POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.07.2019, 20:41:01] • Międzyzdroje

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Zawsze z początkiem sezonu letniego i natężeniem ruchu turystycznego w Międzyzdrojach wzdłuż drogi nr 102 w stronę Wisełki parkował sznur samochodów. I ten krajobraz nie zmieniał się aż do zakończenia sezonu. Parkowanie przy drodze wojewódzkiej wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego wzbudzało wiele dyskusji. Jednak przede wszystkim postój bezpośrednio przy krawędzi jezdni, która jest intensywnie uczęszczana, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, zarówno pieszych jak i kierowców.

„Nie mogliśmy bezczynnie czekać, aż dojdzie do tragedii. Dlatego pracownicy Referatu Infrastruktury naszego urzędu, podjęli stosowne działania - powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Patrząc z boku, zamontowanie słupków blokujących wydaje się zajęciem na kilka dni. Owszem, ale nie możemy stawiać w przestrzeni publicznej czegokolwiek bez uzgodnień i odpowiednich pozwoleń.” Dlatego montaż słupków blokujących wymagał przygotowania zmiany stałej organizacji ruchu odcinka drogi wojewódzkiej. Dokonano stosownych uzgodnień z Zachodniopomorską Dyrekcją Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Wynikiem tych działań, w dniu 27.06.2019 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, zatwierdził stałą organizację ruchu polegającą na umieszczeniu w ciągu ul. Zwycięstwa drogi nr W102 słupków blokujących od skrzyżowania z ul. Turystycznej do ul. Campingowej .

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Montaż ok. 200 słupków blokujących potrwa jeszcze kilka dni, zajmują się nim pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 23:54:47] • [IP: 5.173.9.***]

Jak to zrobic jak wszedzie bezpodstawne zakazy postawione.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 14:56:14] • [IP: 46.76.154.**]

Proste rozumowanie to będzie jak nie zaparkujesz na zakazie.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 01:04:27] • [IP: 185.220.101.**]

Buraki w komentach. Mierza innych swoja miara piszac o jakims szpanowaniu i innych. 90% swiata szpanuje bo chce wygodnie zyc i ma samochod. Zalosne. Normalni ludzie zrobili by tam miejsca do parkowania, smietniki, pasy. Glupki stawiaja slupki. Polecam zaczac od slupkow u siebie pod domem. Kazde miejsce jest wazne w miejscowosci o malej wielkosci powierzchni wiec ich zabranianie to glupota. Zwlaszcza przy zwiekszajacej sie liczbie miejsc noclegowych. 2 klasa podstawowki ogarnia juz takie proste rozumowanie.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 12:34:02] • [IP: 95.160.159.**]

Lepiej by szalety w mieście wybudowano.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:56:42] • [IP: 37.248.154.**]

Należało by zacząć lansować przyjazd na wczasy, łykend pociągiem P.K.P., odpaka kłopot z parkowaniem, a tak z lenistwa to pod grajdołek się marzy zajechać furą aby jeszcze zaszpanowań, szkoda że gumy palić nieidzie. Miejście umiar, lenistwo waś od środka niszczy, więcej ruchu dla zdrowia a wszyscy będziem żyli dłużej.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:41:47] • [IP: 188.146.46.***]

Ciekawe czy był przetarg na ta inwestycję. A co z 3 kubkami, można zagrać?

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:02:23] • [IP: 83.20.234.***]

Brawo brawo!!

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:58:06] • [IP: 37.7.129.**]

Jak kogoś nie stać to może: parkować na zakazach, śmieci zostawiać w lesie, może jeszcze kraść i stwarzać zagrożenie dla innych - bo taki mamy klimat? Mają płacić tylko tych co stać? Zamiast stawiać słupki, lepiej wywoźić lawetą - będą pieniądze na np. budowę parkingu piętrowego.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:48:55] • [IP: 37.7.129.**]

Właśnie chodzi oto, że nie stać nas aby pozwalać na taki bałagan. To jest las nie parking - brak koszy na smieci, brak przejscia dla pieszych - oni z tych aut przebiegają na łuku drogi. Porządek ma być. Ja tam widzę wiele aut ludzi, których stać, ale niestety nie na kulturalne zachowanie. W dużym mieście służby pozwalają parkować w miejscach nie dozwolonych bo ich niestać postawić auto prawidłowo dalej i przejść się do celu?

