POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [08.10.2019, 13:50:26] • Kamień Pomorski

Nietrzeźwy traktorzysta bez uprawnień do kierowania pojazdami

Nietrzeźwy traktorzysta bez uprawnień do kierowania pojazdami

fot. Policja

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy, którego 37-letni kierujący okazał się być nietrzeźwy. Ponad to, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Jego sprawą zajmie się sąd.

37-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, który w sobotę (5 października 2019 r.) kierował ciągnikiem rolniczym znajdując się w stanie nietrzeźwości, odpowie za popełnione przestępstwo.

W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze kamieńskiej „drogówki” wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się - kierujący w organizmie miał niemal 2 promile alkoholu.

Ponad to, po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 37-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Przypomnijmy, że „kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. (art. 178 a § 1 Kodeksu karnego).

st. sierż. Aleksandra Berenda


komentarzy: 4, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-4 z 4

Gość • Wtorek [08.10.2019, 17:13:07] • [IP: 5.173.130.**]

Jak na polskiego rolnika te dwa promile to powinna być dopuszczalna norma, a nie przestępstwo.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 17:11:29] • [IP: 77.8.142.***]

IP:188.146.128. dobrze piszesz karać i to ostro, ale prawa jazdy nie zabierać, jak mogą zabrać jak go w w ogóle nie miał i nie ma.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 16:07:25] • [IP: 188.146.128.**]

Karać gnoi i to ostro. I zabierać prawko na stałe. Już dosyć biednych ludzi nazabijali Alkocholicy. Wychlales - niesiadaj za kierownicę.. Taczke w łapy a nie kierownicę.

Gość • Wtorek [08.10.2019, 14:26:01] • [IP: 83.23.236.**]

Od rumunów co kupili Ziemie to większa połowa pracuje ponad normy i nie ma prawka.

Oglądasz 1-4 z 4
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■