POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Piątek [12.07.2019, 20:41:01] • Międzyzdroje

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Zawsze z początkiem sezonu letniego i natężeniem ruchu turystycznego w Międzyzdrojach wzdłuż drogi nr 102 w stronę Wisełki parkował sznur samochodów. I ten krajobraz nie zmieniał się aż do zakończenia sezonu. Parkowanie przy drodze wojewódzkiej wzdłuż Wolińskiego Parku Narodowego wzbudzało wiele dyskusji. Jednak przede wszystkim postój bezpośrednio przy krawędzi jezdni, która jest intensywnie uczęszczana, stanowiło zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników drogi, zarówno pieszych jak i kierowców.

„Nie mogliśmy bezczynnie czekać, aż dojdzie do tragedii. Dlatego pracownicy Referatu Infrastruktury naszego urzędu, podjęli stosowne działania - powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek. Patrząc z boku, zamontowanie słupków blokujących wydaje się zajęciem na kilka dni. Owszem, ale nie możemy stawiać w przestrzeni publicznej czegokolwiek bez uzgodnień i odpowiednich pozwoleń.” Dlatego montaż słupków blokujących wymagał przygotowania zmiany stałej organizacji ruchu odcinka drogi wojewódzkiej. Dokonano stosownych uzgodnień z Zachodniopomorską Dyrekcją Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie. Wynikiem tych działań, w dniu 27.06.2019 r. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, zatwierdził stałą organizację ruchu polegającą na umieszczeniu w ciągu ul. Zwycięstwa drogi nr W102 słupków blokujących od skrzyżowania z ul. Turystycznej do ul. Campingowej .

Bezpieczniej na Drodze Wojewódzkiej nr 102

Fot.A.Widorowski( fot. Organizator )

Montaż ok. 200 słupków blokujących potrwa jeszcze kilka dni, zajmują się nim pracownicy Zakładu Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach.

Joanna Ścigała
Rzecznik Prasowy
Urząd Miejski


komentarzy: 30, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 30

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 23:54:47] • [IP: 5.173.9.***]

Jak to zrobic jak wszedzie bezpodstawne zakazy postawione.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 14:56:14] • [IP: 46.76.154.**]

Proste rozumowanie to będzie jak nie zaparkujesz na zakazie.

Gość • Poniedziałek [15.07.2019, 01:04:27] • [IP: 185.220.101.**]

Buraki w komentach. Mierza innych swoja miara piszac o jakims szpanowaniu i innych. 90% swiata szpanuje bo chce wygodnie zyc i ma samochod. Zalosne. Normalni ludzie zrobili by tam miejsca do parkowania, smietniki, pasy. Glupki stawiaja slupki. Polecam zaczac od slupkow u siebie pod domem. Kazde miejsce jest wazne w miejscowosci o malej wielkosci powierzchni wiec ich zabranianie to glupota. Zwlaszcza przy zwiekszajacej sie liczbie miejsc noclegowych. 2 klasa podstawowki ogarnia juz takie proste rozumowanie.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 12:34:02] • [IP: 95.160.159.**]

Lepiej by szalety w mieście wybudowano.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:56:42] • [IP: 37.248.154.**]

Należało by zacząć lansować przyjazd na wczasy, łykend pociągiem P.K.P., odpaka kłopot z parkowaniem, a tak z lenistwa to pod grajdołek się marzy zajechać furą aby jeszcze zaszpanowań, szkoda że gumy palić nieidzie. Miejście umiar, lenistwo waś od środka niszczy, więcej ruchu dla zdrowia a wszyscy będziem żyli dłużej.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:41:47] • [IP: 188.146.46.***]

Ciekawe czy był przetarg na ta inwestycję. A co z 3 kubkami, można zagrać?

Gość • Niedziela [14.07.2019, 09:02:23] • [IP: 83.20.234.***]

Brawo brawo!!