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:55:15] • [IP: 5.173.9.**]

Gdzie to pisze, ze to twoje miasto? Do grobu zabierzesz? W poznaniu, szczecinie czy wawie znajdzie sie miejsce by parkowac bez oplat. Tutaj sie nie znajdzie. Nie kazdego stac. Studenci maja 3 etety i studia by na pensje dla nierobow starczylo? Siedziec i pisac papierki na stawianie slupkow kazdy potrafi. Nie chce by moje podatki szly na takie glupoty.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:49:05] • [IP: 94.254.224.**]

Szkoda że jeszcze żaden tzw turysta nie napisał- bo u nas we Warszawie. ... Na prawdziwego turystę trzeba mieć wygląd i pieniądze. Coraz mniej przyjeżdżających ma to i to. U siebie peta nie rzuci bo się boi mandatu a tu potrafią nasrać komuś pod domem i jest OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:27:54] • [IP: 37.7.129.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:58:39] • [IP: 37.30.51.***]

Bardzo dobrze, porządek musi być!! Powinni jeszcze ścieżkę rowerową do Wisełki zrobić(i to jak najprędzej!!

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:37:29] • [IP: 5.174.122.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:35:27] • [IP: 95.40.66.**]

My miejscowi zostawiamy niesmak ? Nie rozumie. Jadę do Szczecina płacę za parking, Warszawa, Poznań czy jakiekolwiek inne miasto muszę płacić za parking, więc dlaczego Ci co przyjeżdżają do nas mają stawiać auto na trawnikach, poboczach czy na granicy Parku Narodowego ? Czy Ci nas odwiedzający turyści mają d... ze złota by im na wszystko pozwalać? Miejsc parkingowych przybyło tylko po co iść 200 metrów dalej na plażę jak można stawiać samochód gdzie im się podoba ? W sezonie mieszkańcy też płacą za stawianie auta w strefie płatnego parkowania jak mają szansę gdzieś stanąć. Wielu przyjezdnych stawia samochody na parkingach przy ul.Kolejowej, Góra Filaretów a mieszkańcy bloków nie mają gdzie zaparkować. Parking przy ul.Komunalnej wcale nie jest drogi. Opłata za dobę to tylko 20 zł, ale świeci pustkami, bo za daleko do plaży. Przy Lidlu dochodzi do kolizji tylko i wyłącznie z winy kierowców, którzy nie zachowują odpowiedniej odległości od pojazdu przed nim, wyprzedzają przed przejściem dla pieszych itp. Słupki są OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:20:52] • [IP: 83.20.234.***]

Nareszcie przez kilka lat robili tam parking, sralnie, sypialnie, brawo !!

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:17:40] • [IP: 83.20.249.***]

Do keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***] Nie baranie jest tak gęsto abyś nie wjechał swoim złomem dlatego jest tak gęsto.

Gośćbodzio • Sobota [13.07.2019, 15:48:03] • [IP: 89.174.73.**]

To zakała WPN nawet zamknęli dla zwiedzających a nawet miejscowych Białą Górę z baterią łącznie.

Gość • Sobota [13.07.2019, 15:20:42] • [IP: 31.0.85.**]

Dokładnie to nasza Polska ziemia, i ktoś ze Szczecina czy Wrocławia też ma prawo ZA DARMO tu parkować. Turyści i tak kasę zostawia...a my miejscowi zostawiamy niesmak..taka prawda. Tam nigdy wypadku nie było. Za to pod lidlem juz nie jedna kolizja i co zrobiono aby poprawić tam bezpieczeństwo? Nic, bo tam słupki nic nie pomogą.

Gość • Sobota [13.07.2019, 12:03:00] • [IP: 5.173.9.**]

A co ludzie to niewolnicy? Godzina pracy 10zl, starczy na 2 godziny parkowania. A jedzenie, dojazd, oplaty, ubezpieczenie? Dla takiego z 10;34 oplaty za powietrze wprowadzic to mu doby zabraknie zeby zarobic.

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:56:29] • [IP: 188.146.49.***]

Gdzie miejsca postojowe w tym rejonie

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:41:37] • [IP: 185.90.158.***]

Dlaczego nie mozna zbudowac parkingow miejskich za 1 zi dziennie. Turysci i tak pieniadze przywioza i zostawia w miescie.Dlaczego sprawdza sie to w innych panstwach(tuz za miedza).Przeciez tu chodzi o skasowanie turysty na tych strefach, ma placic i koniec.Ja juz tam nie przyjade, ani nikt z moich znajomych.

Gość • Sobota [13.07.2019, 10:34:37] • [IP: 178.238.241.**]

Bardzo dobrze, że w końcu będą słupki. Janusze wszędzie chcieliby parkować za darmo. Nieważne czy to las czy park, ważne że darmowe.

