POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [13.10.2019, 13:30:15] • Kamień Pomorski

Wielkimi krokami nadchodzi III edycja Kamieńskiego Weekendu Modelarskiego!

Wielkimi krokami nadchodzi III edycja Kamieńskiego Weekendu Modelarskiego!

fot. Organizator

Odbędzie się on w dniach 19-20 października na Hali Widowiskowo Sportowej w Kamieniu Pomorskim. Wydarzenie organizowane jest przez Kamieński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z modelarzami Tomaszem Mazurkiem i Bartłomiejem Piaścikiem.

Weekend Modelarski jest niezwykłą okazją i zabawą dla wszystkich pasjonatów oraz osób interesujących się modelarstwem, szczególnie ze względu na to, iż to jedyne takie wydarzenie w naszym rejonie!

Podczas pierwszego dnia Weekendu Modelarskiego odbędzie się wystawa gdzie można będzie zobaczyć różnorodne modele: latające, pływające, kołowe, redukcyjne oraz niezwykłe makiety kolejowe, stworzone przez Zachodniopomorski Klub Modelarzy Kolejowych.

Na uczestników weekendu czekają również niezapomniane atrakcje takie jak przeprowadzony przez grupę RC DRIFT POKAZY driftu modelami samochodów, wyścig na torze modelami samochodów (sklep modelarski RCTRAX Szczecin oraz akrobacje modelami latającymi zaprezentowaną przez sekcje modelarską Areoklubu Szczecińskiego.

Prócz atrakcji w postaci pokazów odbędą się WARSZTATY dla uczestników, gdzie będą oni mogli wykazać się swoją kreatywnością i zdobyć nowe doświadczenie. Na warsztatach można będzie nauczyć się obsługi areografu, zbudować makiety kolejowe, modele kartonowe oraz model latający. Wyjątkową atrakcją, która będzie nowością podczas weekendu modelarskiego będzie możliwość zbudowania własnego latawca lub balonu na ogrzane powietrze! Nie zapominając o najmłodszych, jak co roku będzie czekała na nich atrakcja w postaci przejazdu kolejką lilipucią.

Drugiego dnia weekendu, tradycyjnie odbędą się ZAWODY modeli szybowców w 5 kategoriach wiekowych. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 12:00. W pierwszym etapie konkursu, rozpoczynającym się o godzinie 13:00 uczestnicy zbudują swoje własne modele szybowca z przygotowanych elementów. O godzinie 14.00 rozpocznie się główny etap zawodów polegający na oddaniu 3 rzutów własnym modelem. Wygrani uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W III edycji weekendu modelarskiego swój udział zapowiedzieli modelarze ze Szczecina, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Stargardu i Dziwnowa.

Zachęcamy do udziału w weekendzie pasjonatów modelarstwa, którzy posiadają własne prace, ponieważ jest to niecodzienna okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności.

Do udziału w Kamieńskim Weekendzie Modelarskim zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w godzinach: sobota 12:00-18:00, niedziela 10:00-16:00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Informacje dotyczące imprezy można uzyskać w biurze Kamieńskiego Domu Kultury lub u Pana Tomasza Mazurka pod nr tel. 667-102-682.

Kamieński Dom Kultury


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■