POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Poniedziałek [12.08.2019, 22:09:19] • Kołczewo

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

"Oddajcie plażę Świętouść!" – takie transparenty zawisły w Kołczewie. Mieszkańcy są oburzeni, że przez zaniedbane schody ich plaża nie jest już tak atrakcyjna dla turystów.

Odkąd dwa lata temu sztorm uszkodził około pięciometrowe schody umożliwiające zejście z klifu, mieszkańcy i turyści są pozbawieni zejścia na plażę Świętouść. Strażnicy Wolińskiego Parku Narodowego restrykcyjnie pilnują, żeby nikt zakazu schodzenia po klifie nie łamał. Mieszkańcy Kołczewa postanowili wyrazić swoje niezadowolenie.

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

Zejście znajduje się na granicy gminy Międzyzdroje i Wolin, na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Trwa spór, kto za naprawę schodów ma zapłacić.

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

Tracą mieszkańcy. Dlatego na płotach posesji w Kołczewie zawisły transparenty z hasłem "Oddajcie plażę Świętouść!". Trudno się dziwić. Jest sezon, plaża stanowi nieodłączny element turystyki w tym rejonie, a brak do niej dostępu obniża walory rekreacji.

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

Do Kołczewa przyjeżdżają nie tylko wczasowicze, ale również znajomi i rodziny mieszkańców. Dla nich plaża i morze to główna atrakcja.

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

W tym roku jednak o plażę trzeba walczyć.

Mieszkają nad morzem i… nie mogą zejść na plażę!

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

bob • Środa [18.09.2019, 00:36:51] • [IP: 188.146.233.*]

Magia tego miejsca i tak już nie wróci... do byłego ośrodka Polfy jeździłem co rok aż do ostatniego roku działania. Niesamowite miejsce. Przez lata ludziom schody służyły i nigdy nie słyszałem by cokolwiek się komuś stało. Faktem jest że Pan Ś.P. Janusz były kierownik ośrodka dbał zawsze o to miejsce... Eh... do dziś na samą myśl turnusów w ośrodku Polfy łezka w oku się kręci... magiczne miejsce. Szkoda że tak nagle zlikwidowali ten ośrodek... ten zapach jedzonka ze stołówki, sklepik na świetlicy, turnieje siatkówki, kolejki do klopa... :)

Gość • Czwartek [29.08.2019, 06:16:17] • [IP: 37.30.25.***]

Skandalem jest niedopuszczenie do zejścia w tym miejscu priblem schodów nie istnieje, mieszkańcy sami zrobią..problemem jest nieumiejętność porozumienia władz gminy Wolin z dyrekcją Parku..

Gość • Niedziela [18.08.2019, 11:36:28] • [IP: 188.146.101.**]

Właśnie mieszkają nad morzem i nie mogę zejsc na plaże, to dlaczego na tych śmiesznych plakat pisze oddajcie plaże ??Smiech na sali ludzie przejeżdzają i się śmieją z tego plaża jest nie ma zejścia ale widać, ze śmieszne stowarzyszenie w którym wszyscy uważają się za sołtysów kolczewskich są mądrzejsi i napisali oddajcie plaze zamiast oddajcie zejście na plaże!!Soltys jest pare miesięcy ale już myślą żeby go zmienić i osobę z rady która także uważa się za sołtysa..Śmieszni jesteście jak się rządzicie...

Gość • Środa [14.08.2019, 22:05:55] • [IP: 83.8.167.***]

Spokojnie; z Kołczewa do plaży jest co najmniej 3 km lasem, Nie znam nikogo z Kołczewa, kto chodziłby na plażę. Ale zejście powinno być. Niemoc urzędników jest porażająca. Mam na myśli dyrektora Parku i" asów" z UM Wolin. A ten dyrektor Parku to moim zdaniem celowo sabotuje budowę tego zejścia, ale jeżeli tak jest, to w myśleniu swym jest bardzo ograniczony; ludzie i tak będą wchodzić na plażę i to robią. niszcząc wydmę. ..