Gość • Sobota [13.07.2019, 09:03:41] • [IP: 18.85.192.***]

Nie bylo strefy to ludzie tam nie parkowali. Gdzie maja parkowac? Na kolejnym bajerze taniego parkingu? Nabajerowali a parking poszedl w prywatne a tanio nie jest ani dowozu do miasta.

keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***]

Tylko po co tak gęsto te słupki. Kasy trzeba więcej wydać?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch. W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Niezbędne jest także przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie i skutecznie myć ręce znajduje się na grafice. Ze względu na obecnie wysoką aktywność grypy sezonowej w krajach Półkuli Północnej należy pamiętać o zaszczepieniu się przeciw grypie sezonowej ■ „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Potrzebujesz pomocy? Przyjdź do KPP w Kamieniu Pomorskim W dniach 21-28 lutego 2020 r., po raz kolejny obchodzony będzie „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa i potrzebujesz pomocy, przyjdź do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Informujemy, że Pan Artur Kubasik złożył, z przyczyn osobistych, mandat Sołtysa Lubina. Burmistrz Międzyzdrojów, po zasięgnięciu opinii Rady Sołeckiej, zgodnie z Zarządzeniem Nr15/SEK/2020 wyznaczył Pana Roberta Osińskiego do pełnienia funkcji Sołtysa Lubina do czasu wyborów nowego Sołtysa. Wybory nowego sołtysa zostaną przeprowadzone w dniu 04 marca 2020 roku o godz.18.00 w świetlicy wiejskiej „Wiklina" przy ul. Turkusowej 26 w Wapnicy -Sekretarz Gminy Adam Szczodry ■ Odpręża, poprawia nastrój, obniża ciśnienie krwi. Zapewnia właścicielowi codzienną porcję ruchu. To świetny towarzysz i przyjaciel. 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czekamy na zdjęcia Waszych pupilków. Trudno w to uwierzyć, ale w Polsce to święto obchodzimy od 14 lat. To okazja do refleksji nad znaczeniem tego zwierzęcia w naszym życiu, ale też przypomnienia sobie o losie kotów, które straciły dom i potrzebują wsparcia ■ Kamieńscy policjanci podsumowali rok 2019. W sali odpraw Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, odbyła się odprawa podsumowująca pracę funkcjonariuszy naszego powiatu w 2019 roku. Udział w niej wzięli m.in.: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal, Starosta Kamieński Józef Malec, burmistrzowie i wójt z terenu powiatu kamieńskiego, a także przedstawiciele sądu, prokuratury oraz służb mundurowych współpracujących z Policją. Podczas środowej (12.02.2020 r.) odprawy Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak zaprezentował i omówił osiągnięcia jednostki w 2019 roku. Nakreślił zadania priorytetowe dla komendy na najbliższe miesiące. Pracownikom i funkcjonariuszom Policji życzył „dużo wytrwałości i sukcesów w realizacji codziennych zadań i obowiązków” ■ Blisko 200 armatorów, którzy zabierali wędkarzy na Bałtyk odejdzie z zawodu. Przyczyną jest wprowadzony od stycznia 2020 r. zakaz połowu dorsza. Właściciele łodzi turystycznych domagają się rekompensat od Rządu, a o wsparcie swoich postulatów poprosili Radnych Województwa Zachodniopomorskiego. Sytuacja jest olbrzymim ciosem dla branży turystycznej, a szczególnie dla takich miejscowości jak Kołobrzeg, Mrzeżyno czy Darłowo. Właśnie tam połowy rekreacyjne były magnesem ściągającym turystów i czynnikiem mocno ożywiającym miejscowe porty. Sytuacja niepokoi Samorząd Województwa Zachodnioporskiego ■ Laboratorium w Berlinie potwierdziło że pacjent z Greifswaldu nie jest zarażony koronawirusem. Berlin dostał próbki i potwierdził że nie jest chory ■ Ośrodek Symulacji Medycznych w filii Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Międzyzdrojach został oficjalnie otwarty 27 stycznia 2020 roku. Utworzono go w ramach projektu „Zintegrowane Transgraniczne Ratownictwo Medyczne w Pomeranii / Brandenburgii (InGRiP)” dofinansowanego z Programu Współpracy INTERREG