POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [13.10.2019, 11:11:47] • Międzyzdroje

Wycięto suche gałęzie przy wjeździe do Międzyzdrojów

Wycięto suche gałęzie przy wjeździe do Międzyzdrojów

fot. Andrzej Ryfczyński

Susza w tym roku dała się we znaki wszystkim nowo nasadzonym drzewom. Nie wszystkie przeżyły.

Firma "Eko Serwis" ze Szczecina na zlecenie firmy która nasadziła drzewa wycięła suche gałęzie na nowo posadzonych drzewach na drodze wojewódzkiej nr. 102, przy wjeździe do Międzyzdrojów od strony południowej. Dwa lata temu posadzono dorodne drzewa, które wtedy były co jakiś czas podlewane.

Wycięto suche gałęzie przy wjeździe do Międzyzdrojów

fot. Andrzej Ryfczyński

W tym roku była długotrwała susza i nikt nie podlewał. Drzewa nie wszystkie przeżyły, ale większość gałęzi uschła. Zabieg wycięcia suchych gałęzi nie został wykonany na całym odcinku, tylko na przeciw Bałtyckiego Parku Miniatur. Może dlatego, ponieważ w tym miejscu dewastacja skutków suszy była największa.

Andrzej Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 8, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-8 z 8

Gość • Wtorek [15.10.2019, 07:54:33] • [IP: 85.219.172.***]

Ale PACANY to jest teren drogi wojewódzkiej 102 i to oni zarządzają zielenią po lewej i prawej stronie drogi od ronda do wyjazdu w stronę Wisełki i dalej. Zanim cokolwiek jakiś PACAN napisze proszę sprawdzić. W artykule jest napisane, że to droga wojewódzka. A w mieście o zieleń dbają.

Gość • Poniedziałek [14.10.2019, 07:25:00] • [IP: 31.0.32.***]

Nikt nie dba o zieleń w mieście więc na susze nie zwalajcie, tylko wycinać potrafią taka nowa energia w mieście rządzi...

Gość • Niedziela [13.10.2019, 14:57:55] • [IP: 37.30.32.***]

Jeżeli nami będą rządzić urzędnicy tutaj, czy w Warszawie którzy nie wiedzą jak prowadzi się własny interes, to tak zawsze będzie jak to widzimy. Międzyzdroje są wyeksploatowane niemal do zera. Teraz potrzebni są kompletnie nowi ludzie na każdym niemal szczeblu. Wygląda to na przetrwanie władzy i to jest smutne. Kłopoty zaczęły się od momentu odłączenia się od Świnoujścia. Pozostały kiepskie kadry i tak to trwa do dzisiaj. Kończą się dotacje, a grunty na sprzedaż się w zasadzie skończyły. Jeszcze jest wyjście zredukowania wszelkich urzędników o 40%. Od tego miasto, gmina nie upadnie, ale przeżyje i przynajmniej chociaż kawałek drogi naprawi.

Gość • Niedziela [13.10.2019, 13:26:20] • [IP: 83.23.236.**]

Wyjada i to ludzie którzy od kilkunastu lat przyjeżdżają w to samo miejsce. Taki smród to aż wstyd przy tym pięknym napisie. Nie dość że miasto betonowe się zrobiło, to jeszcze poradzić sobie nie mogą ze smrodem.

Gość • Niedziela [13.10.2019, 12:28:23] • [IP: 31.1.178.**]

Szambo, to nie perfumeria. Ale, markowe perfumy produkuje się na bazie piżma.

Gość • Niedziela [13.10.2019, 12:17:00] • [IP: 83.20.234.***]

Zmień odzież!

Gość • Niedziela [13.10.2019, 12:16:28] • [IP: 83.20.234.***]

Jak wyjedziesz to napewno przestanie odorkować !

Gość • Niedziela [13.10.2019, 11:18:12] • [IP: 83.23.236.**]

Jeszcze POWINNI ZMIENIĆ NAPIS: Międzyzdroje WITAJĄ odorem szamba!

Oglądasz 1-8 z 8
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■