POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [10.09.2019, 16:23:43] • Wolin

Relacja z XXI Regat Miedzymieliźnianych i V zawodów kajakowych

Relacja z XXI Regat Miedzymieliźnianych i V zawodów kajakowych

fot. Organizator

W dniu 24.08.2019 r. przy pięknej na początku mało wietrznej pogodzie rozegrano już XXI Regaty Miedzymieliźniane tzw. „Oczkowe”. Nie zawiedli nas żeglarze zarówno młodzi i starsi, którzy zaszczycili nas obecnością, już po raz kolejny, aby rywalizować w różnych klasach łodzi mieczowych Optymist, ISA 407 i jachtów balastowych, mieczowych w różnych grupach.

Podsumowanie odbyło się w plenerze, tuż obok mariny, a punktem kulminacyjnym były obchody 60-lecia holownika JANO, należącego do spółki Połowy i Usługi Morskie rodziny Fączków, którzy od kilku lat pełnią funkcje na regatach komisji sędziowskiej. Za co im serdecznie dziękujemy.

Po całodziennej rywalizacji w dwóch biegach przestawiamy poniżej wyniki. Oczywiście należy pokreślić ,że wręczono nagrody specjalne dla jachtu s/y Dalia za wejście na mieliznę z prowadzącym Adamem Bąkiem oraz o memoriał „Ciupka” dla najmniejszej grupy do 6 m, która przypadła w tym roku dla jacht s/y SILKE z prowadzącym Krystianem Dochem.

Ponadto po rywalizacji żeglarskiej rozegrano zawody kajakowe o przechodni Puchar Pani Prezes UKS „Albatros”. Do regat zgłosiło się 16 osad. O puchar walczyli kajakarze z Wolina, Świnoujścia, Troszyna, Goleniowa i ... Chorzowa. Ścigano się w dwóch kategoriach: pary mieszane i dzieci oraz dorośli. W kategorii par mieszanych wystartowało 5 osad. Trasa: start między boją a statkiem komisji sędziowskiej dla par mieszanych i wyspa Ostrów dla bardziej zaawansowanych osad. Wyścig prowadzony był w niełatwych warunkach nawigacyjnych - porywisty wiatr i silny prąd.
W kategorii par mieszanych zwyciężyli Anna i Edward Andruszkiewicze (małżeństwo), II miejsce - Magda i Michał Kierzynkowscy (mama z synem), III - Marek i Hubert Michalczyk (tata z synem), dalsze miejsca zajęli Marwin i Filip Stolarczuk (bracia) oraz Antek Stępień i Daniel Stróżek (koledzy).

W grupie osad o przechodni Puchar Pani Prezes UKS „ALBATROS” bezwzględnie wygrali Andrzej Stolarek i Aureliusz Marek, II - Andrzej i Dominik Wolińscy, III - Lucjan Woszczyk i Jakub Łukaszewicz, IV - Jarek Tarnowski i Adam Laskowski, V - Arek Pender i Adam Pierończyk. Puchar na rok wędruje do Świnoujścia, wszystkie osady otrzymały dyplomy.

Wieczorny poczęstunek w miłej atmosferze umilał żeglarzom i kajakarzom zespół szantowy.

Impreza była finansowana ze środków Gminy Wolin. Nie obyło się bez sponsorów, jak Usługi i Połowy Morskie Frączek - dziękujemy za koszulki!, Interferie Medical Spa w Świnoujściu i Golden Tulip Międzyzdroje, którzy ufundowali wspaniałe VOUCHERY.

Do zobaczenia za rok

źródło: www.gminawolin.pl


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ 25 września 2019 r. na godz. 16.00 zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Pisarka jest autorką poczytnych i lubianych powieści obyczajowych i obyczajowo-historycznych, w których porusza bardzo ważne problemy społeczne. W swoich książkach nie omija trudnych tematów z naszej historii ■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■