POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [10.07.2019, 21:49:34] • Kamień Pomorski

Jak nie wygląda Park Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim

Jak nie wygląda Park Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim

fot. ikamien.pl

Wyschnięte drzewka, łachy piasku zamiast trawy, wystająca geowłóknina. Ogólnie dość smutny i zaniedbany. Tak wg zdjęć jednego z internautów wgląda Park Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim. Park który kosztował podatników około 2.500.000 zł.

Niespełna rok temu w uroczystym otwarciu uczestniczyło aż dwóch marszałków województwa zachodniopomorskiego oraz Burmistrz Stanisław Kuryłło. Było przecięcie wstęgi, przemówienia i prezenty dla mieszkańców. Będzie to bardzo fajny obiekt, który za parę lat będzie perełką Kamienia Pomorskiego – zapewniał dr Wojciech Zyska, odpowiedzialny za inwentaryzację przyrodniczą parku. Życzę wszystkim Państwu , aby spacery i spotkania w parku weszły w tradycję – powiedział Burmistrz Stanisław Kuryłło.
Coś jednak poszło nie tak.

Jak nie wygląda Park Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim

fot. ikamien.pl

Dziś park nie wygląda ani na chlubę miasta ani na miejsce, które miałoby zachęcać do wypoczynku mieszkańców czy kuracjuszy. Wyschnięte lub omdlałe od słońca nowe rośliny, sucha i pożółkła trawa, puste miejsca pierwotnie zasypane korą to obraz wyłaniający się ze zdjęć internauty. Niczym gorzki żart brzmi jego komentarz w tej sprawie „Pokorna prośba: nie rewitalizujcie w Kamieniu już niczego więcej...”
Dlaczego tak wygląda park za który zapłaciliśmy około 2.500.000 zł. Podobno projekt obejmował także system podlewania. Dlaczego więc rośliny są uschnięte i martwe? Czy po wydaniu kilku milionów zabrakło pieniędzy na zwykłą codzienną pielęgnację? A może chęci lub pamięci?

Realizacja projektu rewitalizacji parku budziła kontrowersje jeszcze przed jej rozpoczęciem. Pierwotnie dokumentacja zakładała koszt budowy około 5 milionów i wycinkę kilkudziesięciu drzew. Ostatecznie koszty zmniejszono ale spora część drzew została wycięta pomimo protestów i specjalnej petycji mieszkańców. Ich usunięcie miały rekompensować nasadzenia w parku. Pozostaje mieć nadzieje, że rekompensatą za wycięte kilkudziesięcioletnie drzewa nie są rośliny na zdjęciu.

Jak nie wygląda Park Jana Pawła II w Kamieniu Pomorskim

fot. ikamien.pl

Wątpliwości budziła także sprawa cmentarza, który mieścił się na terenie parku.

Czy Państwo uważacie, że obecny stan parku jest właściwy a środki przeznaczone na ten cel były wydane racjonalnie i celowo? Kto kontroluje, odbiera jakość prac w parku? Kto odpowiada za jego obecny stan? Czy projekt przewidywał montaż systemu do nawadniania parku? Z takimi pytaniami zwróciliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta w Kamieniu Pomorskim. Czekamy na odpowiedź.

Jak Państwo oceniacie stan Parku i jego wygląd po modernizacji? Czy zainwestowane środki przyniosły spodziewany efekt? Co się Państwu w parku podoba? A co nie? Zapraszamy do dyskusji.

źródło: www.ikamien.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 40

Gość • Czwartek [25.07.2019, 17:57:02] • [IP: 83.168.84.**]

Program naprawczy - a pieniądze wydają na bzdury - coś tu nie pasuje

Gość • Piątek [12.07.2019, 21:25:59] • [IP: 83.20.254.***]

JAK NA UZDROWISKU PIĘKNIE I KOOROWO NASZ PARK TO MASAKRA MYSLAŁAM ZE RÓZAMI GO OBSADZĄ A NIE JESTEM PEWNA CZY JEDNA CHOC JEST

Gość • Piątek [12.07.2019, 15:37:28] • [IP: 37.7.95.***]

"PEREŁKA" ku...a ich mać buhahahaha...

Gość • Piątek [12.07.2019, 10:41:13] • [IP: 37.248.210.***]

Obraz wielkiej nędzy. Nie przemyślane aby szybko żeby zdążyć przed wyborami. Teraz spokój o nic nie trzeba zabiegać. Do następnych wyborów. BRAWO UZDROWISKO. JEST NA CO POPATRZEĆ

Gość • Czwartek [11.07.2019, 20:57:54] • [IP: 37.47.164.***]

Na uzdrowisku cudownie!

