POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [17.03.2011, 07:43:43] • Dziwnów

W 9 dni chcą przepłynąć kajakiem z Wągrowca do Dziwnowa

W 9 dni chcą przepłynąć kajakiem z Wągrowca do Dziwnowa

fot. Czytelnik

Karolina i Aleksander mają zamiar podjąć się niezwykłego spływu kajakowego. Wyruszą rzeką Nielbą z Wągrowca (woj. wielkopolskie), popłyną Wełną, Wartą, Odrą, aby w końcu Dziwną wpłynąć do Morza Bałtyckiego. Śmiałkowie zaplanowali pokonać cały dystans w zaledwie 9 dni.

Karolina Kiliańska i Aleksander Klaja są studentami trzeciego roku na poznańskiej AWF. Oboje lubią aktywnie spędzać czas. Na swoim koncie mają już nie lada wyczyny.

- Aleksander zrobił przerwę w studiach, by wybrać się do Australii. Na pożegnanie wyjeżdżając z kraju w 13 dni przejechał 1150 km z Brisbane do Sydney na polskim składaku Jubilat – opowiada Karolina Kiliańska.

W 9 dni chcą przepłynąć kajakiem z Wągrowca do Dziwnowa

fot. Czytelnik

Swoim niebieskim kajakiem odbyli już nie jedną wyprawę. Jednak żadna z nich nie była tak długa.

- Przepłynęliśmy z Czerwonaka do Wągrowca (spływ 30 km Wartą do Obornik, następnie 50km pod prąd Wełną - zajęło nam to 3 dni), pokonaliśmy szlak wodny Strugi Gołanieckiej i poznaliśmy dokładnie wągrowieckie jeziora – tłumaczy Karolina. W styczniu bieżącego roku spłynęliśmy Nielbą oraz Wełną z Wągrowca do Obornik (1 dzień, 50 km) – dodaje.

Oprócz wypraw kajakowych, mają za sobą parę dłuższych wycieczek rowerowych. Będąc w Szwecji, na swoim 40-letnim tandemie Romet w 3 dni przejechali 210 km.

Start wyprawy kajakowej zaplanowali podczas dni wolnych na Święta Wielkanocne. Do kajaku wsiądą 24 kwietnia. Podczas wyprawy przepłyną przez Wągrowiec, Rogoźno, Oborniki Wielkopolskie, Obrzycko, Wronki, Sieraków, Skwierzyna, Gorzów Wielkopolski, Kostrzyn, Gryfino, Szczecin, Kamień Pomorski i Dziwnów. Karolina i Aleksander mają nadzieję, że noce będą ciepłe. Pozwoli to spać pod namiotem.


Portal iikamien.pl objął patronat medialny nad wyprawą Karoliny i Aleksandra. Będziemy relacjonować ich wyczyn, a w maju, po dopłynięciu kajakarzy do Dziwnowa zamieścimy bogatą fotorelację. Trzymamy kciuki!

źródło: www.iikamien.pl


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

KKKK • Poniedziałek [21.03.2011, 19:51:27] • [IP: 83.168.86.**]

Gorąco kibicuje wyprawie!!(troszke zazdroszcze wolnego czasu ;)) Woda jeszcze zimna a kapok jak zwykle pod tyłkiem. Pamiętajcie SAFETY FIRST!! POWODZENIA

Gość • Niedziela [20.03.2011, 20:17:03] • [IP: 83.21.224.***]

Dobrej pogody:)

maori • Niedziela [20.03.2011, 13:23:38] • [IP: 83.27.40.***]

pomyślności :)

Gość • Sobota [19.03.2011, 08:20:11] • [IP: 188.147.68.**]

Wiecej takich smiałków... az miło sie czyta zupełnie bezinteresownie płynie sobie taka parka po Polskich rzekach i baltyku...powodzenia i zycze mocnego pradu i szklanki na bałtyku:)

Gość • Sobota [19.03.2011, 00:06:27] • [IP: 83.21.238.**]

Do gościa z 14.53 jak tobie się nudzi i masz czas na czytanie i wypisywanie głupot to weź łopatę i przkop komuś dzialkę bedzie wiecej pozytku. Karolina i Olek trzymamy za Was kciuki, nie zawiedźcie nas.