Gość • Środa [14.08.2019, 12:55:59] • [IP: 83.8.166.***]

Gość 37.47.133 - Świętouść -tobie Miodek się kłania

Gość • Środa [14.08.2019, 10:34:06] • [IP: 37.47.133.***]

W transparencie jest napisane Świętoujść..a nie jak to inteligent napisał..Świętouść..Dwa zdania i jeszcze byki robić..zresztą to nie pierwszy raz..P.Miodek się kłania..droga redakcjo!!

Gość • Środa [14.08.2019, 09:23:18] • [IP: 83.8.166.***]

"Oddajcie plażę Świętouść" a kto wam ja zabrał? Wszystkie wypowiedzi na poziomie mniej niż zero.

Gość • Środa [14.08.2019, 07:56:24] • [IP: 77.253.5.***]

Przecież park, nie jest dla turystów tylko dla ochrony przyrody tak wynika z samej definicji parku narodowego, a turyści nie dają parkowi żadnych korzyści tylko generują koszta.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 23:31:54] • [IP: 37.47.189.***]

Śmieją się " parkowcy " gdy to czytają 🙃

Gość • Wtorek [13.08.2019, 22:48:42] • [IP: 188.146.169.***]

W WPN-nie jest taka metoda zawiści. Blokują wejścia, zachowują się bardzo negatywnie do społeczeństwa. Woliński Park Narodowy należy rozwiązać, a tereny przekazać innym podmiotom jak Lasom Państwowym z pewnym rygorem innej gospodarki tymi zasobami. To państwo w państwie. Jak można blokować ścieżki powalonymi drzewami, tok by nie można było przejść, przejechać. Wszędzie zakaz. Śmieszni ludziki wymyślają multum ograniczeń. Jacy to ważni. To błędna postawa. Tak nie można. Zminimalizować zakazy. Nic złego się nie stanie. Człowiek jest częścią tej przyrody. Trudne do zrozumienia jest to dla urzędnika.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 22:34:22] • [IP: 5.173.0.***]

Jak bym przyjął tyle kasy co wy na budowie terminala śp. Lecha Kaczyńskiego to też bym nie potrzebował turystów

lotip • Wtorek [13.08.2019, 22:07:01] • [IP: 195.154.179.*]

Czy wy ludzie macie rozum i godność normalnego człowieka? Zachowujecie się jak dzikie zwierzęta wypuszczone na miasto. I to się tyczy obu stron tego śmiesznego pseudo konfliktu. Żyjemy w demokratycznym państwie, i w czymś takim jak lokalna społeczność. Dla niektórych ciężkie słowo, to zrozumiałe jak ktoś nie uważał na, , zbędnym przedmiocie'' czyt. WoS. Nasze lokalne społeczeństwo czy chce czy nie musi kierować się zasadami demokratycznymi. A w demokracji ważniejsze jest zdanie większości i tego sie nie zmieni. Nie przeczę istnieniu ludzi, którym zejście na plaże przeszkadza, ale niestety sto osób nie będzie podporządkowywać się jednej. Znajdzie się ochotnik, który przejdzie się po Kołczewie, prowadząc prostą ankiete czy opowiada się za zejściem czy jest przeciw. Strona opowiadająca się za zejściem: zapoznajcie się z podstawowymi zasadami dyskusji na forum, bo tu w sekcji komentarzy jak i na, , zebraniach'' zachowujecie sie jak świnie w oborniku. Przeciwna strona: na następnym spotkaniu pokażcie ile was jest.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 22:02:22] • [IP: 83.21.52.***]

Natalka odpisz proszę

him • Wtorek [13.08.2019, 21:59:29] • [IP: 46.169.134.***]

ja proponuje zabetonować wejście na plaże i postawić kolejny apartamentowiec tak będzie lepiej...ludzie zròbcie coś dla Ludzi i zròbcie te schody

Gość • Wtorek [13.08.2019, 21:19:53] • [IP: 213.238.104.***]

Wieśniak to pisał ten komentarz!

