POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Sobota [12.10.2019, 21:19:55] • Kamień Pomorski

„Tworzywa sztuczne - przekleństwo czy zbawienie dla świata”- wykład w ZUT w Szczecinie

„Tworzywa sztuczne - przekleństwo czy zbawienie dla świata”- wykład w ZUT w Szczecinie

fot. Organizator

W ramach projektu Trzeci Wiek Technologicznie, którego koordynatorem i pomysłodawca jest Biuro Promocji Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, realizowanego przez 3 lata - od lutego 2019 roku do końca 2021 roku, członkowie kamieńskiego UTW tym razem odbyli zajęcia na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej.

Wykład i warsztaty w laboratoriach ZUT dotyczyły zagadnień związanych z szeroko pojętą tematyką tworzyw sztucznych. Jest to obecnie bardzo ważny problem w skali świata. Z jednej strony prawie we wszystkich dziedzinach nie możemy się już obyć bez plastyku, z drugiej – stajemy się jego ofiarami, gdyż cząstki sztucznych tworzyw znajdują się już w glebie i powietrzu, nie mówiąc o pływających po oceanach plastykowych wyspach. Wiele krajów przystąpiło do programu segregacji i recyklingu, ale też jeszcze więcej państw zupełnie sobie z tym tematem nie radzi, potwornie zatruwając swoje i ogólnoświatowe środowisko.

„Tworzywa sztuczne - przekleństwo czy zbawienie dla świata”- wykład w ZUT w Szczecinie

fot. Organizator

Dlatego w ramach różnych projektów naukowcy w ZUT zajmują się tym tematem, a dzięki prężnie rozwijającego się działu nauki jaką jest nanotechnologia, pracują nad nowym wykorzystywaniem tworzyw sztucznych i jednocześnie pozbywaniem się plastykowych śmieci, tak aby nie szkodziły naszemu środowisku, a przynosiły nam dodatkowe korzyści.
Zajęcia były bardzo ciekawe, tym bardziej, że dotyczyły naszego codziennego życia. Jednocześnie mogliśmy się kolejny raz dowiedzieć o kierunkach prac naukowców ZUT i ich osiągnięciach.

„Tworzywa sztuczne - przekleństwo czy zbawienie dla świata”- wykład w ZUT w Szczecinie

fot. Organizator

Projekt Trzeci Wiek Technologicznie jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, finansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■