POGODA

Reklama

Wydarzenia

ikamien.pl • Środa [12.06.2019, 17:05:53] • Kamień Pomorski

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Jeszcze tylko do czwartku w sali gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim oglądać można przepiękne aranżacje stołów okolicznościowych, które przygotowali uczniowie klas gastronomicznych. Aranżacje te powstały we wtorek 11 czerwca podczas V edycji konkursu "Stół Okolicznościowy". Tegorocznym tematem przewodnim był "Stół weselny". Uczestnicy mogli wykazać się pomysłowością, kreatywnością i zdobytą wiedzą. Była to okazja do zaprezentowania umiejętności i predyspozycji zawodowych- kelnerskich.

Konkursowi przyglądali się zaproszeni goście: wicestarosta powiatu kamieńskiego Joanna Piwińska, wiceburmistrz Kamienia Pomorskiego Leszek Szefliński, panie wizytatorki Kuratorium Oświaty Jolanta Smagalska i Małgorzata Gucz, przedstawicielka pracodawców- Wiesława Mioduchowska, przewodnicząca Rady Rodziców Magdalena Czesnowicz oraz koledzy z klasy I TŻ.

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Do pracy w jury zaproszone zostały wybitne znawczynie zagadnień gastronomicznych, panie Janina Mańczak- wieloletnia dyrektor naszej szkoły, sprawująca również funkcję kierownika warsztatów gastronomicznych oraz ucząca przedmiotów zawodowych, obecnie na emeryturze i Beata Kurkiewicz- menager Hotelu i Restauracji "Pod Muzami". Starostwo kamieńskie reprezentował w jury Marek Szymański- starszy inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Uczestnicy mieli 50 minut na przygotowanie stołów. Rywalizacja była bardzo zacięta i towarzyszyły jej duże emocje. A oto werdykt:
I miejsce: Klaudia Przybysz
II miejsce: Oliwia Frydrych
III miejsce: Kamil Kubicki

Do czwartku można podziwiać aranżacje stołów w ramach V edycji konkursu „Stół Okolicznościowy”

fot. Organizator

Pozostałe uczestniczki- Jesika Włodarczyk, Julia Igielska, Wiktoria Polewczyńska i Adrianna Sabat, otrzymały wyróżnienia. Fundatorami nagród byli: dyrektor ZSP Jacek Golusda, Wiesława Mioduchowska- właścicielka Zakładu Jubilerskiego, Anastazja Lenkowska- właścicielka Hotelu i Restauracji "Pod Muzami".


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@ikamien.pl ■ Zrobiłeś zdjęcie lub film? Wyślij do nas! kontakt@ikamien.pl
■ W dniu 16.09.2019 r. o godz. 12.30 odbedzie się podpisanie umów na dofinansowanie inwestycji na drogach Powiatowych z funduszu Dróg Samorządowych. Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej w Starostwie Powiatowym ■ Wojewódzkie Dni Pszczelarza oraz Dożynki Gminne - 7 września godz. 14:00, Stadion Miejski w Kamieniu Pomorskim ■ 7 września na terenie podzamcza przy wieży zamkowej w Golczewie odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. W tym dniu Stowarzyszenie Społeczny Komitet Remontu Kościoła Parafialnego w Golczewie jest również organizatorem imprezy pn. „Spotkajmy się na wzgórzu zamkowym w Golczewie” w ramach, której organizatorzy chcą zachęcić organizacje pozarządowe do wspólnej debaty związanej z wieżą zamkową. W programie wydarzenia znajdzie się także miejsce na wspólne czytanie jednej z nowel Bolesława Prusa pt. „Katarynka”. Akcja Narodowe Czytanie w Golczewie organizowana jest po raz pierwszy i została oficjalnie zgłoszona do ogólnopolskiego wydarzenia. Głównym promotorem całej akcji jest Prezydent RP. ■