V A. To pierwszy Ośrodek Symulacji Medycznych w Polsce należący do Pogotowia. Będą się w nim wspólnie szkolić ratownicy medyczni oraz lekarze z Niemiec i z Pomorza Zachodniego. Wszystko po to, aby ułatwiać współpracę pomiędzy polskimi i niemieckimi medykami w sytuacjach ratowania ludzkiego życia i zdrowia ■ Pierwszy etap Bałtyckiej Odysei, który wystartował w sobotę – 18 stycznia o godzinie 9.00 w Świnoujściu przy latarni morskiej, jest za nami. Każdy woluntariusz dostał worki i rękawice. Na starcie akcji pojawiła się też grupa wolontariuszy, którzy jako pierwsi zadeklarowali udział we wszystkich etapach akcji! W ten weekend Woliński Park Narodowy jest gospodarzem wyjątkowej akcji. Znany ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wspólnie z wolontariuszami z całej Polski wyruszył w niezwykły marsz ■ KAMIEŃ POMORSKI: W związku z nieuwzględnieniem przez Burmistrza Kamienia Pomorskiego stanowiska Klubu Radnych Nasza Gmina dotyczącego prywatyzacji spółki PGK Eksploatacja Sp. z o.o. z siedzibą w Mokrawicy 14, Klub Radnych Nasza Gmina podjął uchwałę o rozwiązaniu Klubu z dniem 13.01.2020 r. Radni: Jadwiga Cuber, Jacek Golusda, Bogdan Klamborowski, Anna Kowalska, Barbara Majcher, Bożena Mundziakiewicz, Michał Sadowski, Jacek Socha, Mateusz Stodulski ■ Sztab WOŚP Świerzno dziękuje wszystkim, którzy pomogli w organizacji. Kochani za nami Pierwszy Świerznowski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziękujemy Wolontariuszom,Zespołom , Strażakom OSP Świerzno i OSP Gostyń, wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu Letniej Zadymki w środku zimy. Sztab nr #5775 zebrał 19 783,89 zł + 161,97 € DZIĘKUJEMY!!! ■ Wiedzieli wszyscy poza Burmistrzem? Ciekawe odpowiedzi Kuryłły na pytania radnych. Burmistrz twierdzi, że nie wiedział o powołaniu Spółki PGK Eksploatacja. Zapowiada podjęcie działań w sprawie. Tymczasem od powołania Spółki minął prawie rok, od sprzedaży udziałów ponad pół roku. O sprawie co najmniej od czerwca 2019 wiedziała Rada Nadzorcza gminnego PGK. Dlaczego nikt nie poinformował Kuryłły? Na sesji w dniu 20 grudnia 2019 roku radni pytali burmistrza o Spółkę PGK Eksploatacja. Pytania zadawała zarówno radna opozycyjna Monika Kosińska jak i członek rządzącej koalicji Jacek Golusda ■ Tragiczny wypadek w Laskach koło Wolina. W Laskach niedaleko Wolina, 7 stycznia po godzinie 10.00 doszło do tragicznego wypadku. Samochodem, w stronę Kamienia Pomorskiego, podróżowały dwie starsze osoby. Małżeństwo w wieku 69 lat. Około 400 metrów za Laskami na łagodnym łuku drogi, Nisan Micra uderzył w przydrożne grube drzewo. Reanimacja trwała około godziny, ale niestety obrażenia były na tyle duże że nie udało się uratować życia podróżujących samochodem ■ W niedzielę rano w miejscowości Żółcino doszło do wybuchu gazu w jednym z domów mieszkalnych. Na miejsce przyjechały jednostki straży pożarnej, policjanci i ratownicy medyczni. Budynek zabezpieczono, ale prawdopodobnie nie nadaje się do użytku. Przed godziną 8.00 strażacy interweniowali w Żółcinie, gdzie miał miejsce wybuch gazu w mieszkalnym budynku. Przyjechały jednostki straży pożarnej: PSP z Kamienia Pomorskiego, OSP Jarszewo, OSP Trzebieszewo. Na miejscu jest także policja oraz ratownicy medyczni. Dwie osoby są poszkodowane, zajmują się nimi ratownicy medyczni. Dom prawdopodobnie nie będzie nadawał się do użytku, ma popękane ściany ■ Pierwsze urodzone dziecko w Polsce w roku 2020 to międzyzdrojanin który na świat przyszedł... w Świnoujściu ■ Niechaj spełnią się życzenia, kiedy roczek cyfry zmienia! Nawet się nie obejrzeliśmy, a już czas otworzyć nowe kalendarze! Wszystkim Wam życzymy abyście odkryli w nich jak najwięcej dat, które warto będzie zapamiętać! I, aby lista spełnionych marzeń była w nadchodzących miesiącach znacznie dłuższa od tej, którą zamknęliśmy w nieaktualnych już terminarzach.Niechaj czterdziestolatkowie