POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [04.12.2019, 17:27:19] • Dziwnów

Spotkanie z pracownikiem Referatu Gospodarki Odpadami w Dziwnowie

Spotkanie z pracownikiem Referatu Gospodarki Odpadami w Dziwnowie

fot. Organizator

Dnia 25 Listopada 2019 roku odbyło się w Bibliotece Spotkanie z pracownikiem Referatu Gospodarki Odpadami w Dziwnowie, który w sposób rzeczowy i kompleksowy przedstawił nam funkcjonowanie zasad selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Dziwnów. Dowiedziałyśmy się, że od Nowego Roku w naszej gminie i w naszych gospodarstwach będziemy mieć pięć pojemników do segregacji.

Będzie to pojemnik na TWORZYWA SZTUCZNE I METALE, PAPIER I TEKTURĘ, SZKŁO, ODPADY BIO I ZMIESZANE. Pani poinformowała nas , że na terenie gminy funkcjonuje Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany przy oczyszczalni ścieków , ul. Wolińska w Międzywodziu. PSZOK przyjmuje odpady od mieszkańców po uprzednim zgłoszeniu do Referatu Gospodarki Odpadami, ul. Mickiewicz 19 w Dziwnowie. Odpady w PSZOK-u będą przyjmowane w ilości limitowanej i muszą być posegregowane. Pani mówiła o dbaniu o środowisko, o świadomej segregacji i rzeczowemu podejściu do tematu. Na nurtujące uczestników spotkania pytania Pani odpowiadała rzeczowo i konkretnie. Każdy z uczestników spotkania dostał torebkę ekologiczna i ulotki o segregacji, które można wziąć z biblioteki. Było to miłe i pouczające spotkanie, za które dziękujemy.

Alina Cygal Sobhi.


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Czwartek [05.12.2019, 12:49:43] • [IP: 83.3.64.***]

Te pojemniki będą gratis czy płatne?

Gość • Środa [04.12.2019, 18:00:27] • [IP: 188.146.182.***]

Taka informacja powinna trafić do wszystkich mieszkańców np.w firmie ulotki. Kto dostarczy pojemniki i jak będą odbierane.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Powiat Kamieński: TRZASKOWSKI Rafał Kazimierz 20 808 głosów - 61,28% DUDA Andrzej Sebastian 13 147 głosów - 38,72% ■ Samochód potrącił 9-letnią dziewczynkę. o nieszczęśliwego wypadku doszło w Dziwnowie. Dziewczynka doznała urazów, w wyniku których wymagała przewiezienia do szpitala. 07.07.br. przed 21:00 przy Porcie Jachtowym okolice Willi nad Dziwną została potrącona dziewczynka. Na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, którzy zabezpieczyli poszkodowaną, następnie została przetransportowana do szpitala ■