POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Niedziela [14.07.2019, 09:11:58] • Powiat Kamieński

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Po raz czwarty w ramach akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” zorganizowane zostały w Polsce wakacje dla naszych najmłodszych rodaków z Litwy. W dniach 27 czerwca – 6 lipca na wypoczynek w Zachodniopomorskiem, Pomorskiem, w Warszawie zaproszonych zostało 34 dzieci z Wileńszczyzny (Ejszyszki, Soleczniki, Rudomina) w raz z opiekunami. W tym czasie dzieci dwa razy odwiedziły Wyspę Wolin.

W Poniedziałek (01.07.2019) nasi mali Rodacy zwiedzali Międzyzdroje. Był to dzień pełen uśmiechu, różnego rodzaju atrakcji, oraz na plaży. Dla części dzieci był to pierwszy kontakt z morzem, niektóre gościły już w naszym mieście w ubiegłym roku.

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Pierwszą z zaplanowanych atrakcji była zwiedzanie naszego pięknego miasta kolejka Holiday Express dzieci oraz ich opiekunowie byli zachwyceni. Następnie dzieci udały się na plaże, pogoda dopisała wiec szaleństwom w wodzie i na plaży nie było końca. Dla większości dzieci było to pierwsze zetkniecie z morzem. Po kilku godzinach zabaw dzieci udały się na obiad do Baru Wczasowego. Po pysznym i obfitym posiłku dzieci wyruszyły na oglądanie podwodnego świata w Oceanarium. Po zwiedzaniu oceanarium mali rodacy wyruszyli na palże po której czekała n nic jeszcze jedna atrakcja – zwiedzanie Bałtyckiego Parku Miniatur.

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Kolejnym dniem spędzonym na naszej wspaniałej Wyspie była Środa (03.07.2019). Pierwszym etapem wycieczki było zapoznanie się z pracą strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu (Warszów). Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaków, ze sprzętem. Strażacy przeprowadzili także szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci opuściły jednostkę zachwycone. Bardzo dziękujemy strażakom.

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Następnym etapem wycieczki było zwiedzanie Latarni Morskiej w Świnoujściu, oraz Fortu Gerharda w Świnoujściu. Było zwiedzanie, musztra oraz ognisko z kiełbaskami na obiad. Dziękujemy bardzo dyrekcji Latarni oraz Fortu za umożliwienie zwiedzania.
Dzieci oraz ich opiekunowie pragną podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego że mogli spędzić tak wyjątkowe dni na Wyspie Wolin. Dzięki Wam dzieci miały swoje niezapomniane „Książęce Wakacje ”. Dziękujemy.

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Za pośrednictwem Portalu pragnę podziękować instytucją i osobą dzięki, którym nasi młodzi Rodacy mogli przeżyć niezapomniane chwile na naszej pięknej Wyspie: Urząd Miasta Międzyzdroje, Bar Wczasowy w Międzyzdrojach, Holiday Express, Oceanarium Międzyzdroje, Bałtycki Park Miniatur, Latarnia morska Świnoujście, Fort Gerharda
w Świnoujściu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu, Pan Artur Duszyński, Pan Michał Laskowski, Pan Darek Kalemba.

„Paczka dla Rodaka i bohatera na Kresach” – Kresowe wakacje

fot. Organizator

Koordynator akcji „Wakacje Kresowe 2019” Wodnicka Anna
Fot Łukasz Szełemej
Fot. Woźniak Wojciech


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Frekwencja na godzinę 17.00 wyniosła 45.94 %-podała po godz. 18.30 Państwowa Komisja Wyborcza ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■