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:58:06] • [IP: 37.7.129.**]

Jak kogoś nie stać to może: parkować na zakazach, śmieci zostawiać w lesie, może jeszcze kraść i stwarzać zagrożenie dla innych - bo taki mamy klimat? Mają płacić tylko tych co stać? Zamiast stawiać słupki, lepiej wywoźić lawetą - będą pieniądze na np. budowę parkingu piętrowego.

Gość • Niedziela [14.07.2019, 07:48:55] • [IP: 37.7.129.**]

Właśnie chodzi oto, że nie stać nas aby pozwalać na taki bałagan. To jest las nie parking - brak koszy na smieci, brak przejscia dla pieszych - oni z tych aut przebiegają na łuku drogi. Porządek ma być. Ja tam widzę wiele aut ludzi, których stać, ale niestety nie na kulturalne zachowanie. W dużym mieście służby pozwalają parkować w miejscach nie dozwolonych bo ich niestać postawić auto prawidłowo dalej i przejść się do celu?

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:55:15] • [IP: 5.173.9.**]

Gdzie to pisze, ze to twoje miasto? Do grobu zabierzesz? W poznaniu, szczecinie czy wawie znajdzie sie miejsce by parkowac bez oplat. Tutaj sie nie znajdzie. Nie kazdego stac. Studenci maja 3 etety i studia by na pensje dla nierobow starczylo? Siedziec i pisac papierki na stawianie slupkow kazdy potrafi. Nie chce by moje podatki szly na takie glupoty.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:49:05] • [IP: 94.254.224.**]

Szkoda że jeszcze żaden tzw turysta nie napisał- bo u nas we Warszawie. ... Na prawdziwego turystę trzeba mieć wygląd i pieniądze. Coraz mniej przyjeżdżających ma to i to. U siebie peta nie rzuci bo się boi mandatu a tu potrafią nasrać komuś pod domem i jest OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 22:27:54] • [IP: 37.7.129.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:58:39] • [IP: 37.30.51.***]

Bardzo dobrze, porządek musi być!! Powinni jeszcze ścieżkę rowerową do Wisełki zrobić(i to jak najprędzej!!

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:37:29] • [IP: 5.174.122.**]

Tam parkowali" turyści" - jednodniowi bez opłaty klimatycznej, zostawiali w mieście nie pieniądze tylko śmieci po kanapkach, pety i odchody po sobie i swoich psach. Nie chcę w moim mieście takich" turystów".

Gość • Sobota [13.07.2019, 21:35:27] • [IP: 95.40.66.**]

My miejscowi zostawiamy niesmak ? Nie rozumie. Jadę do Szczecina płacę za parking, Warszawa, Poznań czy jakiekolwiek inne miasto muszę płacić za parking, więc dlaczego Ci co przyjeżdżają do nas mają stawiać auto na trawnikach, poboczach czy na granicy Parku Narodowego ? Czy Ci nas odwiedzający turyści mają d... ze złota by im na wszystko pozwalać? Miejsc parkingowych przybyło tylko po co iść 200 metrów dalej na plażę jak można stawiać samochód gdzie im się podoba ? W sezonie mieszkańcy też płacą za stawianie auta w strefie płatnego parkowania jak mają szansę gdzieś stanąć. Wielu przyjezdnych stawia samochody na parkingach przy ul.Kolejowej, Góra Filaretów a mieszkańcy bloków nie mają gdzie zaparkować. Parking przy ul.Komunalnej wcale nie jest drogi. Opłata za dobę to tylko 20 zł, ale świeci pustkami, bo za daleko do plaży. Przy Lidlu dochodzi do kolizji tylko i wyłącznie z winy kierowców, którzy nie zachowują odpowiedniej odległości od pojazdu przed nim, wyprzedzają przed przejściem dla pieszych itp. Słupki są OK.

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:20:52] • [IP: 83.20.234.***]

Nareszcie przez kilka lat robili tam parking, sralnie, sypialnie, brawo !!

