POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [11.10.2019, 00:19:08] • Dziwnów

Dziwnów: Duże zainteresowanie dopisywaniem do spisów wyborców

Dziwnów: Duże zainteresowanie dopisywaniem do spisów wyborców

fot. ikamien.pl

Obeszło się bez głosowania. Do komisji nie było nadmiaru chętnych. W komisjach wyborczych w gminie Dziwnów zasiądzie po 11 reprezentantów Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, 10 osób z Polskiego Stronnictwa Ludowego i 5 z Sojuszu lewicy Demokratycznej.

Pięć obwodowych komisji wyborczych w gminie Dziwnów ma już obsadzone pełne składy.

- Nie zaszła potrzeba losowania – zgłoszono tylu kandydatów ,ile wynosiły pełne składy komisji - informuje Iwona Szulc, sekretarz gminy Dziwnów.

Po 11 osób zgłosiły do komisji Koalicja Obywatelska i KW PiS, 10 osób - KW PSL, a 5 - KW SLD.

W gminie Dziwnów uprawnionych do głosowania jest 3195 osób. Ale to dane na tę chwilę.

- Sytuacja jest dynamiczna - obserwujemy duże zainteresowanie dopisywaniem do spisów wyborców - przyznaje sekretarz gminy Dziwnów - również w dniu wyborów przygotowani jesteśmy na zwiększoną frekwencję osób z zaświadczeniami o prawie do głosowania.

Głównie są to… turyści.

- Praca komisji wyborczej to nie tylko dzień wyborów, gdzie lokale wyborcze otwarte są w godzinach 7.00 – 21.00, ale i czas związany ze szkoleniem, przygotowaniem lokali wyborczych, ustaleniem wyników głosowania, sporządzeniem dokumentacji wyborczej itp. - podkreśla pani sekretarz.

Diety za pracę w komisji wynoszą: przewodniczący komisji – 500 zł, zastępca przewodniczącego – 450 zł, członek komisji – 350 zł.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Mieszkańcy Rybic doczekali się drogi asfaltowej w miejscowości. Zakres inwestycji dotyczy wykonania podbudowy, nakładki asfaltowej oraz utwardzenia poboczy na odcinku od początku miejscowości do rozjazdu na drodze powiatowej w kierunku Sulikowa ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■