Gość • Czwartek [11.07.2019, 18:26:56] • [IP: 31.0.42.***]

Pan Jacek, główny promotor tej inwestycji, osobiście zaangażowany przed wyborami w jej realizację, obecnie często widywany na mieście z małżonką. Dlaczego że szczecińskiej do ratusza nie chodzi przez park tylko zamkniętą? Zapomniał o swoim życiowym dziele? To dzięki niemu mamy ten park, szkoda tylko że nikt tam nie zagląda. Nawet on sam.

GośćAS • Czwartek [11.07.2019, 18:01:14] • [IP: 195.191.162.***]

to jest prawda obraz nędzy i rozpaczy a głosowałam na pan szkoda mi teraz tego poparcia , mógł pan wiele a zrobił pan niewiele Park dno gdzie te plaże obiecane , gdzie porządna siłownia Tylko jakieś imitacje trawników co to straszą a nie upiększają miasto. Wstyd panie burmistrzu...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 17:40:41] • [IP: 37.248.152.***]

Wystarczy podlewać i pielęgnować, a przyroda sobie poradzi.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 16:08:45] • [IP: 83.23.172.**]

Do Mieszkanki. Popieram.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:58:22] • [IP: 212.211.175.***]

moim zdaniem takie pieniadze na ten park to tylko wyprane pieniadze, a nie wydane.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:20:25] • [IP: 5.173.160.***]

Za takie marnotrawstwo to tylko CBA.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:19:00] • [IP: 5.173.160.***]

No co czekają na kolejne dofinansowanie a potem będzie odsłona i imprezka z udziałem władz i tak się trwoni pieniądze.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:14:13] • [IP: 83.16.231.***]

szkoda, że w tym harmonogramie zabrakło podlewania trawy

Gość • Czwartek [11.07.2019, 14:10:09] • [IP: 77.113.101.**]

Kończ Waść!, wstydu oszczędź... blondyna do... Starzy

Gość • Czwartek [11.07.2019, 13:51:58] • [IP: 31.0.41.***]

Gdyby Kuryllo był uczciwym człowiekiem, to by przedstawił wszystkie kwestie finansowe tego parku, gdyby był uczciwy!?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 13:46:13] • [IP: 37.47.159.***]

obraz nędzy i rozpaczy, tymczasem w siedzibie głównej białej mewy, jego doradczyni i mentorka życiowa, nomen omen o podobnym kolorze włosów siedzi teraz i płodzi wypociny na portal do żółtego że w parku wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Może nawet harmonogram nowy tworzy na biegu. Za chwilę ukaże się artykuł w którym biała mewa oczaruje swoich wyborców, tak jak zrobił to z wiatą w Jarszewie. Wiaty nie ma, ale będzie...

Gość • Czwartek [11.07.2019, 13:23:56] • [IP: 83.16.231.***]

Brawo dla Mieszkanki! Bardzo trafny komentarz, nic dodać, nic ująć.

Mieszkanka • Czwartek [11.07.2019, 12:40:08] • [IP: 31.0.47.***]

Dokończony czy nie ja się pytam komu ten park i po co? Zapytał ktoś mieszkańców, to pomysł obywatelski? Nie! Tak sobie postanowili i tak zrobili. Zamiast plaży, nowoczesnego placu zabaw, siłowni pod chmurką mamy nikomu nie potrzebny pasztet za 2.5 mln. Władze Kamienia podejmują się inwestycji odbiegajacych od oczekiwań mieszkańców. Panie Burmistrzu może najwyższa pora wyjść do mieszkańców, porozmawiać popytać, posłuchać. Świat nie kończy się na stadionie, Jarszewie i emerytkach z UTW. Zresztą w Jarszewie już Pan wiate budował... na stadionie modernizacja też w pełni. Po wyborach ludzie którzy na Pana nie głosowali martwili się że po tak rekordowym poparciu chyba dożywotnio będzie Pan w ratuszu zasiadał. Na szczęście szybko czar prysnął, rozgoryczenie narasta a do wyborów będzie jeszcze tyle hitów że mieszkańcy nie będą mogli się doczekać terminu wyborów. Przyjdzie czas na zmiany tak jak stało się to w Swierznie, Golczewie, Wolinie czy Międzyzdrojach. Szkoda tylko tych 5 straconych lat. Wielka szkoda.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 12:06:14] • [IP: 5.174.43.***]

Park jest zaniedbany na skraju nędzy gdzie kwiaty

Gość • Czwartek [11.07.2019, 12:00:51] • [IP: 83.23.172.**]

