POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Wtorek [17.09.2019, 20:43:55] • Powiat Kamieński

W naszych dyskotekach bawią się bezpiecznie?

W naszych dyskotekach bawią się bezpiecznie?

Autor: vchalup( fot. Fotolia.com )

Media przestrzegają przed tzw. pigułką gwałtu, po której nie tylko można być wykorzystanym seksualnie, ale też ktoś może wyczyścić nam bankowe konto. Prokuraturę Rejonową w Kamieniu Pomorskim zapytaliśmy, czy takie przypadki miały miejsce w tym roku w powiecie kamieńskim.

Zwykle kojarzona jest z wykorzystaniem seksualnym kobiet, stąd powszechnie nazywana jest pigułką gwałtu. Narkotyk używany jest jednak także wtedy, gdy chce się komuś wyczyścić konto bankowe albo wyłudzić opłaty za usługi, z których się nie korzystało.

Podawana jest zwykle do drinków w klubach, na dyskotekach. Nie wyczujemy jej zapachu ani smaku. Środek działa w taki sposób, że człowiek jest przytomny, ale ma zaburzenia pamięci. Na tyle poważne, że nie jest w stanie przypomnieć sobie tego, co się działo.

Prokuraturę Rejonową w Kamieniu Pomorskim zapytaliśmy, czy takie przypadki miały miejsce w tym roku w powiecie kamieńskim.

- W Prokuraturze Rejonowej w Kamieniu Pomorskim w 2019 r. nie odnotowano spraw obejmujących zdarzenia, w których do popełnienia przestępstwa wykorzystano środki chemiczne potocznie określane jako „pigułka gwałtu ” - informuje Jarosław Przewoźny, prokurator rejonowy.

Nie można jednak wykluczyć, że ofiary pigułki nie zgłaszają się z takimi sprawami.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Środa [18.09.2019, 10:25:49] • [IP: 31.179.206.*]

W kamieniu to królują pigułki samogwałtu :)

Gość • Środa [18.09.2019, 07:29:19] • [IP: 31.0.47.**]

W Kamieńskich dyskotekach najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Gość • Wtorek [17.09.2019, 20:51:34] • [IP: 5.173.192.**]

My nie mamy dyskotek

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W sobotę pan Jerzy płynął jachtem z Dziwnowa do Świnoujścia. Na morzu, koło wiatraka popsuł mu się jacht. Walczył, by nie zepchnęło go na ląd. Było bardzo niebezpiecznie. - Płynąłem z Dziwnowa –opowiada nam pan Jerzy – ustawiłem autopilota. Wszystko było OK., dopóki nie wpłynąłem do Świnoujścia. Na wejściu do Świnoujścia zaczęło coś mi tam zgrzytać, syczeć i sprzęt przestał działać. Całe szczęście, że miałem silnik i silnikiem odpychałem się, żeby mnie nie zepchnęło na ląd. Odpychałem się i odpychałem. Na szczęście mam system łączności z Kapitanatem. Powiadomiłem Kapitanat, że straciłem ster i proszę o pomoc SAR-u. Chłopaki przyjechali i mnie tu przyciągnęli – relacjonuje już po zakończonej szczęśliwie akcji pan Jerzy.■ "Sezon 2020 w Międzyzdrojach uważam za otwarty!” - tym słowami oraz gwizdkiem ratowniczym rozpoczął swą konferencję prasową z mediami Burmistrz Mateusz Bobek. Konferencję zorganizowano na plaży w Międzyzdrojach i była ona kolejnym etapem kampanii promującej lato 2020 w Międzyzdrojach. Kampania pod hasłem „Między nami Międzyzdroje ■