POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Czwartek [11.07.2019, 17:52:39] • Międzyzdroje

„Pamiątki z wakacji”

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

10 lipca 2019 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zorganizowała rodzinne warsztaty plastyczne pt. „Pamiątki z wakacji”. Nieduża sala w czytelni bardzo szybko została zapełniona przez rodziny z dziećmi.

Tematem warsztatów były wakacje i beztroski czas spędzony z najbliższymi. Uczestnicy na początku wykonywali pocztówki znad morza. Wykorzystali do tego kolorowe kartki, sznurki, wstążki, muszelki, koraliki, stemple i ozdobne dziurkacze. Taka kartka z podróży będzie wyjątkową pamiątką.

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Bibliotekarze przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla dzieci i ich opiekunów. Przybyli goście mieli za zadanie stworzyć piaskowe mozaiki. Ku zdziwieniu uczestników nie były one wykonane z piasku.

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Do zrobienia mozaiki potrzebna była zwykła sól i różne kolory kredy. Wystarczyło wysypać sól na kartkę papieru, energicznie potrzeć o nią kredą i powstawał kolor, jaki chcieliśmy. Tak przygotowaną sól trzeba było wsypać do słoiczka i mozaika gotowa.

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Na koniec można było ozdobić wieczko słoika sznurkiem i muszelkami i praca gotowa. Zabawy plastyczne w bibliotece zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tak było i tego dnia. Z twarzy dzieci nie schodziły uśmiechy, co również cieszyło pracowników biblioteki. Nawet sól rozsypana w czytelni nie była zmorą, kiedy dookoła panowała radość.

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Materiały na warsztaty zostały zakupione przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2019 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy Bibliotece w Międzyzdrojach. Już dziś zapraszamy do biblioteki na kolejne rodzinne warsztaty, które odbędą się 7 sierpnia 2019 o godz. 16.00.

„Pamiątki z wakacji”

fot. Biblioteka w Międzyzdrojach

Tym razem przeniesiemy się do wioski indiańskiej, poznamy zwyczaje Indian i wspólnie stworzymy plastyczne arcydzieła.

Biblioteka Międzyzdroje


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W piątek przed południem około godziny 11.00, jadąca autem kobieta jechała do Świnoujścia, kiedy minęła Dargobądz, zasnęła za kierownicą. Całe szczęście prędkość była mała to i lądowanie w rowie było łagodne ■ „Pirat drogowy” zatrzymany Policjanci strzegą bezpieczeństwa i spokoju mieszkańców powiatu kamieńskiego również w godzinach nocnych. Przekonał się o tym 37-latek, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach. Kierował on motorowerem po spożyciu alkoholu - miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie! W niedzielę (14.07.2019 r.), w Międzyzdrojach na ul. Kolejowej, około godziny 3:30 w nocy, międzyzdrojscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę ■ W niedzielny poranek Świnoujście wstrzymało oddech. Stanęły promy, ewakuowano mieszkańców przybrzeżnych domów, nawet pracownicy biura mariny-portu jachtowego musieli opuścić swoje miejsce pracy gdy 700 kilogramowy niewybuch przepływał 8.45 przez centrum miasta ■