Tego już nawet deszcze nie uratują.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:08:22] • [IP: 83.8.165.**]

Ten park to obraz rozpaczy. Serce boli, stracone nadzieje na fajne miejsce w Kamieniu.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 11:05:24] • [IP: 79.189.133.**]

a gdzie obiecany park zabaw

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:20:37] • [IP: 5.173.200.**]

To jest plucie nam wszystkim w twarz. ZgofIlismy się na takie zarządzanie. Czemu uzdrowisko ma perełkę za 10 razy mniejsze pieniądze zrobione, które cieszy oko i w dzień i w nocy? A parkiem jak strach było chodzić za małolata tak j teraz. To jest kpina, żenada i jedna wielka pomyłka. Czy CBA już to sprawdziło?

Gość • Czwartek [11.07.2019, 10:02:49] • [IP: 95.160.157.**]

Za mało słońca dochodzi, by zazieleniła się trawa. Wytnijcie resztę drzew.

Gość • Czwartek [11.07.2019, 09:28:48] • [IP: 77.253.7.**]

Gość • Czwartek [11.07.2019, 07:01:01] • [IP: 83.8.107.***] na uzdrowisku słońce nie wypaliło, w gryficach słońce nie wypaliło i tylko w kamieniu pod drzewami gdzie jest cień wypaliło. Cud normalnie cud.

Oglądasz 1-25 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Pod koniec października rozpoczęły się prace pogłębiarskie na torze podejściowym do portu w Dziwnowie. - Wykonawca, Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. z Gdańska, wybierze z dna toru i odłoży na klapowisko morskie ponad 19 tys. metrów sześciennych urobku – informuje Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. Koszt robót to ok. 813 tys. złotych. Mają się zakończyć w połowie listopada ■ Międzyzdroje: Na 102. koło oczyszczalni ścieków w Międzyzdrojach doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Kierowca audi zatrzymał się prze pasami do Netto, ale jadąca na nim kobieta z volkswagena nie zdążyła i najechała na na tył samochodu. ■ W Wapnicy 4 listopada około godziny 17:00 strażacy na ulicy Okrągłej brali udział w akcji gaszenia domu jednorodzinnego, w którym paliło się poddasze. Mieszkańcy i sąsiedzi próbowali ugasić budynek. Kiedy stwierdzili, że to jest niemożliwe , zaczęli ratować dobytek. Z domu ewakuowano wszystkich mieszkańców i psy ■ Przewodniczący Rady Miejskiej Jan Węglorz, uprzejmie informuje, że zmianie uległ termin najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zaplanowana na dzień 7 listopada sesja została przełożona na 15 listopada 2019 roku ( piątek) o godz.12.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Za zmiany przepraszamy ■ Woliński Park narodowy serdecznie zaprasza młodzież szkolna, dzieci, grupy zorganizowane, turystów indywidualnych oraz wszystkich chętnych na zajęcia przyrodnicze z edukacji leśnej na plenerowej ścieżce edukacyjnej Leśne Wzgórze WPN. Ścieżka została zrealizowana wspólnie z Partnerem projektu - Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Zajęcia prowadzimy w poniedziałki od 10.00 do 14.00. na terenie Muzeum Przyrodniczego WPN, przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach ■ Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim ogłasza zapisy do XXI edycji rozgrywek Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu (KALF). Tegoroczna rywalizacja rozpoczną się w niedzielę, 17 listopada 2019 roku ■ W dniach 15 – 16 października 2019 r. w Międzyzdrojach odbyła się już druga konferencja, w ramach projektu pod nazwą „Korelacja identyfikacji i zwalczania transgranicznych powiązań terrorystycznych i przestępczych w obszarze badań genetycznych i informatycznych” ■ Nadleśnictwo Rokita przy współpracy z Gminą Golczewo zorganizowało akcję pn. „Jedno dziecko - jedno drzewo”. W Golczewie w dniu 10 października rodzice dzieci urodzonych w tym roku w okresie od stycznia do sierpnia mogli posadzić drzewa ■ Policjanci CBŚP i szczecińscy prokuratorzy proszą o kontakt osoby pokrzywdzone przez członków rozbitej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa działała w latach 2014-2018 w Kamieniu Pomorskim i jego okolicy. Jej członkowie zajmowali się głównie przestępczością narkotykową, ale rozliczenia finansowe prowadzili w sposób bardzo brutalny. Na swoim koncie mogą mieć porwania, pobicia, wymuszenia rozbójnicze, uszkodzenia mienia i wiele innych ■