Gość • Sobota [13.07.2019, 20:17:40] • [IP: 83.20.249.***]

Do keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***] Nie baranie jest tak gęsto abyś nie wjechał swoim złomem dlatego jest tak gęsto.

Gośćbodzio • Sobota [13.07.2019, 15:48:03] • [IP: 89.174.73.**]

To zakała WPN nawet zamknęli dla zwiedzających a nawet miejscowych Białą Górę z baterią łącznie.

Gość • Sobota [13.07.2019, 15:20:42] • [IP: 31.0.85.**]

Dokładnie to nasza Polska ziemia, i ktoś ze Szczecina czy Wrocławia też ma prawo ZA DARMO tu parkować. Turyści i tak kasę zostawia...a my miejscowi zostawiamy niesmak..taka prawda. Tam nigdy wypadku nie było. Za to pod lidlem juz nie jedna kolizja i co zrobiono aby poprawić tam bezpieczeństwo? Nic, bo tam słupki nic nie pomogą.

Gość • Sobota [13.07.2019, 12:03:00] • [IP: 5.173.9.**]

A co ludzie to niewolnicy? Godzina pracy 10zl, starczy na 2 godziny parkowania. A jedzenie, dojazd, oplaty, ubezpieczenie? Dla takiego z 10;34 oplaty za powietrze wprowadzic to mu doby zabraknie zeby zarobic.

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:56:29] • [IP: 188.146.49.***]

Gdzie miejsca postojowe w tym rejonie

Gość • Sobota [13.07.2019, 11:41:37] • [IP: 185.90.158.***]

Dlaczego nie mozna zbudowac parkingow miejskich za 1 zi dziennie. Turysci i tak pieniadze przywioza i zostawia w miescie.Dlaczego sprawdza sie to w innych panstwach(tuz za miedza).Przeciez tu chodzi o skasowanie turysty na tych strefach, ma placic i koniec.Ja juz tam nie przyjade, ani nikt z moich znajomych.

Gość • Sobota [13.07.2019, 10:34:37] • [IP: 178.238.241.**]

Bardzo dobrze, że w końcu będą słupki. Janusze wszędzie chcieliby parkować za darmo. Nieważne czy to las czy park, ważne że darmowe.

Gość • Sobota [13.07.2019, 09:03:41] • [IP: 18.85.192.***]

Nie bylo strefy to ludzie tam nie parkowali. Gdzie maja parkowac? Na kolejnym bajerze taniego parkingu? Nabajerowali a parking poszedl w prywatne a tanio nie jest ani dowozu do miasta.

keriru • Sobota [13.07.2019, 06:56:31] • [IP: 80.245.177.***]

Tylko po co tak gęsto te słupki. Kasy trzeba więcej wydać?