FIKOŁ • Wtorek [13.08.2019, 20:32:27] • [IP: 46.215.106.**]

Po jakiego grzyba wieśniakom plaża jest potrzebna?Dla nich wystarczy kałuża lub wiadro z wodą...Ubierają gumiaki i w pole kartofle kopać, a nie wylegiwać się nad wodą, miastowi potrzebują żywności...A z resztą nikt wam nie zabrał plaży, przecież możecie schodzić z klifu po sznurowej drabince, lenie jedne..👾👾👾

Gość • Wtorek [13.08.2019, 19:18:03] • [IP: 31.0.87.***]

W Wisełce na osiedlu Obrońców Westerplatte (nie ma czegoś takiego jak Molkowo) też było zejście po wydmie zrobili jakieś pseudo schody które już praktycznie są podmyte, powyciągali drzewa z lasu (pewnie traktorami bo ślady na to wskazują) żeby utrudnić przejście z wózkami nad morze. Pozatym gdzie te samochody mają stawać tam nie ma parkingu jak masz szczęście to staniesz gdzieś z boku ale wtedy miejscowi mówią że nie wolno bo większy samochód typu śmeciarka czy karetka nie przejedzie. Ja niestety od przyszłego roku jadę gdze indziej bo tu coraz gorzej...

Z • Wtorek [13.08.2019, 18:55:04] • [IP: 37.30.48.***]

IP 5.173... ewidentnie ma coś do Pani D. i wciaga w to lokalną społeczność. Czyżby na Polfie i pod orłami spadła frekwencja? Ludzie dajcie spokój każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale jak widać nie w Kołczewie. Chrońmy naszą piękną plażę, to i turyści będą, może mniej liczni ale za to doceniajacy jej walory. A kasę przeznaczcie na poprawę infrastruktury wioski z której każdy skorzysta 12 m-cy w roku.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 18:35:54] • [IP: 185.104.121.*]

Popieram. Przywrocic plaze i zapomniec o dziwnej sytuacji. Nie dosc, ze nie ma zejscia to jeszcze probuja zarabiac zamiast usypac poki co piasku tak aby mozna bylo korzystac z plazy w takich warunkach.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 15:31:32] • [IP: 185.225.103.***]

Jako osobie przyjeżdżającej odpocząć w te rejony strasznie przykro czyta mi się te wszystkie komentarze. Idąc na plażę doceniało się i las, przez który można przejść, i plażę. Jednak w ostatnich latach jest coraz gorzej. Ludzi tabuny i wzrost chamstwa, brak szacunku do przyrody, którą niby wszyscy się tak szczycą, coraz więcej śmieci wszędzie (jakby po drodze było 0 śmietników). Zero przyjemności z przebywania w taki otoczeniu. To, że schodów nie ma to sprawa czysto prawna i zależna od Ministerstwa. Jeśli tak się szczycicie pięknem plaży, to dlaczego ją i jednocześnie klif niszczycie, schodząc pomimo zakazu? Osobiście parkuję w Wisełce i tamtędy schodzę. Szanując decyzje Parku i nie widzę w tym kłopotu. Wystarczą chęci i zdrowy rozsądek. Domyślam się, że osoby wynajmujące kwatery będą narzekać, czego nie rozumiem zbytnio, ponieważ pojechać (i tak wszyscy dojeżdżają autami) 1km w tą czy w tamtą nie jest kłopotem - Camping, Molkowo czy Wisełka. P.S. Nauczcie się ludzie pisać poprawnie nazwy własne i nazwiska

Gość • Wtorek [13.08.2019, 15:26:16] • [IP: 83.8.166.***]

Kołczewo zawsze słynne z problemów.

Gość • Wtorek [13.08.2019, 15:21:50] • [IP: 213.238.104.***]

Nie zgadzam się z tym wpisem. Obraża on ludzi. Znam wiele porządnych, fajnych osób tu mieszkających. Tak więc proszę nie uogólniać!!

Gość • Wtorek [13.08.2019, 13:55:02] • [IP: 195.246.216.***]

To, że obskurne to pikuś w porównaniu z ludźmi tam mieszkającymi... Plotki, plotki, pomówienia...echh