inaczej będzie prawdziwym złodziejem i to bez żadnego trybu. Tylko współczuć, bo nic więcej nie pozostało. Od 1 stycznia wszystko drożeje. Prąd, śmiecie, później komunikacja, woda, dalej żywność, czynsze... końca nie ma. Szkoda Polski i żal mi Rodaków. W ciągu paru miesięcy zacznie się wszystko sypać i tak już będzie trwało.

Gość • Poniedziałek [09.12.2019, 15:21:49] • [IP: 79.186.200.***]

a rzad PO PSL okradl ludzi bil mordowal w bialy dzien, zrujnowal polske i coo niech platformowcy do tego sie przyznaja

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■