Oglądasz 1-25 z 30
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Nadleśnictwo Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy serdecznie zapraszają do udziału w leśnym konkursie plastycznym 2020. EKODRZEWO LUB EKOGRZYB Prace można składać do 30 października 2020 r. do godz. 13.00 w Dziale Edukacji WPN, ul. Niepodległości 3a, Międzyzdroje, pokój nr 19. Regulamin konkursu dostępny jest na stronach: www.miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl oraz wwww.wolinpn.pl ■ Rusza Międzyzdrojski Budżet Obywatelski na rok 2021 ■ Dnia 20.09.2020 w Międzyzdrojach zgubiono portfel z ukraińskimi dokumentami na nazwisko Fernezyi. Znalazce proszę o kontakt pod numerem telefonu 663354234 ■ Zakażenia wirusem SARS-CoV-2 stan na godz.10.00. Informujemy, że na terenie województwa zachodniopomorskiego mamy kolejne przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2:­­­­ pow. kołobrzeski – 1 osoba (1 mężczyzna w średnim wieku) pow. koszaliński + Koszalin- 4 osoby (1 młoda kobieta, 1 kobieta w średnim wieku, 1 mężczyzna w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna ) m. Szczecin – 17 osób ( 2 dzieci, 1 młoda kobieta, 3 kobiety w średnim wieku,4 młodych mężczyzn, 6 mężczyzn w średnim wieku i 1 starszy mężczyzna) pow. wałecki – 1osoba (1 starszy mężczyzna) pow. stargardzki - 5 osób ( 1 dziecko, 2 kobiety w średnim wieku, 1 starsza kobieta i 1 starszy mężczyzna) pow. gryfiński - 1 osoba (1 starsza kobieta) pow. policki - 1 osoba ( 1 młoda kobieta) pow. goleniowski - 1 osoba ( 1 mężczyzna w średnim wieku ) W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem- stan na 19.09.20 r. : 1378 /30 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje Renata Opiela Kierownik Oddziału Epidemiologii Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna ■ Nie żyje „Baca” Wojciech Hawryszuk. Tworzył festiwal FAMA. Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach w latach 2002 – 2003. Społecznik, publicysta, animator kultury. Zmarł nagle, w piątek 11 września. Miał 68 lat. ■ Fundacja Perspektywa zaprasza serdecznie na mały koncert oraz wspomnienie wizualne Meksykańskiego Weekendu ■ Prokuratura Regionalna w Szczecinie potwierdza, że do Sądu Okręgowego w Szczecinie skierowano akt oskarżenia wobec prezesa kamieńskiego PGK Adriana G. Wraz z nim aktem oskarżenia objęto 3 inne osoby. Zarzuty w sprawie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych, poświadczenia nieprawdy, wyrządzenia szkody majątkowej znacznych rozmiarów spółce PGK, wprowadzania w błąd PFRON ■ Na terenie całego kraju od 1 września do 30 listopada br. prowadzony będzie Powszechny Spis Rolny (PSR 2020). PSR jest badaniem statystycznym realizowanym (przez służby statystyki publicznej we współpracy z Gminami) raz na 10 lat obejmującym wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unia Europejska. Krajową podstawą prawną realizacji spisu rolnego jest ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. Spis jest obowiązkowy to znaczy, że wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych zobligowani są do udziału w tym badaniu. Rolnicy będą mogli udzielić informacji poprzez: • samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, która będzie dostępna na stronie internetowej: spisrolny.gov.pl/, • odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego, • odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne. Ze względu na zagrożenie epidemiczne, służby statystyki publicznej mają opracowane różne rozwiązania organizacyjne, które pozwolą na realizację PSR w zależności od panującej sytuacji w kraju ■ W dniu 4 września 2020 r. o godzinie 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskiego odbędzie się XIX sesja Rady Miejskiej w Kamieniu Pomorskim. Sesja będzie prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (zdalny tryb obradowania) Pliki do pobrania na stronie: www.kamienpomorski.pl/pl/news/xix-sesja-rady-miejskiej-w-kamieniu-pomorskim-0 ■ Meklemburgia-Pomorze Przednie otwiera granice dla jednodniowych turystów. Rząd niemieckiego Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego na dzisiejszym posiedzeniu zdecydował o zniesieniu rygorystycznych obostrzeń dla tzw. jednodniowych turystów. Swobodne poruszanie będzie możliwe od 3 lub 4 września br. Jako pierwszy apelował o to marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz ■ Minister Edukacji Narodowej zdecydował: rok szkolny rozpocznie się tradycyjnie 1 września, a dzieci pójdą do szkoły! 1 września szkoły otworzą swoje podwoje dla uczniów, a ci spotkają się ze sobą, poznają plan lekcji. W kolejnych dniach nauka także odbywać się będzie w szkołach-poinformowało MEN ■ Konkurs na teledysk „Nakręć się na RAP”. Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Szczecinie wspólnie z Polskim Towarzystwem Higienicznym Oddział w Szczecinie w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2020” ogłasza wojewódzki konkurs na teledysk z gatunku muzyki rap o tematyce profilaktyki zażywania nowych narkotyków pod hasłem „Nakręć się na RAP” ■