POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [12.06.2019, 17:05:53] • Kamień Pomorski

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Jeszcze tylko do czwartku w sali gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oglądać można przepiękne aranżacje stołów okolicznościowych, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych. Aranżacje te powstały we wtorek 11 czerwca podczas V edycji konkursu "Stół Okolicznościowy". Tegorocznym tematem przewodnim był "Stół weselny". Uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością i zdobytą wiedzą. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności i predyspozycji zawodowych- kelnerskich.

Konkursowi przyglądali się zaproszeni goście: wicestarosta powiatu kamieńskiego Joanna Piwińska, wiceburmistrz Kamienia Pomorskiego Leszek Szefliński, panie wizytatorki Kuratorium Oświaty Jolanta Smagalska i Małgorzata Gucz, przedstawicielka pracodawców- Wiesława Mioduchowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Czesnowicz oraz koledzy z klasy I TŻ.

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Do pracy w jury zaproszone zostały wybitne znawczynie zagadnień gastronomicznych, panie Janina Mańczak- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, sprawująca również funkcję kierownika warsztatów gastronomicznych oraz ucząca przedmiotów zawodowych, obecnie na emeryturze i Beata Kurkiewicz- menager Hotelu i Restauracji "Pod Muzami". Starostwo kamieńskie reprezentował w jury Marek Szymański- starszy inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Uczestnicy mieli 50 minut na przygotowanie stołów. Rywalizacja była bardzo zacięta i towarzyszyły jej duże emocje. A oto werdykt:
I miejsce: Klaudia Przybysz
II miejsce: Oliwia Frydrych
III miejsce: Kamil Kubicki

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Pozostałe uczestniczki- Jesika Włodarczyk, Julia Igielska, Wiktoria Polewczyńska i Adrianna Sabat, otrzymały wyróżnienia. Fundatorami nagród byli: dyrektor ZSP Jacek Golusda, Wiesława Mioduchowska- właścicielka Zakładu Jubilerskiego, Anastazja Lenkowska- właścicielka Hotelu i Restauracji "Pod Muzami".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ Z uwagi na upalną pogodę od kilku dni wzrasta zagrożenie pożarowe w lasach. Wilgotność ściółki leśnej utrzymuje się na poziomie 10 %, co oznacza, że nawet najmniejszy bodziec cieplny (iskra, rozgrzany układ wydechowy pojazdu, rzucony niedopałek papierosa) może wywołać pożar. Apelujemy o ostrożność podczas pobytu w lesie. W razie pożaru prosimy o powiadomienie straży pożarnej pod nr 998 lub 112 ■ Rozpoczęła się akcja protestacyjna związków zawodowych, które działają w Morskiej Służbie Poszukiwania i Ratownictwa. Powodem oflagowania siedzib są między innymi bardzo niskie zarobki. Jak powiedział nam jeden z pracowników, przedstawiciel związków zawodowych SARu - Jesteśmy jedyną grupą pracowniczą, która dotyka wręcz dyskryminacja, bo za każdą godzinę bycia w gotowości by podjąć akcję ratowniczą dostajemy zaledwie 2 zł i 57 groszy. Jest to niezgodne z jakimikolwiek przepisami. Próbujemy rozmawiać z dyrekcją na ten temat od wielu miesięcy. A od lutego jesteśmy w sporze zbiorowym. Niestety od tego czasu dyrekcja nie znalazła czasu na rozmowę z nami ■ Mężczyzna jadący w kierunku Świnoujścia, przysnął za kierownicą. Miało to miejsce koło Płocina, na wzniesieniu DK3. Samochód zjechał do rowu. W czwartek o godzinie 9.00, kierowca ze Świnoujścia, wracając do domu, zasnął za kierownicą. Miało to miejsce na wzniesieniu drogi krajowej nr.3, koło Płocina ■ Na parkurze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach odbyły się kolejne zawody jeździeckie. Rozgrywano je w siedmiu kategoriach. Pogoda dopisała, a organizatorzy zadbali o liczne dodatkowe atrakcje ■ Znaleziono jacht. Gdzie jest jego załoga? Znaleziony na mieliźnie jacht z pewnością miał załogę. Nikogo na nim jednak nie ma. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się służby SAR, WOPR i jednostka pływająca Straży Granicznej z Pomorskiego dywizjonu. Oprócz pontonu SAR do akcji zaangażowano policyjną łódź i drona. Na Zalewie Szczecińskim, niedaleko jeziora Wicko trwają poszukiwania osoby lub osób, które wczoraj wypłynęły jachtem na ten akwen ■ CBA składa zawiadomienie do prokuratury ws. nieprawidłowości w gminie Międzyzdroje ■ ENEA informuje: Ostromice bez prądu - sprawdź, kiedy 2019-06-07, w godzinach: 08:00-10:00, 15:00-17:00 w miejscowości Ostromice 58, 59, 60, maszt GSM ■ Pociąg relacji Świnoujście - Warszawa przejechał mężczyznę. Po godzinie 21.00 na wysokości Wysokiej Kamieńskiej doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna wpadł pod pociąg pośpieszny, który jechał w kierunku Szczecina. Ofiara wypadku straciła życie na miejscu ■ PIS w Kamieniu Pomorskim domaga się rzeczywistych działań w sprawie szpitala ■