poczują energię jakby mieli 2 razy po 20 bo tak przecież wita nas Nowy 2020 rok. Niechaj nadchodzące dni rozwiążą Wam wszystko co wydawało się dotąd nie do rozwiązania i spełnią życzenia, które traktowaliśmy dotychczas jak „szóstkę w Lotto - nie do trafienia. I tylko szczęście, niech nic innego Wam się nie trafia! Niechaj przyjaciele Was nie zawodzą, fortuna sprzyja, zdrowie nie opuszcza! Szczęśliwego Nowego Roku życzy Wam redakcja iswinoujscie.pl - portalu na, który możecie liczyć w kolejnym roku! źródło: www.ikamien.pl ■ Podczas świąt ratownicy medyczni interweniowali 29 razy - W Wigilię i święta w Kamieniu Pomorskim stacjonowały dwa zespoły ratownictwa medycznego. W okresie świątecznym interweniowały 29 razy. Najczęściej ratowników medycznych wzywano do pacjentów z dolegliwościami żołądkowymi, do osób, które nadużyły alkoholu i do osób z drobnymi urazami. Wśród pacjentów z najpoważniejszymi dolegliwościami był dorosły mężczyzna z problemami kardiologicznymi i jedno dziecko, które z silnym bólem brzucha zostało przewiezione do szpitala w Szczecinie - informuje Paulina Targaszewska rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie ■ W rejonie Barnisławic zaginęła suka. Właściciele zaginionej suki proszą o pomoc w jej odnalezieniu. - Suczka rasy gończy słowacki zaginęła ok. godz 12.00 21 grudnia w okolicach wsi Barnisławice, Imno (ok. 2km od Golczewa). Prosimy o kontakt z numerem 888 360 400 ■ Zaginiony! Dariusz Trychta, 57 lat, zam. gmina Dziwnów. Ww. w dniu 5 grudnia 2019 r. (czwartek), około godziny 6:30 wyszedł z domu w miejscowości Międzywodzie i udał się na przystanek autobusowy z zamiarem wyjazdu do Szczecina. Od tamtej pory nie ma z nim kontaktu.Jeśli posiadają Państwo informację na temat zaginionego, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim ■ Rząd chce zabrać miliony uzdrowiskom. Protest samorządowców. Do tej pory środki z opłaty uzdrowiskowej trafiały do budżetów gmin, które mają status uzdrowiska. Na Pomorzu Zachodnim: Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, Połczyn-Zdrój i Dąbki. Gminy przeznaczają te środki na inwestycje, które są konieczne do utrzymania statusu uzdrowiska, inwestują w infrastrukturę turystyczną - promenady czy parki zdrojowe.- Uważam tą decyzję za przejęzyczenie i proszę rządzących aby się powstrzymali od tego typu działań – apelował Stanisław Kuryłło, burmistrz Kamienia Pomorskiego ■ Jedni z najbardziej znanych w Polsce i na świecie świnoujścian Elżbieta i Krzysztof Nakliccy ofiarami wypadku. Pani Elżbieta nie żyje, jej mąż walczy o życie w szpitalu ■ Olgierd Geblewicz – „Rząd PiS zabierze pieniądze uzdrowiskom” ■ Czy podobne sceny jak te ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamieniu Pomorskim mogą się rozgrywać w innych szkołach? Do eskalacji konfliktów dochodzi poprzez zaniedbanie – słyszymy głosy z innych gmin powiatu. Zobaczcie, jak z agresją uczniów walczą w gminach Dziwnów i Wolin ■ Zakończyła się akcja podniesienia i wywozu brytyjskiej lotniczej miny morskiej. Waży 900 kg, a samego materiału wybuchowego ma ponad 400 g. Okręt z tym niebezpiecznym obiektem jest już poza główkami świnoujskiego portu w drodze na poligon morski, gdzie mina zostanie zneutralizowana ■ Awaria jest możliwa w każdej oczyszczalni. Czasem przez mieszkańców. Z kanalizacji wyciągaliśmy już chyba wszystko - przyznaje Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie. Pracownicy Zakładu znajdowali w niej między innymi pojemniki, ubrania, 100 m kwadratowych siatki rybackiej, folie, podpaski czy prezerwatywy. Czy podobna awaria oczyszczalni ścieków jak ta w Warszawie mogłaby się zdarzyć w Waszym Zakładzie? Sebastian Mamzer, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Dziwnowie: Tak. Taka awaria może wystąpić praktycznie w każdej oczyszczalni ścieków w Polsce ■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■