Gość • Piątek [18.03.2011, 14:53:00] • [IP: 89.229.84.***]

głupota...jak sie wam nudzi to proponuje roboty publiczne-bedzie wiecej pożytku

Gość • Piątek [18.03.2011, 12:04:33] • [IP: 83.21.218.***]

Weźcie mnie ze sobą:)

Gość • Piątek [18.03.2011, 08:26:26] • [IP: 77.65.46.***]

Ludzie!! Czytać warto, a nie tylko oglądać zdjęcia i widząc długie włosy zakładać że to dwie dziewczyny... To przecież DZIEWCZYNA Z CHŁOPAKIEM!!

Gość • Piątek [18.03.2011, 00:44:56] • [IP: 89.100.37.**]

niech im wiatr w żagle ale i tak lipa z tego, bo za tydzień zmiana czasu i będą miały o godzinę mniej czasu :)

Gość • Czwartek [17.03.2011, 23:47:48] • [IP: 83.21.218.***]

Powodzenia Karolina i Olek! Trzymamy za was kciuki! Jak zawsze!

siorka i siostrzeńcy • Czwartek [17.03.2011, 22:14:14] • [IP: 77.65.46.***]

My najmocniej trzymamy kciuki...i to aż 8 jednocześnie!

Gość • Czwartek [17.03.2011, 19:19:32] • [IP: 178.182.131.***]

Powodzenia!! i życzę pięknej pogody, żeby się dobrze spało pod namiotem!!

Karolina (ze zdjęcia) • Czwartek [17.03.2011, 16:24:33] • [IP: 79.186.49.***]

punkt dla tych co czytają:) na zdjęciach jestem ja z moim chłopakiem Olkiem, ma rzeczywiście długie włosy i wiele osób go myli z dziewczyną:) pozdrawiam i dziękujmy za wsparcie!

Gość • Czwartek [17.03.2011, 15:31:03] • [IP: 83.21.222.***]

Powodzenia!!

Gość • Czwartek [17.03.2011, 14:03:52] • [IP: 83.21.230.***]

Powodzenia, spokojnej wody, przemiłej pogody - brawo za pomysł i wielką odwagę, pozdrowienia

kajakarz • Czwartek [17.03.2011, 13:51:30] • [IP: 83.21.137.*]

Trzymam kciuki. pozdrawiam, sobotnio niedzielny kajakarz

Gość • Czwartek [17.03.2011, 13:41:02] • [IP: 83.21.212.***]

jest to chłopak i dziewczyna nauczcie sie czytac gamonie

Gość • Czwartek [17.03.2011, 13:03:58] • [IP: 83.25.159.***]

Zapraszamy do Kamienia :)

Gość • Czwartek [17.03.2011, 12:15:39] • [IP: 83.23.110.**]

Na zdjęciu widać dziewczyny.Z artykułu wynika, że dziewczyna i chłopak.Wasze komentarze są kierowane i do dziewczyn, i do pary.Jak to w końcu jest? Pomimo tej zagadki życzę POWODZENIA I MOCNO TRZYMAM KCIUKI

Gość • Czwartek [17.03.2011, 11:31:02] • [IP: 83.25.163.**]

Wszystko było by OK gdyby nie ta temperatura wody. Ja bym się nie wybrał na taką wyprawę przy takich temperaturach...

misiek • Czwartek [17.03.2011, 11:13:06] • [IP: 95.41.78.***]

super pomysł:) trzymam kciuki za powodzenie ale pomysł naprawde ekstra pozdrawiam

Gość • Czwartek [17.03.2011, 10:09:45] • [IP: 83.21.233.***]

przeprasza Olka niedoczytałem:) Olek brawo dla Ciebie i dla Karoliny:)

Gość • Czwartek [17.03.2011, 09:55:27] • [IP: 83.20.15.***]

w końcu dwie dziewczyny - czy para??

