POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [11.10.2019, 10:10:17] • Dziwnów

Relacja z Nocy Bibliotek w Dziwnowie

Relacja z Nocy Bibliotek w Dziwnowie

fot. Organizator

W dniu 5 października w MBP w Dziwnowie odbyła się NOC BIBLIOTEK pt. „Śladami Stasia i Nel”, w której wzięło udział 41 osób.

Impreza rozpoczęła się projekcją filmu „ W Pustyni i w Puszczy” z 1973 w reżyserii Władysława Ślesickiego na wielkim ekranie.

W przerwie filmu uczestnicy otrzymali poczęstunek – pyszne ciasta upieczone przez Panią Iwonkę.

Po emisji filmu młodzież została podzielona na 5 grup 8 osobowych o nazwach:
King, Nel, Stasiu, Kali i Saba.

Wszystkie grupy w odstępach 10 minutowych ruszyły z latarkami w teren ok. godz. 20.00 i wzięły udział w Grze Terenowej przygotowanej przez Panią Agnieszkę.

Każda grupa miała dorosłego opiekuna – Panie bibliotekarki i trzech Panów – Marcina, Mohameda i Mateusza, którzy zgodzili się wziąć udział i otoczyć opieką naszych uczestników za co serdecznie dziękujemy !!!

Relacja z Nocy Bibliotek w Dziwnowie

fot. Organizator

Miały do odnalezienia wg przygotowanej mapy 6 punktów, gdzie czekały na nich pytania i rebusy związane z Powieścią „W Pustyni i w Puszczy”. W ich rozwiązywaniu z pewnością pomógł obejrzany film i oczywiście książka, jeśli ją ktoś wcześniej przeczytał.

Pogoda była okropna, wiatr i deszcz, ale Grupy dzielnie wykonywały swoje zadania. Zaangażowanie dzieci było wręcz imponujące.

Po odwiedzeniu wszystkich punktów i rozwiązaniu zagadek i rebusów grupy wracały do biblioteki.

Średnio każda grupa potrzebowała godzinę i piętnaście minut na pokonanie całej trasy wraz z rozwiązaniami zadań.

Relacja z Nocy Bibliotek w Dziwnowie

fot. Organizator

Mieliśmy w planach grilla z pieczeniem kiełbasek, ale wichura wraz z ulewa pokrzyżowały nam plany, więc kiełbaski upiekliśmy na miejscu w piekarniku – były bardzo smaczne!

Po wzmacniającym i rozgrzewającym posiłku – w czasie gdy podliczane były punktacje i sprawdzane wykonanie zadania każda z Grup otrzymała zadanie specjalne do wyboru:
- wykonać taniec, piosenkę, napisać wiersz, wykonać prace plastyczną, napisać opowiadanie oczywiście wszystko było związane z dzisiejszą a imprezą.

Relacja z Nocy Bibliotek w Dziwnowie

fot. Organizator

Wyniki Gry były bardzo dobre i musieliśmy zrobić dogrywkę aby wyłonić lidera. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gadżetami za które serdecznie dziękujemy naszej Promocji i Pani Ani.

Ponadto każdy z uczestników otrzymał książkę Henryka Sienkiewicza „W Pustyni i w Puszczy” z opracowaniem i specjalna czcionka ułatwiającą czytanie.

Nagrody i prezenty były skromne a nas ucieszyło zadowolenie i radość na buziach uczestników. Chodziło przecież o dobra zabawę i promocję czytelnictwa i to nam się naprawdę udało, skoro biorący udział pytali czy powtórzymy akcja znowu za rok.

Występy naszych artystów były wspaniałe, tańce, śpiewy i recytacje powtarzane wielokrotnie, bo nam się bardzo podobały.

Imprezę zakończyliśmy o północy kiedy rodzice odebrali swoje radosne i rozbawione pociechy. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wszyscy powrócili do swoich domów. Będziemy jeszcze długo wspominać naszą Noc w Bibliotece w Dziwnowie, a była to już nasza piąta noc, bierzemy udział w każdej edycji.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy na naszym FB i na stronie www.bibliotekadziwnow.pl.

Alina Cygal Sobhi


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [11.10.2019, 19:04:02] • [IP: 95.41.23.***]

Moja Polinka córeczka ciasteczko

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■