M.S. • Czwartek [17.03.2011, 09:38:44] • [IP: 83.16.230.***]

Super pomysł! Na 100% będzie to świetna wyprawa :-) Oby więcej takich ludzi z pasją. Powodzenia!

Gość • Czwartek [17.03.2011, 09:26:10] • [IP: 77.254.80.***]

Karolina i Aleksandra we dwie same na takim kajaku 9 dni? :-), dziewczyny trzymam za was kciuki :)

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ PROGNOZA POGODY DLA POLSKI Ważna od 10-08-2020, godz. 7:00 do 10-08-2020, godz. 19:00 UWAGA !!! W CZASIE WAŻNOŚCI PROGNOZY PRZEWIDUJE SIĘ WYSTĄPIENIE GROŹNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH. W drugiej części dnia, lokalnie na obszarze kraju, zwłaszcza na zachodzie i południu, możliwe są pojedyncze burze z opadami przelotnymi deszczu o wydajności do 20 mm/m2. Na zachodzie prognozowane są upały, a temperatura maksymalna osiągnie 30°C ■ UPAŁY - Stopień zagrożenia 2: Prognozuje się upały, temperatury powietrza w ciągu dnia osiągać będą do 30°C/33°C, zaś w nocy 18°C/21°C ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■ Informacja o odkomarzaniu. Burmistrz Międzyzdrojów, informuje że w dniu tj. 27.07.2020 r. od godziny 20:00 odbędzie się odkomarzanie terenów publicznych. Zalecane jest zachowanie stosownej odległości i omijanie terenów w trakcie wykonywanego odkomarzania. Za utrudnienia przepraszamy. Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Ewa Sulicka-Scholz ■ Mężczyzna ugodzony nożem w centrum Dziwnowa. Młody mężczyzna zaatakował nożem 22 latka przed sezonową restauracją Chatą Rybaka w Dziwnowie. Poszkodowany został cztery razy ugodzony nożem. Ratownicy medyczni przetransportowali poszkodowanego do Gryfickiego szpitala. Grupa mieszkańców siedziała w restauracji i po godzinie 2 przyszło dwóch turystów którzy byli prawdopodobnie ostro naćpani. 22 latek wraz z kolegą wyszedł na zewnątrz no i od słowa do słowa wyszła kłótnia prawdopodobnie z turystami. Jeden z nich zadał ciosy najpierw nożem w plecy następne 3 ciosy w klatkę piersiową. Poszkodowany bronił się rękami przed ostatnim ciosem. Sprawcy uciekli, przyjechała szybko policja i karetka. Poszkodowany został przetransportowany do Gryfic. Poszkodowany mieszkaniec Kamienia Pomorskiego ma rany kłute. Na szczęście przeżył. Trwają poszukiwania sprawcy ■ Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorski zwraca się z prośbą do świadków, oraz innych osób mogących mieć informację na temat sprawców zdarzenia do jakiego doszło w dniu 19.07.2020 roku około godz. 02:30 w Dziwnowie przy ul. Juliusza Słowackiego obok lokalu „Chata Rybaka” na parkingu. Jeden z dwóch nieustalonych sprawców przy użyciu noża ugodził kilkukrotnie mieszkańca Kamienia Pomorskiego powodując obrażenia ciała. Sprawcami tego zdarzenia jest dwóch mężczyzn w wieku około 20 - 25 lat, wzrostu około 180 - 185 cm, bez zarostu. Mężczyźni są podobni do siebie. Jeden z nich ubrany był w spodnie koloru ciemnego, kamizelkę koloru czarnego z białymi rękawami, natomiast drugi ubrany był w spodnie koloru ciemnego, czarną kurtkę wiatrówkę i czarną czapkę bejsbolową. Gwarantujemy zachowanie anonimowości, oraz w przypadku potwierdzenia informacji gratyfikację osobie, która ją przekazała. Informację można przekazywać na nr telefonu: 47 78 34 511, oraz na adres e-mail: dyżurny.kamien@sc.policja.gov.pl ■